Розробка виховного заходу на тему «Формування статево-рольової диференціації молодших школярів»

Педагогіка » Статеве виховання молодших школярів » Розробка виховного заходу на тему «Формування статево-рольової диференціації молодших школярів»

Заработок на криптовалютах по сигналам. Больше 100% годовых!

Заработок на криптовалютах по сигналам

Трейдинг криптовалют на полном автомате по криптосигналам. Сигналы из первых рук от мощного торгового робота и команды из реальных профессиональных трейдеров с опытом трейдинга более 7 лет. Удобная система мгновенных уведомлений о новых сигналах в Телеграмм. Сопровождение сделок и индивидуальная помощь каждому. Сигналы просты для понимания как для начинающих, так и для опытных трейдеров. Акция. Посетителям нашего сайта первый месяц абсолютно бесплатно.

Обращайтесть в телеграм LegionCryptoSupport

Сторінка 3

Необхідно використовувати у статевому вихованні різні форми та методи. Це й включення відповідних відомостей у різні навчальні предмети, і бесіди класного керівника та фахівців різного профілю (шкільні психологи, медики, соціальні працівники, працівники правоохоронних органів тощо) з учнями.

Організаційними формами можуть бути:

фрагменти уроків та окремі уроки; із цією метою необхідно вводити відповідні зміни в навчальні програми, підручники та навчальні посібники без порушення загальної логіки, структури та змісту їх як предметів базисного навчального плану;

факультативні заняття - необхідні навчально-методичні комплекти, що відповідають вимогам, які пред'являються до такого роду матеріалів. Бажано, щоб на вибір учнів були запропоновані різні варіанти предметів для факультативного вивчення, розроблені різними авторами й авторськими колективами;

семінари для батьків - тематика, зміст та організація таких семінарів повинні відповідати їхнім запитам;

консультації, що організуються для учнів і батьків у спеціальних центрах. Учитель повинен бути здатний давати точні та ясні відповіді на запитання учнів, а також мати вміння вчасно та правильно реагувати на будь-які конкретні моменти взаємин учнів різної статі протягом усього періоду їхнього навчання. Умілий вплив педагогічного колективу на характер міжстатевих стосунків безпосередньо у школі - важливий і необхідний елемент системи статевого виховання.

При рішенні питань статевого виховання необхідно враховувати також особливості вітчизняної (євразійської) цивілізації, що відрізняється специфічним ставленням до питань статі, а також національну та релігійну специфіку.

При реалізації програм статевого виховання як ніде необхідне тісне співробітництво вчителів і школи в цілому з батьками учнів.

Питання про статеве виховання може бути правильно вирішене тільки тоді, коли батьки і педагоги добре собі представляють мету, яку вони повинні досягти в статевому вихованні своїх дітей. Якщо ця мета буде ясна, то ясними стануть і шляхи її досягнення.

Питання про статеве виховання вважається одним із самих важких у педагогіці. І дійсно, ні в якому питанні не було стільки наплутано і стільки висловлено неправильних думок. А тим часом практично це питання зовсім не таке вже і важке. Воно стає важким тільки тоді, коли його розглядають окремо і, коли йому додають занадто велике значення, виділяючи його з загальної маси інших питань.

Створення системи статевого виховання має свої етапи. Потрібно вибудувати серйозний підхід і заглиблені знання в цьому питанні, розробити нові засоби і методи. Про наявність системи статевого виховання можна буде по-справжньому говорити лише тоді, коли дана система розчиниться в повсякденному житті і стане її невід'ємною частиною. Найважливішим фактором, що наближає цей час, є те, що педагоги самі в цьому зацікавлені. Вони повинні постійно шукати нові творчі підходи до вирішення цієї задачі.

Ігри й вправи для виховання адекватних почуттів до батьків і дітей протилежної статі.

Тема

Зміст

1.Я вмію.

Я дорослий.

Справжній чоловік.

Справжня жінка.

Мій папа кращий.

(або мама)

( бабуся)

( дідусь)

Я хочу бути схожим на.

Так і ні

Ти не повинен.

Батьки й діти.

Коли я буду дорослим.

Який я є.

Кожний по черзі буде називати ,і ,якщо захоче показувати якесь своє вміння (забивати цвяхи, прибирати сніг, ловити рибу, підтягуватися, вирощувати квіти, співати, малювати, мити посуд і т.д.)

Але кожне вміння може називатися тільки один раз. Якщо хто-небудь не може назвати своє вміння, то вибуває із гри. Виграє той хто залишається в колі до кінця.

Після закінчення гри можна згадати ті сфери вмінь,які забули діти.

Діти повинні закрити очі й побачити себе дорослими.

