Бінарний урок-подорож з української мови та природознавства на тему "Загальне поняття про дієслово як частину мови. Тварини лісу"

Педагогіка » Бінарний урок-подорож з української мови та природознавства на тему "Загальне поняття про дієслово як частину мови. Тварини лісу"

Сторінка 1

Повторити, закріпити і узагальнити знання учнів про дієслово як частину мови та його граматичні категорії; поглиблювати знання учнів про тварин лісу; звернути увагу дітей на їх зовнішній вигляд, спосіб живлення; повторити правила поведінки в лісі; розвивати мовлення, мислення, увагу, пам’ять, кмітливість; удосконалювати уміння ставити до слів питання і визначати частину мови, час дієслів, уміння красиво і правильно писати, вибирати на слух з тексту дієслова; підтримувати інтерес до вивчення рідної мови і показати її зв’язок з іншими науками, зокрема природознавством; виховувати екологічну культуру, гуманне і шанобливе ставлення до тварин.

Тип уроку. Узагальнення знань.

Вид уроку. Інтегрований урок української мови і природознавства.

Форми і методи. «Асоціативний кущ», «Кубування», «Вільне письмо», «Сенкан», «Порушена послідовність», робота в групах, в парах, «Вільне письмо», діалог.

Обладнання. Зображення поїзда, залізничної колії, їжачка, білочки, рудих мурашок і мурашника, зайця, конверти із завданнями, асоціативний кущ, таблиці із зображенням тварин, записи на дошці.

Хід уроку

І. Організація класу.

- Добрий день, діти. У нас на уроці сьогодні присутньо багато гостей. Давайте привітаємось з ними. Сідайте, дівчатка. Сідайте, хлопчики.

- Давайте пригадаємо, яке сьогодні число? Який місяць по порядку? Який день? Яка погода? Чому зараз на вулиці саме така погода? (Тому що скоро закінчиться весна і почнеться літо).

- Так, зараз на вулиці справжня весна, все навкруг зеленіє, цвіте. А з приходом весни в усіх людей з’являється чудовий настрій, гарні мрії на майбутнє.

А у вас сьогодні гарний настрій? Посміхніться один одному. А тепер скажіть добрі слова своїм товаришам, від яких приємно і радісно на серці. У своїй душі віднайдіть чарівне тепло, зігрійте тих, хто поруч з вами. Я сподіваюсь, що ми зможемо створити ситуацію успіху на уроці. Щоб наша спільна робота була успішною, пригадаємо закони уроку.

Вести себе спокійно.

Не викрикувати.

Бути терплячими.

Дати можливість висловитися своїм товаришам.

Поважати один одного.

Працювати ви будете сьогодні в групах. Кожна група обрала собі керівника і секретаря.

Урок наш буде незвичайним. Ми проведемо його в Лісовій школі. І хоча на вулиці вже весна і ми з нетерпінням чекаємо літніх канікул, а в Лісовій школі заняття тільки розпочинаються. Поміркуйте, чому саме зараз? Лісові мешканці запрошують нас до себе в гості. Поїдемо?

Ми поїдемо поїздом. Але пам’ятайте, що ліс – домівка для багатьох тварин. Тому як треба вести себе в лісі? (Не галасувати, не кричати, щоб не турбувати мешканців лісу.)

ІІ. Перевірка домашнього завдання.

1. Щоб наш поїзд рушив, треба прокласти залізничну колію, яка складається з двох рейок. В цьому нам допоможе те, як ви виконали домашнє завдання. Що було задано? (Вправа 254).

До якого українського імені подібне ім’я молдавського хлопчика Мітру? (Дмитро.)

Які дієслова в тексті ви знайшли і підкреслили?

Прочитайте продовження розповіді, яке ви дописали.

Ви дізнались, які квіти найбільше подобаються вашій мамі?

2. Щоб прокласти другу рейку, давайте складемо асоціативний кущ „Дієслово”. Для цього пригадайте все, що ми вивчали про цю частину мови.

Так що ж таке дієслово? Дайте визначення.

Молодці! Нарешті все готове до початку подорожі. (Самоконтроль).

ІІІ. Актуалізація опорних знань.

1. Каліграфічна хвилинка.

- А тепер треба вибрати машиніста, який поведе наш поїзд. Машиністом буде той, хто красиво і правильно напише в зошиті число, „класна робота” і каліграфічне письмо.

П п Пп пп пр ир ро да природа

Природа – наш друг. Бережімо її!

Чому потрібно оберігати природні багатства?

Вимовте букви і звуки у слові природа. Скільки в ньому складів?

Яке друге речення за метою висловлювання? (Самоконтроль).

2. Словниковий диктант.

Страницы: 1 2 3 4

Цікаве про педагогіку і навчання:

Творчі аспекти розвитку здібностей молодших школярів у процесі ігрової діяльності
Музично-естетичне виховання спрямоване на вдосконалення різноманітних якостей особистості учня, в процесі якого педагоги, спираючись на наукові дані фізіології та психології, повинні турбуватись про ...

Лінгводидактична модель формування культури мовлення дітей старшого дошкільного віку засобами українських народних казок
Під час роботи над експериментальною методикою нами було використано низку принципів щодо розвитку мовлення і навчання рідної мови дітей дошкільного віку. Серед них: принцип взаємозв’язку мислення і ...

Сімейне виховання

Сімейне виховання

Загальновідомо, що становлення повноцінної особистості дитини залежить насамперед від системи стосунків у сім’ї.
Музичне виховання

Музичне виховання

Найскладнішою проблемою сучасної загальноосвітньої школи є забезпечення художньо-творчого розвитку учнів.

Головні теми

Copyright © 2020 - All Rights Reserved - www.educationua.net