10. Виведіть на екран карту «Тваринний світ». Назвіть основних представників тваринного світу зони Полісся, користуючись умовними знаками карти. (лисиця, вовк, борсук, кріт, білка, зубр, олень благородний, дика свиня; тетерук, рябчик та ін.)
11. Виведіть на екран слайди «Тварини Полісся».
12. Виведіть на екран атлас України. Відкрийте карту «Господарство». Визначте, яку господарську діяльність веде людина в зоні мішаних лісів.
V. Узагальнення і систематизація знань, умінь, навичок
· За яким планом складається характеристика природної зони?
· Практична робота. Складання таблиці «Характеристика природних компонентів зони мішаних лісів».
Назва зони |
Г.П. |
Рельєф |
клімат |
внутрішні води |
грунти |
рослини |
тварини | ||
tºсіч. |
tºлип. |
опади | |||||||
При заповненні таблиці дозволяється користуватися текстом електронного атласу. Зробити висновки.
IV. Підсумок уроку
· Що ми вивчили на уроці?
· Що вам сподобалось?
· Що не сподобалось?
· Що викликало труднощі?
VII. Домашнє завдання
· Прочитати § 38-39.
· Відповісти на запитання після параграфа (усно).
· Нанести на контурну карту України межу зони мішаних лісів.
Завдання на вибір
- підготувати коротку цікаву розповідь на тему «Полісся»
- скласти кросворд на тему «Полісся».
- підготувати повідомлення про природно-заповідні об’єкти Українського Полісся.
Урок з використанням інтерактивної технології
7 клас
Тема: Країни Африки
Мета: поглибити знання про головні держави Африки, їхнє розміщення, особливості розвитку; вдосконалити практичні вміння характеризувати географічне положення, населення, особливості розвитку найбільших держав Африки; розвивати пізнавальну активність та вміння працювати в групах; виховувати інтерес до географії.
Обладнання: політична карта Африки, ілюстративні матеріали головних держав Африки, підручники, атласи.
Тип уроку: вивчення нового матеріалу.
Методи і прийоми: тестування, робота в групах, прийом «Мікрофон», «П’ять речень», гра «Географічна мозаїка».
Хід уроку
І. Організаційний момент
- Привітання з учнями
- Перевірка готовності до уроку
- Перевірка присутності
ІІ. Актуалізація опорних знань
Міні-конкурс «Визначте країну».
Учитель роздає картки із зображенням окремих країн Африки. Завдання полягає в тому, щоб за контурами та іншими додатковими відомостями визначити назву держави.
Усне тестування:
1) Більшість держав Африки в минулому були:
а) колоніями;
б) незалежними країнами;
в) економічно розвиненими країнами.
2) Найбільша за площею країна Африки:
а) Нігерія;
б) Судан;
в) Кенія.
3) Основа економіки більшості африканських держав:
а) промисловість;
б) освіта;
в) сільське господарство.
4) Найбільш розвиненою державою Африки вважається:
а) Єгипет;
б) Алжир;
в) Південна Африка.
5) Серед країн Африки українські туристи найчастіше відвідують:
а) Чад;
б) Анголу;
в) Єгипет.
Гра «Географічна мозаїка».
Виконується за варіантами (із використанням політичної карти світу).
Установіть відповідність між названими країнами та їхніми столицями.
Цікаве про педагогіку і навчання:
Поняття про методи музичного виховання
Серед основних умов, які визначають ефективність викладання-учіння, особливе місце посідають методи навчання, бо вони безпосередньо формують і визначають характер взаємин педагогів і учнів, суттєво в ...
Створення колективу дитячого оркестру
Однією з провідних форм колективної діяльності на уроках музики є гра в оркестрі. Оркестр зближує дитячий колектив, підвищує відповідальність кожного учня за правильне виконання кожної партії, допома ...