Контрольний експеримент. Порівняльний аналіз констатувального і контрольного експериментів

Педагогіка » Використання технік декоративного розпису у формуванні творчої особистості на уроках образотворчого мистецтва » Контрольний експеримент. Порівняльний аналіз констатувального і контрольного експериментів

Сторінка 5

ΙΧ. Підсумок уроку.

Які мазки Петриківського розпису ми сьогодні навчилися малювати?

Χ. Виставка і оцінення робіт учнів.

ΧΙ. Прибирання робочих місць.

Додаток Е

Тест

Прізвище, ім’я _

Вірну відповідь обведіть, де є лінії напишіть відповідь.

1. Що таке Петриківський розпис?

а) вид декоративного мистецтва;

б) виконання малюнка олівцем;

в) мистецтво створення скульптури.

2. Що ви запам’ятали з розповіді про історію виникнення Петриківського розпису?

3. Петриківський розпис виконують:

а) олівцем;

б) фарбами;

в) вугіллям.

4. Напишіть назви чотирьох основних мазків Петриківського розпису:

5. Що в основному зображують Петриківським розписом:

а) людей;

б) квіти і птахів;

в) овочі і фрукти.

6. Як ви гадаєте, для чого розфарбовувати предмети побуту Петриківським розписом? _

Урок №4

Тема: Петриківський розпис. Створення власних композицій.

Мета уроку: закріпити навички виконання елементів петриківського розпису; навчити створювати власні композиції; розвивати уяву, фантазію, творчу активність; виховувати естетичні почуття, любов до природи, краси й багатства рідного краю.

Тип уроку: комбінований.

Техніка виконання: Петриківський розпис.

Вид діяльності: зображення на площині.

Обладнання: для вчителя - зразки робіт майстрів петриківського розпису; для учнів - гуашеві фарби, пензлі, простий олівець, склянка з водою, альбом.

Хід уроку:

І. Організаційний момент

II. Повідомлення теми та мети уроку

III. Мотивація навчальної діяльності

Слово вчителя:

Народними майстрами декоративного розпису створена невичерпна скарбниця надзвичайно різноманітних орнаментів. У с. Петриківка Дніпропетровської області, старанно зберігають чудові традиції декоративного розпису. Ще в довоєнні роки була створена спеціальна школа, яка готувала майстрів цього мистецтва, її керівником була Тетяна Якимівна Пата. З часу відкриття школа випустила багато талановитих вихованців. У ній прагнули зберегти творчі особливості та індивідуальність кожного учня.

IV. Формування нових знань, умінь, навичок

Розповідь учителя:

Давайте розглянемо твори майстрів Петриківського розпису. Типовим його прикладом є симетрична врівноваженість композиції. Композиція - це розміщення і співвідношення елементів у певному порядку. Найпростішим елементом композиції може бути "бігунець". Це досить динамічний і цікавий орнамент. Розпис "бігунця" починають з ажурного листя, розташовуючи листочки на однаковій відстані один від одного. Потім їх сполучають хвилястою лінією, доповнюють композицію легкими мазками, утворюючи ними "пірчасте листя" та "билинки".

Існують композиції, які нагадують гірлянду, спіраль, кущик, трикутник, чотирикутник, вісімку. (На аркуші паперу, закріпленому на дошці, учитель демонструє виконання композиції розпису.)

Велике значення у створенні композиції має підбір кольорів. Поєднання таких кольорів, як червоний, жовтий та коричневий, надають орнаменту святкового настрою.

Взагалі кольори Петриківки дуже яскраві. Кольорові гармонії утворюються з обмеженої кількості фарб. У кожного майстра є свої улюблені тони. Наприклад, основним центральним елементом є велика синя квітка. Додаємо до неї другорядні: жовтогарячі квіти, широке і пірчасте листя. Складаючи свою композицію, використовуйте елементи, які ми з вами вивчили на минулому уроці. Спочатку продумайте, для чого ви будете її складати. Це може бути листівка, тарілка, кришка шкатулки, ложка чи кухонна дощечка.

Страницы: 1 2 3 4 5 6

Цікаве про педагогіку і навчання:

Процес навчання мовленню
Процес навчання діалогічному мовленню складається із двох компонентів: по-перше придбання знань, по-друге розвиток умінь і навичок, причому знання переходять в процесі тренування і умінні. Володіння ...

Практичне використання краєзнавчої роботи в загальноосвітній школі
На різни етапах краєзнавчого дослідження використовувався комплекс таких методів: історико-порівняльний, історико-ретроспективний. історико-генетичний та історико-типологічний. Порівняльний метод доз ...

Сімейне виховання

Сімейне виховання

Загальновідомо, що становлення повноцінної особистості дитини залежить насамперед від системи стосунків у сім’ї.
Музичне виховання

Музичне виховання

Найскладнішою проблемою сучасної загальноосвітньої школи є забезпечення художньо-творчого розвитку учнів.

Головні теми

Copyright © 2019 - All Rights Reserved - www.educationua.net