Бінарний урок-подорож з української мови та природознавства на тему "Загальне поняття про дієслово як частину мови. Тварини лісу"

Педагогіка » Бінарний урок-подорож з української мови та природознавства на тему "Загальне поняття про дієслово як частину мови. Тварини лісу"

Заработок на криптовалютах по сигналам. Больше 100% годовых!

Заработок на криптовалютах по сигналам

Трейдинг криптовалют на полном автомате по криптосигналам. Сигналы из первых рук от мощного торгового робота и команды из реальных профессиональных трейдеров с опытом трейдинга более 7 лет. Удобная система мгновенных уведомлений о новых сигналах в Телеграмм. Сопровождение сделок и индивидуальная помощь каждому. Сигналы просты для понимания как для начинающих, так и для опытных трейдеров. Акция. Посетителям нашего сайта первый месяц абсолютно бесплатно.

Обращайтесть в телеграм LegionCryptoSupport

Сторінка 2

- Коли ми говоримо про культуру письма людини, то на що звертаємо увагу, крім того, що написано красиво? (На грамотність, орфографію).

- Так, письмо повинно бути не тільки красивим, а й правильним. Сьогодні я вам пропоную словниковий диктант із лісу. Тепер наш машиніст поведе поїзд. Побажаємо йому їхати без перешкод. Він писатиме слова на дошці, а всі учні в зошиті. (Дерева, дзьоб, колишуться, заєць, не руйнуйте, узлісся).

- Вам зрозумілі всі слова? Поясніть слово „узлісся”. (Край лісу, де дерева вже не ростуть, але зустрічаються кущі.)

- Складіть усно речення зі словами „не руйнуйте”).

- Молодці! Із завданням впорались. (Самоконтроль).

ІV. Оголошення теми і мети уроку.

Швидко мчить наш поїзд. Пролітають за вікном луки, ліси і поля. Дуже скоро ми потрапимо до Лісової школи. З її учнями ми будемо повторювати, закріплювати і узагальнювати набуті знання про дієслово як частину мови та його граматичні категорії, а також поглиблювати свої знання про тварин лісу. Тож нам треба дуже добре підготуватися до зустрічі з лісовими мешканцями, щоб показати свої знання. А щоб в дорозі ми не нудьгували, давайте проведемо дослідження і повторимо все, що ми вивчали про дієслово. Обирати собі тему дослідження кожна група буде за допомогою методу „Кубування”.

V. Повторення, закріплення і узагальнення набутих знань про дієслово.

1. Метод „Кубування” (робота в групах). На сторонах куба написані номери, під якими розташувались теми досліджень. Кожна група обирає собі тему.

- змінювання дієслів за часами;

- змінювання дієслів за родами;

- неозначена форма дієслова;

- написання не з дієсловами.

(Представник кожної групи презентує свої дослідження).

Рефлексія. Ви добре виконали свою роботу. А що саме допомогло вам провести свої дослідження? Тепер я впевнена, що ви готові до співпраці із звірятами. А наш поїзд тим часом під’їжджає до кінцевої зупинки. (Самоконтроль).

2. Фізкультхвилинка.

- Закрийте свої оченята, покладіть голови на парти і спробуйте уявити собі, куди ми з вами потрапили.

(Звучить музика з голосами птахів. Діти висловлюють свої припущення).

Подивіться, нас зустрічають учні Лісової школи. Давайте познайомимось з ними.

(Учні відгадують загадки).

Я вухастий ваш дружок, Домівка у нас із хвої, листочків і гілочок.

В мене сірий кожушок, Здогадайтесь, як ми називаємось.

(Мурашки).

Куций хвостик, довгі вуса,

Я усіх, усіх боюся. (Заєць).

Я веселенький звірок: Хоч не шию я ніколи,

Плиг з ялинки на дубок. (Білка). А голок завжди доволі. (Їжак).

Рефлексія. Молодці! Ви відгадали всі загадки. Звірята дуже задоволені. Але вони хочуть перевірити ваші знання і тому приготували вам завдання. А ще вони хочуть дізнатися, що ви знаєте про тварин лісу. Над цим завданням працювало наше довідкове бюро. Давайте дамо їм слово. І першою буде розповідь про їжачка. Вам треба уважно послухати текст і назвати дієслова, які ви почуєте.

3. Повідомлення про їжачків (розповідь учня).

Їжак невелика тварина. Його тіло вкрите голками, які надійно захищають їжака від ворогів. Живиться він комахами, їх личинками, червоними слимаками, мишами, зміями.

Люди часто приручають їжачків, але їм в приміщенні дуже погано. Тож нехай їжачок живе там, де йому визначено природою.

(Захищають, живиться, приручають, живе).

4. Метод „Порушена послідовність”.

Добре. А тепер подивимось, яке завдання пропонує нам їжачок. У вас на партах кольорові смужки. Протягом 2-х хвилин вам треба скласти речення з дієсловами, що записані на малюнках і записати ці речення на смужці. (Прийшла, прокинулись, пригріло, зазеленіла). Визначити рід дієслів.

Прочитайте написане. Кому сподобались записані речення і чим саме? Утворити з речень текст. Подумайте, яким по порядку йтиме ваше речення. Придумайте до тексту заголовок. (Самоконтроль).

5. Часові форми дієслів. Робота з підручником.

Страницы: 1 2 3 4

Цікаве про педагогіку і навчання:

Методи навчання та їх класифікація
Для досягнення свідомо визначеної мети в навчально-пізнавальній діяльності необхідно діяти, тобто змінювати стан предмета (для отримання необхідного результату-продукту). Методи навчання — це система ...

Класифікація дидактичних ігор, які проводяться на уроках іноземної мови у початковій школі
Адаптуючи поняття “дидактична гра” до особливостей навчання іноземної мови, необхідно зазначити, що саме у цьому контексті вона найбільш повно може використовуватись як засіб організації на уроці нав ...

Сімейне виховання

Сімейне виховання

Загальновідомо, що становлення повноцінної особистості дитини залежить насамперед від системи стосунків у сім’ї.
Музичне виховання

Музичне виховання

Найскладнішою проблемою сучасної загальноосвітньої школи є забезпечення художньо-творчого розвитку учнів.

Головні теми

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.educationua.net