Народна педагогіка

Педагогіка » Педагогічні погляди Тараса Григоровича Шевченка » Народна педагогіка

Заработок на криптовалютах по сигналам. Больше 100% годовых!

Заработок на криптовалютах по сигналам

Трейдинг криптовалют на полном автомате по криптосигналам. Сигналы из первых рук от мощного торгового робота и команды из реальных профессиональных трейдеров с опытом трейдинга более 7 лет. Удобная система мгновенных уведомлений о новых сигналах в Телеграмм. Сопровождение сделок и индивидуальная помощь каждому. Сигналы просты для понимания как для начинающих, так и для опытных трейдеров. Акция. Посетителям нашего сайта первый месяц абсолютно бесплатно.

Обращайтесть в телеграм LegionCryptoSupport

Сторінка 2

Висміюючи тодішню систему народної освіти, Т. Шевченко у повісті «Капитанша» писав: «Тут-то я только узнал, что значит так называемый грамотный русский человек. Мужички наши недаром говорят: «Не буде добра и правды на земли, поки пысьменним очи не повылазять». Только вследствии глубокого презрения к этим грамотеям могла родиться подобная поговорка. Что бы подумал про моих земляков великий ревнитель народного образования Ланкастер! Общая грамотность в народе — величайшее добро, но где на 100 человек один грамотный — величайшее зло. Я ничего не знаю безнравственнее и отвратительнее сельского писаря: он первый грабитель бедного мужика, лентяй, пьяница, сосуд всех мерзостей и первый развратитель бедного простодушного мужичка, потому что он святое письмо читает».

Т. Г. Шевченко вважав необхідним поєднувати досягнення наукової і народної педагогіки, шкільної освіти із народною системою виховання. На його думку, саме сила народної педагогіки, сила народності могла б оздоровити шкільну систему освіти його часу, спотворену існуючими порядками. У повісті «Прогулка с удовольствием и не без морали» Шевченко пише про аморальність, поширену на той час. Причини її він вбачає в шкільному вихованні та освіті, позбавлених народних основ: «А где причина эт:: несамосознательности, этой безнравственной несамосознательности? Известно где, в школе. В школе нас всему, совершенно всему научат, кроме понимания своего милого родного слова. О школа, школа! как бы тебя скорее перешколить».

Поважливе ставлення до фольклору, до зразків народної педагогіки дало разючі результати — важко назвати іншого поета, в кого б стала народною така величезна кількість творів: науковцями зафіксовано близько 80 народних пісень на слова Тараса Григоровича та понад 105 варіантів на них «Реве та стогне Дніпр широкий .», «Ух, ух, солом'яний дух, дух», «Така її доля». Кожна з цих пісень здатна формувати високі людські почуття та ще й на найкращих традиціях рідного народу.

Т. Г. Шевченко — поет на всі часи. Можна сказати, що він завжди був із своїм народом: у довоєнні каламутні роки мудро підбадьорював знесилених, підставляв плече знедоленим, а спраглим втамовував жагу; у лиху воєнну годину допомагав бити фашистів. Він і сьогодні з нами. Поет-академік М. Т. Рильський писав: «Шевченко – живий в народній творчості, в якій образ великого генія, правдолюбця і борця виріс нині на весь свій неосяжний зріст»

Великий Кобзар перейнявся думкою, що «народня просвіта — це перша, найбільша і найважнійша потреба на Україні, і до смерті тримався цього погляду та працював для народної просвіти».

Страницы: 1 2 

Цікаве про педагогіку і навчання:

Поняття, зміст, аналіз самостійної роботи учнів
"Будь-яка перебудова суспільства пов’язана із перебудовою школи", - таку думку висловив відомий педагог П.Ф. Лесгафт. Сучасне українське суспільство переживає справжній інформаційний вибух. ...

Програма національно-патріотичного виховання
Відомо про існування у школі шкільного самоврядування, яке виховує у учнів лідерські якості, виховує в них та розвиває організаційні здібності, а також дає учням можливість мати вплив на молодших учн ...

Сімейне виховання

Сімейне виховання

Загальновідомо, що становлення повноцінної особистості дитини залежить насамперед від системи стосунків у сім’ї.
Музичне виховання

Музичне виховання

Найскладнішою проблемою сучасної загальноосвітньої школи є забезпечення художньо-творчого розвитку учнів.

Головні теми

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.educationua.net