Контрольний експеримент. Порівняльний аналіз констатувального і контрольного експериментів

Педагогіка » Використання технік декоративного розпису у формуванні творчої особистості на уроках образотворчого мистецтва » Контрольний експеримент. Порівняльний аналіз констатувального і контрольного експериментів

Заработок на криптовалютах по сигналам. Больше 100% годовых!

Заработок на криптовалютах по сигналам

Трейдинг криптовалют на полном автомате по криптосигналам. Сигналы из первых рук от мощного торгового робота и команды из реальных профессиональных трейдеров с опытом трейдинга более 7 лет. Удобная система мгновенных уведомлений о новых сигналах в Телеграмм. Сопровождение сделок и индивидуальная помощь каждому. Сигналы просты для понимания как для начинающих, так и для опытных трейдеров. Акция. Посетителям нашего сайта первый месяц абсолютно бесплатно.

Обращайтесть в телеграм LegionCryptoSupport

Сторінка 3

Рис. Прийоми Петриківського розпису: а – зображення плям пальцем; б – малювання кольорових плям і смужок зрізаним навкоси стеблом рогози або трісочкою завширшки 3 мм; в – продряпування по сирій фарбі прожилок на листі, пелюстках загостреною паличкою; г – оздоблення своїх малюнків випуклими плямами-бісеринками за допомогою загостреної палички.

Урок №1

Тема уроку: Українське народне мистецтво. Петриківський розпис.

Мета уроку: Сприяти пізнанню самобутньої української культури та відродженню народних традицій; ознайомити з видами декоративно-ужиткового мистецтва; навчити виконувати нескладні елементи та композиції Петриківського розпису; виховувати любов до рідного краю.

Тип уроку: комбінований.

Техніка виконання: Петриківський розпис.

Вид діяльності: малюнок на площині.

Обладнання:

Для вчителя: твори народних майстрів декоративно-ужиткового мистецтва М. Приймаченко, Г. Собачко-Шостак, Т. Пата; фотографії та зразки виробів; таблиця елементів Петриківського розпису; аудіозапис українських народних пісень.

Для учнів: словник для запису термінів з образотворчого мистецтва; гуаш; пензлики з шерсті котика, альбомний аркуш.

Хід уроку:

І. Організація класу.

ІІ. Повідомлення теми та мети уроку.

Вступне слово вчителя:

Протягом життя людину оточує безліч корисних і потрібних їй речей. Річ несе в собі величезний заряд історичних, культурних, притаманних лише певній особистості реалій. Речі живуть, радіють, плачуть, вдивляються одне в другого як люди. Як і люди, речі покидають цей світ. Але речі набагато подовжують життя людини, крізь сторіччя доносять людські характери, вдачі, звичаї, звички і прив’язаності. Речі, ніби природні знаки людського життя, втілені у грудку глини чи у вишитій скатертині. Декоративно-ужиткове мистецтво – предметно-духовний світ людини, що включає численні види художньої практики.

ІІІ. Актуалізація опорних знань, умінь.

Бесіда:

Які види декоративно-ужиткового мистецтва ви знаєте?

Які речі декоративного мистецтва є у ваших оселях?

(Учитель підсумовує, учнів роблять запис у словниках з образотворчого мистецтва)

Розповідь:

Довгими осінніми та зимовими вечорами збиралися молоді жінки та дівчата на вечорниці. Стелилася пісня, а вправні руки майстринь, не спиняючись ні на хвилину, пряли. У вільний від хліборобських клопотів час треба було багато встигнути, щоб навесні пишно прибрати до свята хату тканими доріжками, скатертинами, ряднами, заквітчаними веселковими візерунками. Селянинові потрібно було чимало різних тканин, адже кожний сам забезпечував свої власні потреби у виготовленні одягу, обладнанні житла. Візерунчасті рядна, покривала, доріжки стелили на лави, постіль, підлогу. Скатертинами вкривали столи, обереги з поперечним малюнком вішали на стіни. Кожна родина мала значну кількість рушників. Візерунчасті, яскравого малюнка, вони прикрашали інтер’єр. Прості – використовувались для господарських потреб. У кожній хаті був ткацький верстат. Ткали жінки, а в тих місцевостях, де ткацтво перетворилось на промисел, ткачами ставали і чоловіки.

Килимарство – є одним з найхарактерніших видів традиційного народного мистецтва. Практичне застосування килимових виробів було досить широке. Ними покривали столи, скрині, лави, сани, вози, прикрашали стіни, застеляли підлогу, використовували як покривала й ковдри. Основними осередками килимарства є Решетилівка на Полтавщині, Дігтярі на Чернігівщині, Косів і Коломия на Івано-Франківщині та інші.

Українські народні витинанки – яскравий своєрідний вид народної декоративної творчості, що має глибокі і багаті традиції. Витинанка – це орнаментовані фігурні прикраси житла, ажурно вирізані ножицями, ножем з білого або кольорового паперу.

Страницы: 1 2 3 4 5 6

Цікаве про педагогіку і навчання:

Положення про спортивний зал загальноосвітнього навчального закладу
І. Загальні положення Положення про спортивний зал загальноосвітнього навчального закладу (далі Положення) розроблено відповідно до Закону України «Про загальну середню освіту»; Закону України «Про ф ...

Державний рівень
На державному рівні реалізація принципу толерантності передбачає існування справедливого та неупередженого законодавства, дотримання правопорядку, судово-процесуальних та адміністративних норм. Необх ...

Сімейне виховання

Сімейне виховання

Загальновідомо, що становлення повноцінної особистості дитини залежить насамперед від системи стосунків у сім’ї.
Музичне виховання

Музичне виховання

Найскладнішою проблемою сучасної загальноосвітньої школи є забезпечення художньо-творчого розвитку учнів.

Головні теми

Copyright © 2023 - All Rights Reserved - www.educationua.net