Трейдинг криптовалют на полном автомате по криптосигналам. Сигналы из первых рук от мощного торгового робота и команды из реальных профессиональных трейдеров с опытом трейдинга более 7 лет. Удобная система мгновенных уведомлений о новых сигналах в Телеграмм. Сопровождение сделок и индивидуальная помощь каждому. Сигналы просты для понимания как для начинающих, так и для опытных трейдеров. Акция. Посетителям нашего сайта первый месяц абсолютно бесплатно.
Обращайтесть в телеграм LegionCryptoSupport
У старших класах певна кількість годин відводиться на стилістичні засоби лексикології, фразеології; словотвору, морфології, синтаксису. Проте, як використовувати ці засоби залежно від ситуації спілкування, не навчають.
Тому для старшокласників корисними є вправи, що мають практичне спрямування, сприяють удосконаленню вмінь добирати вивчені мовні засоби з урахуванням розмаїття мовленнєвих ситуацій.
Так, в 10-му класі, узагальнюючи знання з фонетики, доречно використати таку вправу.
Чи ідентичні подані пари слів? Яка між ними різниця? У яких мовленнєвих ситуаціях використовують ці слова?
Вкраїна - Україна
Добра - добрая
Крилами - крильми.
Під час вивчення словотвору варто звернути увагу на використання у різних стилях мовлення словотвірних форм.
1. Визначте, в текстах якого стилю мовлення можливе використання кожного з поданих слів:
• Працювати - попрацювати — попопрацювати.
• Вартовий - вартівник
• Бідний - бідняк - бідар
2. Охарактеризуйте мовленнєву ситуацію, в якій можуть вживатися наведені слова.
3. Складіть з поданими словами речення. Визначте можливий адресат мовлення.
Брехати — говорити неправду — видумувати.
Робота - праця — труд.
Нероба - ледащо -лобуряка.
Узагальнюючи знання і вміння з морфології десятикласники повинні стилістично вправно використовувати всі частини мови. Застосування у мовленні самостійних частин мови школярам дається легше, а от із службовими виникають складності. Пропонуємо декілька вправ, які закріплять теоретичні відомості з цього розділу.
1. Спишіть, виправляючи помилки у вживанні прийменників. Доведіть свою думку, керуючись стилістичними нормами.
• У Чемпіонаті світу із футболу українська команда приклала багато зусиль до одержання перемоги, але даремно.
• Відомі кутюр 'є свої колекції шиють не на машинах, а вручну.
• Вчинок Івана нам поставили у приклад.
2. Спишіть, вводячи словосполучення в речення. Чи стилістично виправдане вживання безприйменникових конструкцій? Відповідь аргументуйте.
• Доглядати дитину.
• Їхати машиною.
• Одного дня пішли на концерт.
• Відбудеться іншим разом.
3. Спишіть, вставляючи відповідні прийменники і закінчення в іменниках, свою думку обґрунтуйте.
• Створений (по, за) мотив( - ом, -оми).
• Розпочатий (по, за) ініціатив (-і, -ою).
• Каталог (з, по) ус (-їх, ім) галу з (-ей, -ях) науки.
• Зошит (по, з) біології.
• Сумувати (по, за) рідн (-ому, -им) краю (-єм).
Систематизація вмінь і навичок учнів щодо побудови різноманітних синтаксичних конструкцій і використання їх під час побудови власних висловлювань — основна робота одинадцятикласників. Для кожного стилю мовлення характерні певні синтаксичні конструкції, тому під час навчання учнів сприймати, відтворювати й створювати тексти різних стилів мовлення слід звертати увагу на синтаксичну побудову речень, мовні засоби, характерні для певного стилю мовлення. З цією метою можна виконати ряд вправ.
1. Прочитайте текст. Зробіть порівняльно — кількісний аналіз емоційно-забарвлених і стилістично нейтральних мовних одиниць. Розберіть емоційно забарвлені слова за будовою. Визначте стиль мовлення.
Сонечко грає, струмки дзюрчать, мурава смарагдом відбивається на пагорбах, березах зкучерявжась - то весна іде і несе нові радощі життя, кохання! Ой, Ладо! Ладо! Довго ти нудилася в Маржаниній в' язниці. Стерегли тебе там хурделиці та морози, тримали в путах сніжні замети та льоди, проте Даждьбог змилувався над твоєю тугою за життям і щастям. Ласкавим променем зазирнув він у твою в'язницю, надіслав тобі на допомогу теплі дощі й тумани - і вороги твої плачуть, а сувора Маржана полетіла в морок вічної ночі. 1 ось ти грядеш, пишна, пахуча, і починаєш новий рік, і даруєш нове життя. (М. Старицький)
Цікаве про педагогіку і навчання:
Контрольний експеримент. Порівняльний аналіз констатувального і контрольного
експериментів
На останньому уроці присвяченому цій темі було проведено контрольний експеримент. Це був звичайний урок на якому учням давалося декілька зразків, з яких вони обирали який виконувати, дозволялося ство ...
Принцип доступності дидактичної гри
Добираючи дидактичну гру, особливо важливо визначити, чи відповідає її зміст когнітивним і пізнавальним можливостям учнів початкової школи, рівню їхньої навченості. Окрім того, зміст дидактичної гри ...