«Буквар Южнорусский»

Педагогіка » Педагогічні погляди Тараса Григоровича Шевченка » «Буквар Южнорусский»

Заработок на криптовалютах по сигналам. Больше 100% годовых!

Заработок на криптовалютах по сигналам

Трейдинг криптовалют на полном автомате по криптосигналам. Сигналы из первых рук от мощного торгового робота и команды из реальных профессиональных трейдеров с опытом трейдинга более 7 лет. Удобная система мгновенных уведомлений о новых сигналах в Телеграмм. Сопровождение сделок и индивидуальная помощь каждому. Сигналы просты для понимания как для начинающих, так и для опытных трейдеров. Акция. Посетителям нашего сайта первый месяц абсолютно бесплатно.

Обращайтесть в телеграм LegionCryptoSupport

Сторінка 2

З погляду Шевченка, ці думи цінні були не лише своєю гуманістичною й патріотичною спрямованістю, а й високими художніми якостями. Думи дуже подобались письменникові через їх високий гуманізм, загальнолюдську мораль, насиченість історичними подіями.

«Буквар» Т. Г. Шевченка ставив у центр уваги питання морального й соціального характеру, сприяв вихованню в дусі революційно-демократичних переконань. Виступаючи проти кріпосницької моралі, спрямованої на захист соціальної нерівності, Шевченко протиставив їй мораль трудового народу. Цілком по-різному дивилися на те, що «добре» й що «зле», трудящі й визискувачі. Т. Г. Шевченко своєю книгою пропагував кращі здобутки народної педагогіки, розкривав перед читачами розуміння того, що красивою й справедливою є глибока пошана до людини праці, ненависть до того, що пригноблює її, робить нещасливою. Добром є почуття рівності й братерства, патріотизм, відданість народові, готовність на самопожертву й на подвиг в ім'я народу.

Наведені в «Букварі» фольклорні твори вчили єдності між словом і ділом, кликали до активності. Вони викривали індивідуалізм, лицемірство, байдужість до людини. Художня довершеність цих творів, їх емоційна сила також мала неабияке педагогічне значення. Він спрямований був на виховання учнів у дусі демократичних ідей, в дусі гуманізму, патріотизму та ненависті до егоїстичних прагнень і власницької моралі. «Буквар» Шевченка призначався для ознайомлення читачів з такими творами, які б сприяли моральному вихованню.

Саме це відрізняло «Буквар» Шевченка від більшості навчальних книг того часу. Якщо в них і були зразки народної творчості, то вони губилися там серед іншого матеріалу. Шевченко ж подавав їх як основні тексти для вправ у читанні та бесід на морально-виховні теми. У дусі народної творчості згадує упорядник про правду й кривду: «Де єсть добрі люди, там і правда буде, а де кривда буде, там добра не буде».

Використання фольклорних творів для навчання і виховання, власне, започатковане Т. Г. Шевченком, хоча до того в одній з перших українських граматик така спроба уже мала місце. І вже після виходу «Букваря» з'явилися збірки українських приказок і прислів'їв В. Смирницького, І. Головацького, М.Гатцука, нарешті, славнозвісного М. Номиса.

Тираж «Букваря южнорусского»—10 000 примірників, ціна одного — 3 копійки. Як на той час — дуже дешево. Виручені від його продажу кошти пішли на користь недільних шкіл.

Буквар виходив у світ з великими труднощами. Реакційні кола і духовенство доклали чимало зусиль, щоб перешкодити поширенню книжки в українських селах і містах — там, де вона могла принести найбільшу користь. Але для українського простого народу ця дешева книжечка стала найкращим подарунком, якого можна було бажати.

У листі до П. Симиренка Шевченко незадовго до своєї смерті писав: «Когда соберу за букварь всі деньги, то думаю издать в таком же объеме букваря и личбу или арифметику. А потом космографию и географию нашего края, преимущественно в большем объеме, но не дороже 5 коп. Потом краткую историю нашего сердешного народа. И когда все сие сотворю, тогда назову себя почти счастливым».

„Буквар” Шевченка говорить про велику користь цієї книжки для народу, про її наскрізну навчально-виховну спрямованість: „Тут немає ніненависті, ні злоби на кривдників, ні про лицарства гетьманів та козаків, ні глузування з москалів. Ця книжка має завдання допомогти вивчити якнайшвидше рідну мову, а вміщені в ній статті для читання виявляють усе найкраще в людині – любов до ближніх, шанування батьків, самовідданість, каяття перед народом у своїх провинах та спокутування їх, милосердя до нещасних…”

Страницы: 1 2 

Цікаве про педагогіку і навчання:

Робота крейдою на класній дошці на уроках декоративного малювання
В основі декоративного малювання найчастіше лежить площинне зображення. Основні особливості орнамент - стилізація й узагальнення існуючих у природі форм рослинного і тваринного світу. Декоративне мал ...

Особливості державної політики в Україні та український національно-культурний рух в кінці XIX — першій чверті XX ст
Питання культури та освіти не можна розглядати окремо від політичних, економічних та загальнокультурних подій і процесів, що відбувалися в Російській імперії. Тому вкрай важливим є окреслення тодішнь ...

Сімейне виховання

Сімейне виховання

Загальновідомо, що становлення повноцінної особистості дитини залежить насамперед від системи стосунків у сім’ї.
Музичне виховання

Музичне виховання

Найскладнішою проблемою сучасної загальноосвітньої школи є забезпечення художньо-творчого розвитку учнів.

Головні теми

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.educationua.net