Вони описують як виглядають у дорослому стані,у чому одягнені, чим займаються, які люди їх оточують. Хто вас дуже любить і за що.(чуйність,відданість,чесність, працелюбство)

Відкриємо очі й розповімо один одному якими ми себе бачимо в майбутньому.

Діти по черзі розказують про себе, інші доповнюють.

Діти по черзі розповідають яким повинен бути справжній чоловік Кожний дає один опис, потім говорить наступна дитина по колу. Діти не повинні повторювати опис сильного чоловіка. Хто не зміг описати вибуває із гри. (сильний, стриманий, ввічливий, спокійний, уміє заступитися за слабкого, уміє виконувати важку роботу (збирати сніг, колоти дрова, лагодити речі вдома, робити ремонт)

Діти по черзі розповідають якою повинна бути справжня жінка.

Кожний дає один опис потім говорить наступна дитина по колу. Діти не повинні повторювати опис справжньої жінки. Хто не зміг описати, вибуває із гри. (ніжна, ласкава, турботлива, уміє смачно готовити, шити, в'язати, створювати затишок будинку)

Діти по черзі розповідають про кращі якості батьків.

Мій папа найкращий, тому що: він сильний,сміливий, уважний. Він уміє ловити рибу, полювати, колоти дрова. Він працює геологом, будівельником і т.д Для цього він багато займається спортом,щоб бути витривалим.

Наприкінці діти вирішують хто краще всіх. Роблять висновок,що в кожного свої рідні люди найкращі й улюблені.

По черзі розповідають на кого вони хочуть бути схожими.

Дуже голосно й виразно. Я хочу бути схожим на свою маму, тому що: Вона дуже гарна,добра,турботлива,розумна, я теж хочу працювати лікарем і лікувати людей.

Ведучий кидаємо м'яч і швидко ставить запитання дитині на яке вона швидко й голосно повинна відповісти.

Ти хлопчик(дівчинка)

Ти носиш плаття,бантик,спідницю?

Ти злий(добрий)

Ти веселий(смутний)

Ти чесний (врунішка)

Ти роботящий (ледар)

Гра з м'ячем.

Дівчинка не повинна вередувати (ні)

Дівчинка не повинна допомагати мамі (повинна)

Дівчинка не повинна битися (ні)

Дівчинка не повинна говорити брутальні слова.

Дівчинка не повинна бути ласкавою.

Дівчинка не повинна бути акуратною.

Дівчинка не повинна грубити старшим.

Дівчинка не повинна випрошувати іграшки в магазині.

Так само про хлопчика.

Уявіть собі що ми перетворилися в батьків. Ми дуже любимо своїх дітей, хочемо щоб вони були гарними й даємо їм поради як треба поводитися. Треба бути завжди чесним.

Піклуватися про інших людей. Допомагати близьким у домашніх справах

Уявіть собі, що ви стали дорослим.

Давайте закриємо очі послухаємо музику й складемо розповідь про те, якими ми будемо по такій підказці.

Я - дорослий.

Моя дружина (чоловік)

Мої діти.

Мій будинок, дача.

Моя робота.

Мої захоплення.

Мої друзі.

Як я буду відпочивати.

Мої мрії.

Які ще події відбудуться в моєму житті.

Робота з картками - макетами.

Сьогодні ми з вами будемо заповнювати картку - альбом. Уважно її розглянете. Я народився (число місяць, година записана педагогом)

А ви намалюєте себе маленьким, яким бачили себе на фотографіях.

Звучить релаксаційна музика.

Малюнок

Мене приніс лелека

Мене знайшли в капусті

Мене купили в магазині

Мене народила мама

Діти, відзначте на цих малюнках як ви, з'явися на світ.

Характер у мене

спокійний

Смутний

Веселий

Страницы: 1 2 3 

Цікаве про педагогіку і навчання:

Завдання, розраховані на виявлення якості самостійного читання твору дітьми
Самостійність школярів при підготовці до уроку позакласного читання, виявляється не тільки у знаходженні потрібної книжки, цікавого матеріалу про автора, але й вмінні розповідати про цю книгу, давати ...

Лінгводидактичні основи вивчення прикметника як частини мови
Оскільки метою нашого дослідження є визначення рівня пізнавальної активності учнів під час вивчення теми «Прикметник», то цілком очевидною є необхідність аналізу лінгвістичних основ вивчення цієї час ...

Сімейне виховання

Сімейне виховання

Загальновідомо, що становлення повноцінної особистості дитини залежить насамперед від системи стосунків у сім’ї.
Музичне виховання

Музичне виховання

Найскладнішою проблемою сучасної загальноосвітньої школи є забезпечення художньо-творчого розвитку учнів.

Головні теми

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.educationua.net