Форми організації дискусії в навчальному процесі

Педагогіка » Форми організації дискусії в навчальному процесі

Заработок на криптовалютах по сигналам. Больше 100% годовых!

Заработок на криптовалютах по сигналам

Трейдинг криптовалют на полном автомате по криптосигналам. Сигналы из первых рук от мощного торгового робота и команды из реальных профессиональных трейдеров с опытом трейдинга более 7 лет. Удобная система мгновенных уведомлений о новых сигналах в Телеграмм. Сопровождение сделок и индивидуальная помощь каждому. Сигналы просты для понимания как для начинающих, так и для опытных трейдеров. Акция. Посетителям нашего сайта первый месяц абсолютно бесплатно.

Обращайтесть в телеграм LegionCryptoSupport

Сторінка 2

3. Ведучий починає дискусію: представляє основних учасників та об’являє тему.

4. Першими виступають основні учасники 20 хв., після чого ведучий запрошує аудиторію прийняти участь у обговоренні.

5. По закінченню дискусії ведучий підводить підсумки, дає короткий аналіз висловлювань основних учасників.

Наступний метод організації дискусії, який я вам хочу представити, це – „Мозковий штурм”

Суть та мета методу: „Мозковий штурм” - це ефективний метод колективного обговорення, пошук рішення, де всі учасники вільно можуть висловити свою власну думку. Принцип „мозкового штурму” досить простий. Ви збираєте групу учасників дискусії, ставити перед ними задачу і просити всіх учасників висловити свої думки з приводу рішення цієї задачі. На цьому етапі ніхто не має права обговорювати або давати оцінку рішенням чи ідеям інших учасників дискусії. Тобто які б ідеї не виникали, вони всі приймаються без обговорень. Певний період часу приймаються всі ідеї, які служитимуть за основу при прийнятті найбільш оптимального рішення. „Мозковий штурм” вважатиметься вдалим, якщо на першому етапі ми маємо 5-6 ідей рішення проблеми, які служитимуть основою для рішення проблеми.

Наприклад: тема „Як досягнути невіруючу молодь у нашому місті?”

1. Ведучий ставить задачу і розповідає про його правила:

- мета – запропонувати найбільшу кількість варіантів рішення задачі;

- примусити працювати уяву, не можна відкидати ідею лише тому, що вона суперечить загальноприйнятій думці;

- розвивати ідеї інших учасників;

- не намагатися дати оцінку запропонованим ідеям – це буде трохи пізніше.

2. Ведучий призначає секретаря, який буде записувати всі ідеї, які виникають, слідкувати за тим, щоб не порушувалися правила. Перший етап триває до тих пір поки виникають нові ідеї.

3. Ведучий об’являє невелику перерву, щоб учасники налаштувалися на критичний лад мислення.

Починається 2 етап тепер учасники обговорюють і згруповують ідеї (можна надрукувати і роздати, або вивісити на дошці). Проаналізувавши всі ідеї, учасники вибирають ті, які можуть допомогти у вирішенні даної проблеми.

4. Ведучий підводить підсумки дискусії.

Культура мовлення під час проведення дискусії.

Важливе місце займає не лише правильна організація проведення дискусії, але в культура мовлення. Адже не так й багато вже людей у ході суперечки вміють дотримуватися елементарної культури мовлення. Тобто це в першу чергу стосується використання образливих, не дипломатичних формулювань, не можна припускати двохзначних трактувань своїх висловлювань та позицій.

Важливе місце слід приділити часу для висловлювань сторін, кожна сторона повинна мати рівні можливості.

Не можна щоб хтось переходив на силові методи розв’язання проблеми, тому що сила голосу – це ще не вирішення проблеми, це не наближення до найкращого розв’язання проблеми.

В жодному разі не можна використовувати недозволені методи ведення суперечок: ображати один одного, натякати на якісь певні недоліки або негативні сторони один одного, або не маючи конкретних доказів відносити до суперечок речі, які не мають логічного відношення до розглядуваних питань.

І не зважаючи на всі ті умови, які диктує нам життя, не потрібно забувати, що образити людину дуже легко. Але потім не просто відновити втрачені стосунки, втрачені відносини. Тому перш ніж щось сказати варто подумати про наслідки, а навчитися правильно відстоювати свою думку, свою позицію - ніколи не пізно.

Страницы: 1 2 

Цікаве про педагогіку і навчання:

Аналіз відвідуваного виховного заходу
Під час педагогічної практики я була присутня на кураторському часі за темою: "Шкідливим звичкам немає місця серед нас". Форма (жанр) виховного заходу: етична бесіда. Мета заходу: ознайомит ...

Проектування технологій формування ООД
Проектування технологій формування орієнтовної основи діяльності (ООД) включає вибір типу учення, його структурних елементів, а також методів і прийомів їх реалізації. Відомо три типи учення: 1. непо ...

Сімейне виховання

Сімейне виховання

Загальновідомо, що становлення повноцінної особистості дитини залежить насамперед від системи стосунків у сім’ї.
Музичне виховання

Музичне виховання

Найскладнішою проблемою сучасної загальноосвітньої школи є забезпечення художньо-творчого розвитку учнів.

Головні теми

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.educationua.net