Специфіка побудови уроків у класах-комплектах

Педагогіка » Сучасні проблеми малокомплектної школи » Специфіка побудови уроків у класах-комплектах

Заработок на криптовалютах по сигналам. Больше 100% годовых!

Заработок на криптовалютах по сигналам

Трейдинг криптовалют на полном автомате по криптосигналам. Сигналы из первых рук от мощного торгового робота и команды из реальных профессиональных трейдеров с опытом трейдинга более 7 лет. Удобная система мгновенных уведомлений о новых сигналах в Телеграмм. Сопровождение сделок и индивидуальная помощь каждому. Сигналы просты для понимания как для начинающих, так и для опытных трейдеров. Акция. Посетителям нашего сайта первый месяц абсолютно бесплатно.

Обращайтесть в телеграм LegionCryptoSupport

Сторінка 4

Щодо першокласників у І півріччі можна пропонувати їм самостійну роботу на уроці не менш як на 3–5 і не більш як на 10 хв., а в ІІ-му – до 15 хв. Така тривалість в основному відповідає їх працездатності.

Виконання всіх самостійних робіт треба перевіряти й оцінювати. Для цього іноді досить пройти під час уроку між рядами, переглянути зошити, зробити окремі зауваження.

Контроль за класом, який працює самостійно, досвідчений педагог здійснює й під час роботи з іншим класом, ніби автоматично, без усякого вольового напруження: з докором погляне на дітей, які не працюють, вчасно вивісить таблицю з додатковим завданням (якщо більшість уже впоралася з роботою), пройде між рядами тощо.

Для самоконтролю доцільно використовувати також переносні дошки, на яких можуть бути записані відповіді до прикладів, хід розв'язування задач, текст із вставленими орфограмами тощо. Після закінчення роботи вчитель перевертає дошку й учні перевіряють правильність виконання завдань за цими записами. Придатні для цього й таблиці та різні види карток.

Діючі підручники розраховані на роботу вчителя з одним класом. Тому їх зміст, що подається здебільшого поурочно, не розрахований на те, що більшість матеріалу діти мають засвоювати самостійно. Якщо в звичайному класі самостійна робота проводиться "під наглядом" вчителя, то в умовах малокомплектної школи діти лишаються сам на сам із підручником. Отже, вчитель має спершу проаналізувати для кожного класу окремо зміст параграфів, усвідомити логіку їх побудови, зіставити предмети, що поєднуються, й лише потім вирішити, які види запропонованих у підручниках завдань доцільно дати дітям для самостійної роботи. Щоб полегшити роботу за підручником, буває доцільним:

• змінити послідовність дій, які пропонуються в підручниках (якщо в цьому є потреба);

• внести лаконічні доповнення в інструкцію підручника, які уточнюють спосіб і форму виконання вправи;

• поєднати інструкцію з алгоритмічними приписами або супроводжувати її знаком типу: "Записуй так", "Працюй так".

Інструкції мають бути гранично чіткими й лаконічними.

Наприклад, для розрізнення іменників стане в пригоді така інструкція:

Роби так:

1. Усно постав питання до слова.

2. Вибери слова, які відповідають на питання хто? що?

3. Що ці слова означають? Якщо це назви предметів, почуттів, явищ природи, це – іменники.

4. Випиши їх.

У процесі ознайомлення молодших школярів з новими правилами, поняттями дуже важливо, щоб одночасно засвоювалися й способи користування цими правилами. Тому на етапі первинного закріплення доцільно дати дітям і зразок міркування для виконання самостійних вправ.

Наведемо приклади інструкцій.

Розгорнута.

Уважно прочитай слова.

2. З цих слів вибери й запиши іменники І відміни.

3. Працюй так:

а) визнач рід іменників;

б) у словах чоловічого і жіночого роду знайди закінчення. Якщо закінчення буде -а(я), – це І відміна;

в) запиши ці слова.

Коротка:

За родом і закінченням знайди в тексті іменники І відміни. Запиши їх.

Пробні вправи, що виконуються на етапі первинного закріплення, потребують ще одного доповнення – "теоретичного випередження", що дає учневі можливість до початку роботи над завданням ще раз повторити правила, якими він має користуватися.

Отже, урок у класах-комплектах – це два чи три самостійних за метою і змістом уроки, кожний з яких включає основні елементи: чергування робіт під керівництвом учителя і самостійної роботи учнів. Ці частини мають свою логіку, залежно від головної мети уроку у кожному класі, з яких складається комплект. Застосування діючих підручників, відомих методів навчання потребує пристосування до умов засвоєння учнями значної частини навчального матеріалу самостійно.

Страницы: 1 2 3 4 

Цікаве про педагогіку і навчання:

Забезпечення демократизації контрольно-оцінної діяльності в сучасній початковій школі
Щоб докладно охарактеризувати всі методичні передумови розв’язання досліджуваної проблеми ми скористаємось прикладами роботи вчителів-практиків, які використовують у педагогічному процесі елементи де ...

Характеристика видів і жанрів образотворчого мистецтва
Образотворче мистецтво — мистецтво, що втілює художні образи на площині (графіка, малярство тощо) та в просторі (скульптура). Образотворче мистецтво відображає дійсність у наочних образах, відтворює ...

Сімейне виховання

Сімейне виховання

Загальновідомо, що становлення повноцінної особистості дитини залежить насамперед від системи стосунків у сім’ї.
Музичне виховання

Музичне виховання

Найскладнішою проблемою сучасної загальноосвітньої школи є забезпечення художньо-творчого розвитку учнів.

Головні теми

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.educationua.net