Розвиток умінь декоративного розпису в ході навчального процесу

Педагогіка » Використання технік декоративного розпису у формуванні творчої особистості на уроках образотворчого мистецтва » Розвиток умінь декоративного розпису в ході навчального процесу

Заработок на криптовалютах по сигналам. Больше 100% годовых!

Заработок на криптовалютах по сигналам

Трейдинг криптовалют на полном автомате по криптосигналам. Сигналы из первых рук от мощного торгового робота и команды из реальных профессиональных трейдеров с опытом трейдинга более 7 лет. Удобная система мгновенных уведомлений о новых сигналах в Телеграмм. Сопровождение сделок и индивидуальная помощь каждому. Сигналы просты для понимания как для начинающих, так и для опытных трейдеров. Акция. Посетителям нашего сайта первый месяц абсолютно бесплатно.

Обращайтесть в телеграм LegionCryptoSupport

Сторінка 1

Під час проходження практики в 3-Б класі НВК №3 було проведено експеримент, мета якого поширити уміння і навички декоративного розпису як засобу розвитку творчості учнів. Перед початком експерименту, вже на перших уроках образотворчого мистецтва, в період знайомства з самим класом, їх рівнем умінь і навичок малювання, визначенням найбільш здібних учнів, було виявлено, які ж вже знання учні мають з даної теми з попередніх класів чи можливо з особистого досвіду.

В класі є багато обдарованих учнів, що виявляють свою творчість не тільки на уроках образотворчого мистецтва, а й з інших предметів. Рівень знань учнів з основ Петриківського розпису було виявлено за допомогою бесіди. Учням задавались окремі запитання, що визначали основні знання. Були питання типу: «Чи знаєте ви, що таке петриківський розпис?», «Чи бачили ви предмети оформлені таким розписом?», «Що в основному зображають Петриківським розписом?», «Чи бажаєте навчитись малювати таким розписом?», «Чи малювали ним в попередніх класах?» та інші. Паралельно було проведено подібну бесіду в 3-А класі, де теж було визначено досвід учнів і знання з даної теми.

Вслід за бесідою, що визначала рівень знань з цього виду мистецтва було проведено вступний урок на якому дано основні поняття про взагалі народне декоративне мистецтво, його види: килимарство, гончарство, витинанку, декоративний розпис, зокрема Петриківський. Дано його коротку історію виникнення, а також головне – поняття про основу петриківського розпису – чотири мазки: «гребінець», «зернятко», «перехідний», «горішок», на основі яких будується будь-яка композиція. В ході пояснень учні виконували тренувальні вправи, на яких вчились виконувати мазки і поєднувати їх в елементарні малюнки (з «зерняток» - колосок, з «горішків» - квітку і т. д.). Учні виконували вправи і саму композицію пензликами з котячої шерсті, що є дуже важливим, бо тільки такими пензликами можна досягти плавності, гармонійності в композиції. Адже, використовуючи звичайні пензлики, що не мають тонкого кінчика, не досягти плавного закінчення елементу, він вийде роз’єднаний ніби розірваний. До того ж учням, що використовували звичайні пензлики Петриківський розпис не сподобався, бо їм було важко виконувати прості елементи композиції. Тому якщо ви хочете навчити дітей цьому мистецтву і прищепити до нього інтерес, краще виготовити для кожного «котячий» пензлик середнього розміру.

Також на уроці учні виконали композицію досить нескладну, вони малювали квіти. Так як це був ще перший урок виконання декоративного розпису учні перед створенням композиції виконували ескіз олівцем: позначали колами місця де знаходитимуться квіти, і легкими лініями позначали стебла і «завитушки». На наступних уроках слід досягати того, щоб учні, особливо здібніші, намагалися не використовувати олівець, бо справжні майстри не використовують попередній ескіз олівцем. І взагалі чим менше учні використовуватимуть олівець, малюючи декоративний розпис, тим більше буде розвиватись їх творчість, уява, фантазія. По закінченню уроку учні виконали тест, за яким було визначено рівень їх знань після бесіди, першої практичної роботи і з попереднього досвіду.

Даний урок був проведений в обох класах: 3-А і 3-Б. В ході аналізу відповідей в анкетах за правильну вважалась повна правильна відповідь. Також було проаналізовано і роботи учнів, в яких враховано композиційне розміщення, вирішення композиції, її складність, цілісність, гармонійність, використання основних елементів Петриківського розпису, застосування кольору, творчий підхід у виконанні роботи.

На основі цих даних побудовано графіки в яких визначено рівень знань і вмінь учнів виконувати петриківський розпис на початковому етапі. Спочатку окремо кожен клас, а потім в порівнянні (мал. 1,2,3).

Описание: C:\Program Files\Vuescan\Scan-100501-0003.jpg

Мал. 1

Описание: C:\Program Files\Vuescan\Scan-100501-0004.jpg

Мал. 2

Описание: C:\Program Files\Vuescan\Scan-100501-0002.jpg

Мал. 3

З цих графіків випливає, що загальний рівень знань учні обох класів мають середній (після бесіди), а в техніці виконання розпису середньо-низький. Аналізуючи графіки і роботи можна побачити, що в тестових завданнях, саме в закритих тестах, більший відсоток учнів дали правильну відповідь, звичайно в тестах присутній фактор вгадування, можливо це відзначилось на результатах. Завдання відкритого типу, де потрібно було висловити свою думку чи згадати відповідь, дали менший результат. Але відповіді учнів на останнє запитання, де вони писали для чого розфарбовувати предмети петриківським розписом, дали високий результат в обох класах (3-Б – 73,6%, 3-А– 68,1%). Ці цифри говорять про те, що в учнів розвинений мистецький смак, також розвинена фантазія, творчість мислення, і це дає надію на досягнення високих рівнів в творчій діяльності в ході наполегливої праці.

Страницы: 1 2

Цікаве про педагогіку і навчання:

Суть і функції міжпредметних зв'язків
Найістотніші недоліки у знаннях учнів шкіл — фрагментарність, безсистемність, формалізм, невміння аналізувати, узагальнювати, застосовувати вивчене у нестандартних ситуаціях. Одна з причин цього поля ...

Перевірка ефективності формування самостійності молодших школярів як необхідного елементу самоосвіти в експериментальному дослідженні
Оцінюючи результати експериментального дослідження, ми намагалися з'ясувати, як змінилось ставлення школярів до уроків позакласного читання, до самостійної роботи з художніми творами на цих уроках. С ...

Сімейне виховання

Сімейне виховання

Загальновідомо, що становлення повноцінної особистості дитини залежить насамперед від системи стосунків у сім’ї.
Музичне виховання

Музичне виховання

Найскладнішою проблемою сучасної загальноосвітньої школи є забезпечення художньо-творчого розвитку учнів.

Головні теми

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.educationua.net