Контрольний експеримент. Порівняльний аналіз констатувального і контрольного експериментів

Педагогіка » Використання технік декоративного розпису у формуванні творчої особистості на уроках образотворчого мистецтва » Контрольний експеримент. Порівняльний аналіз констатувального і контрольного експериментів

Сторінка 2

Для тих, хто хоче серйозно опанувати основи Петриківського розпису, просто необхідно досконало вивчити особливості творів відомих майстрів старшого покоління таких, як Тетяна Пата, Надія Білокінь, Ярина Пилипенко, Надія Тимошенко, Параска Павленко. Їхні твори характеризуються композиційною злагодженістю рослинних мотивів, безпосередністю художньої мови і, найголовніше, наполегливим збереженням типових елементів настінного малювання.

Щоб досягти саме розвитку творчості у роботах учнів, треба всілякими способами розвивати інтерес до цього мистецтва і тоді вони самі захочуть його пізнати. Ефективним у досягненні цієї мети є підбір різних форм роботи на уроці, а саме: індивідуальної, групової. Коли учні працюють у групах над певним творчим завданням, то кожен з них намагається якнайкраще виконати свою частину роботи, щоб показати своє уміння членам групи і досягти того, щоб робота їхньої групи була найкраща. Використання індивідуальної форми роботи допомагає показати своє вміння перед класом, вдома перед батьками і т. д.

Також важливим є використання пошукового методу. Коли учні з дому приносять речі прикрашені Петриківським розписом, знаходять цікаву інформацію про нього, чи просто приносять малюнки на цю тему, що намалювали вдома самі просто так, це безумовно виховує їх мистецький смак і ви можете розраховувати на творчість в роботах.

Розвитку творчості учня сприяє цікава вступна бесіда, що мотивує дітей, розвиває їх уяву, а як наслідок і творчість. Вступні бесіди на уроках Петриківського розпису можна використати на теми: «Що таке Петриківський розпис», «Історія виникнення Петриківського розпису», «Значення Петриківського розпису», «Видатні майстри Петриківського розпису», «Цікаві прийоми Петриківського розпису»… .

Неодмінно треба згадати про важливість у розвитку творчості наочності, яку використовує вчитель. Зразки, які будуть малювати учні повинні бути доступними для їхнього віку, яскравими, естетично оформленими. З кожним уроком зразок має ускладнюватись різноманітними елементами. На кожному уроці треба використовувати тренувальні вправи, на яких учні щоразу вивчають новий тип петриківської квітки чи птаха. У практичній роботі дітям треба дозволяти доповнювати роботу своїми квітками, завитушками, іншими компонентами, але звичайно, враховуючи особливості Петриківського розпису – це теж розкриватиме творчий потенціал школяра.

На кожному уроці для розширення уявлень про це мистецтво учнів слід ознайомлювати з репродукціями картин видатних майстрів-петриківців, а також коротко про їх творчість, аналізувати з дітьми їх роботи і визначати особливості чи (як можна сказати дітям) «секрети» цих малюнків.

Мій експеримент доводить те, що система занять з декоративного розпису підвищить творчість учнів, якщо застосовувати певні методи, форми, принципи навчання і виховання, а також бути вимогливим до наочності, яку демонструє вчитель на уроці.

Рис. Основні мазки Петриківського розпису: а – «гребінчик», б – «зернятко», в – «горішок», г- перехідний мазок.

Рис. Комбінації основних мазків.

Рис. Приклади візерунків створених поєднанням традиційних мазків Петриківського розпису.

Рис. Вправи Петриківського розпису.

Страницы: 1 2 3 4 5 6

Цікаве про педагогіку і навчання:

Кваліфікація ігор. Ролі
На уроках іноземної мови проводяться багато завдань, які пов'язані з рольовими іграми. Ігрові завдання, які не потребують створення мовної ситуації і в яких використовується переважно згадування; гру ...

Фізичний розвиток і загартування дітей з вадами слуху
Фізичне виховання дітей з порушеннями слуху — один з важливих напрямків корекційно-педагогічної роботи — знаходиться в тісному зв'язку з усіма іншими сторонами виховання і навчання. Правильно організ ...

Сімейне виховання

Сімейне виховання

Загальновідомо, що становлення повноцінної особистості дитини залежить насамперед від системи стосунків у сім’ї.
Музичне виховання

Музичне виховання

Найскладнішою проблемою сучасної загальноосвітньої школи є забезпечення художньо-творчого розвитку учнів.

Головні теми

Copyright © 2021 - All Rights Reserved - www.educationua.net