Стимулювання та корекція поведінки як ефективний метод в процесі естетичного виховання

Педагогіка » Реалізація естетичного виховання шляхом використання методу стимулювання та корекції поведінки » Стимулювання та корекція поведінки як ефективний метод в процесі естетичного виховання

Сторінка 2

Полягає в тому, що відчуття задоволення, радості, зумовлені громадським визнанням зусиль, старань, досягнень зміцнює впевненість у своїх силах, викликає приплив енергії, піднесений настрій, готовність до роботи, забезпечує хороше самопочуття.

Не всяке заохочення активізує процес виховання учнів. Воно має виховну силу тільки за дотримання певних умов: своєчасність похвали за позитивні зрушення; об'єктивність заохочувального впливу; опора робиться на громадську думку; гласність; врахування вікових та індивідуальних особливостей учнів.

Схвалення - найпростіший вид заохочення.

Покарання - осуд недостойних дій та вчинків з метою їх припинення, запобігання у майбутньому.

Покарання, як і заохочення, слід використовувати тільки як виховний засіб. Воно має викликати в учнів почуття сорому і провини, намір не повторювати подібного. Покарання, що принижує їх гідність, не дасть позитивного результату.

Беручи за основу особливості впливу на учня, виділяють такі види покарань: покарання-вправляння; покарання-обмеження; покарання-осуд; покарання-умовність; покарання-зміна ставлення.

Порушення правил поведінки, режиму передбачає застосування з метою покарання догани за наказом директора школи, зауваження у щоденнику, зниження оцінки за поведінку. Найсуворіше покарання - виключення порушника із школи за систематичне скоєння вчинків які не дають йому права перебувати у шкільному колективі (злодійство, хуліганство тощо).

Висновки до теоретичного розділу: Арсенал засобів естетичного виховання досить вагомий: навколишнє природне середовище, література, музика, образотворче мистецтво, архітектура, театральне мистецтво, кіномистецтво та інше.

У процесі естетичного виховання традиційно використовують різні форми роботи: уроки, семінари, гуртки, екскурсії, конференції, бесіди, диспути, колективні творчі справи, конкурси та інше.

Ефективність естетичного виховання можна забезпечити єдністю і взаємно обумовленістю національного і загальнолюдського. Естетична культура особистості має формуватися передусім на ґрунті національної культури з залученням до надбань світової культури.

Використання таких методів стимулювання та корекції поведінки як творчих ігор, пов’язаних з вивченням архітектури, музики, літератури тощо; змагань, заохочень до діяльності є найбільш ефективними в естетичному вихованні.

естетичне виховання корекція поведінка

Сценарій виховного заходу за темою: “Реалізація естетичного виховання шляхом використання методів стимулювання та корекції поведінки.

Мета:

1. Ознайомлення дітей із живописом, як з одним із джерел естетичного виховання.

2. Формування естетичної культури учнів.

3. Розвиток творчих нахилів та здібностей учнів, як важливий крок естетичного виховання.

Форма проведення: творча гра.

Засоби: образотворче мистецтво.

Хід заходу

На підготовчому етапі вчитель або класний керівник попереджає дітей про проведення заходу, що допомагає апробувати її модель на сприйнятті дітей, залучає їх до обговорення плану. Готується аудиторія для проведення виховного заходу.

План:

1. Вступна промова вчителя.

2. Розділення учнів на команди.

3. Власне гра.

4. Підбиття підсумків гри.

Сценарій

Вчитель: Сьогодні ми з вами познайомимося із живописом. Термін "живопис" з’явився від старого російського вислову "писати з живця", тобто з натури. Художник переносить на полотна риси людини або навколишньої природи. Все, що ні є, може стати предметом зображення. У зв’язку з тематичним різнобарв’ям картин прийнято використовувати термін "жанр". Тобто коли йдеться про живопис, ми відокремлюємо жанри по предмету зображення.

Якщо живописець надає перевагу картинам природи, ми називаємо його роботу словом "пейзаж". Якщо він малює людину, ми говоримо "портрет". Композиція з різних предметів називається "натюрморт". Якщо художник зображає події з життя, це сюжетно-тематична картина. Такі картини, в свою чергу, поділяються на історичні, батальні, анімалістичні тощо.

Сьогодні ми зупинимося на натюрморті, пейзажі, портреті, та історичному жанрі.

Отже, чим відрізняються натюрморт, пейзаж, портрет та історичний жанр? (Учні відповідають як за бажанням, так і за вимогою.) Далі група ділиться на чотири команди "художників". Учні першої команди будуть знавцями з натюрморту, учні другої - з пейзажу, учні третьої - з портрету та четвертої - з історичного жанру.

Страницы: 1 2 3

Цікаве про педагогіку і навчання:

Типи нестандартних уроків при вивченні у старших класах зарубіжної літератури
Державна національна програма визначає стратегічні напрямку розвитку освіти й забезпечення постійного духовного самовдосконалення особистості, формування інтелектуального й культурного потенціалу – в ...

Форми й методи музичного виховання в Україні
Під методами музичного виховання розуміють взаємовідносини педагога і дітей, які дають змогу дитині засвоїти елементарні знання про музику, оволодіти практичними навичками і вміннями, що допомагають ...

Сімейне виховання

Сімейне виховання

Загальновідомо, що становлення повноцінної особистості дитини залежить насамперед від системи стосунків у сім’ї.
Музичне виховання

Музичне виховання

Найскладнішою проблемою сучасної загальноосвітньої школи є забезпечення художньо-творчого розвитку учнів.

Головні теми

Copyright © 2019 - All Rights Reserved - www.educationua.net