Розвиток умінь декоративного розпису в ході навчального процесу

Педагогіка » Використання технік декоративного розпису у формуванні творчої особистості на уроках образотворчого мистецтва » Розвиток умінь декоративного розпису в ході навчального процесу

Заработок на криптовалютах по сигналам. Больше 100% годовых!

Заработок на криптовалютах по сигналам

Трейдинг криптовалют на полном автомате по криптосигналам. Сигналы из первых рук от мощного торгового робота и команды из реальных профессиональных трейдеров с опытом трейдинга более 7 лет. Удобная система мгновенных уведомлений о новых сигналах в Телеграмм. Сопровождение сделок и индивидуальная помощь каждому. Сигналы просты для понимания как для начинающих, так и для опытных трейдеров. Акция. Посетителям нашего сайта первый месяц абсолютно бесплатно.

Обращайтесть в телеграм LegionCryptoSupport

Сторінка 2

Після проведеного першого уроку на основі того, що учні вміють і знають я вивела задачі, які повинна реалізувати в ході формувального експерименту:

мотивувати учнів до художньої творчості за допомогою використання кращих зразків для виконання робіт, пояснювальних схем, яскравої наочності;

практично розвинути навички виконання елементів Петриківського розпису;

використовувати різні форми роботи, а також ігрову;

диференціювати завдання, заохочувати до творчої, пошукової діяльності і т. д.;

розкривати творчий потенціал.

В ході практики було проведено серію уроків, на яких учні виконували роботи Петриківським розписом. Метою було досягти високих результатів практичних робіт і головне досягти творчості у їх виконанні.

На наступних уроках учні засвоювали основні елементи петриківського розпису, виконували тренувальні вправи, де вчились поєднувати головні елементи в прості малюнки, а вже на основі цього виконувати більш складні композиції. З кожним уроком композиції, які виконували учні, ускладнювались більшою кількістю елементів, їх поєднань, застосовувались нові прийоми і т. д

Учні в ході роботи проявляли свою творчість, вони не просто змальовували із зразка, а доповнювали свої роботи додатковими елементами: хвилястими лініями, різнокольоровими крапочками, маленькими квіточками, зірочками із «зерняток».

Велике значення відіграли тренувальні вправи. За допомогою них можна легко пояснити важкий елемент, виконуючи його поступово з простих елементів. В ході вивчення на кожному уроці по хоча б одному елементу в тренувальних вправах, можна досягти високих результатів у роботах учнів. У своїй практиці я також використовувала диференціацію. Більш здібним учням давались композиції складніші, вони мали вибір - з арсеналу робіт петриківських майстрів, що в мене були, вони виконували ті, що забажають. Учні працювали як індивідуально, так і в парах, групах. Це допомагає організувати роботу, згуртувати учнів, дати їм висловити свою думку. Немалого значення відіграє і пошукова діяльність: учні приносили до класу вироби прикрашені петриківським розписом, знаходили у додаткових джерелах інформації роботи виконані цим розписом. Це формувало в них інтерес, заохочувало до роботи.

Також в ході уроків образотворчого мистецтва учні ознайомились з різними прийомами розпису. Наприклад, один з них – малювання пальцями. За допомогою цього прийому малюють калину, яку часто зустрічаємо у роботах видатних майстрів.

Кожного уроку на вступній бесіді учні дізнавались про історію виникнення цього розпису, значення його, про видатних майстрів, розглядали їхні роботи, деякі учні навіть брали додому репродукції, щоб спробувати скопіювати. Звичайно великий виховний вплив має спочатку розповідь про значення петриківського розпису, а потім його виконання, це можна помітити у роботах учнів. Також розвитку творчості безумовно сприяє наочність, яку застосовувала на цих уроках. Репродукції картин розвивають уяву, допомагають зрозуміти, які кольори краще використати у своїх роботах на основі цих репродукцій.

На передостанньому уроці петриківського розпису було застосовано групову форму роботи. Учні серед запропонованих зразків орнаментів і композицій обирали ті, які їм підходять, визначалися для якого предмета побуту використати такий орнамент: тарілки, шкатулки, ложки, дощечки, потім обирали командира, доповідача, який буде презентувати роботу і втілювали у життя свій спільний проект. Така форма роботи дала високий результат. В учнів виховувався командний дух, кожен висловлював свою думку і виконував свою частину роботи. Цей урок узагальнив їхні знання і дав найвищий результат.

Серія таких уроків сприяла розвитку теоретичних знань про петриківський розпис та практичних вмінь його виконувати; розвитку творчих здібностей учнів на основі застосованих прийомів, принципів, методів і форм роботи.

Страницы: 1 2 

Цікаве про педагогіку і навчання:

Короткі відомості історії застосування зображення крейдою на класній дошці
У Древній Греції для навчання малюванню користувалися буковими дошками, покритими воском. На них вправлялися в малюванні предметів, продрапували контури зображення загостреними металевими чи кістяним ...

Складання перспективно-поурочному плані викладу теми «Проведення та кріплення похилих гірничих виробок»
Всі отримані до даного моменту проектувальні рішення повинні знайти віддзеркалення в перспективно-поурочному плані вивчення теми. Перспективно-поурочний план це документ, який містить перелік уроків ...

Сімейне виховання

Сімейне виховання

Загальновідомо, що становлення повноцінної особистості дитини залежить насамперед від системи стосунків у сім’ї.
Музичне виховання

Музичне виховання

Найскладнішою проблемою сучасної загальноосвітньої школи є забезпечення художньо-творчого розвитку учнів.

Головні теми

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.educationua.net