Характеристика дитячих музичних інструментів

Педагогіка » Вимоги до уроку музики » Характеристика дитячих музичних інструментів

Сторінка 2

Металофон

Металофон У наш час існує досить багато інструментів, звук в яких виникає від коливання пружного металевого тіла. Це трикутники, гонг, дзвіночки, тарілки та інші ударні інструменти. Всі вони об'єднуються загальним найменуванням – металофон. Один з металофон, вібрафон, особливо цікавий своєю конструкцією і виразними можливостями. Він нагадує ксилофон, але зроблений з металевих, а не дерев'яних пластинок. До того ж він має спеціальні резонаторні трубки з рухомими кришечками. Ці трубки сприяють періодичному посилення та ослаблення звучання, тобто динамічної вібрації, від якої інструмент і отримав свою назву.

Ложки. Це російський народний музичний інструмент, схожий, по суті, на кастаньєти. Він складається з двох звичайних дерев'яних ложок. Їх б'ють одна об одну опуклими сторонами, і виходить чіткий, дзвінкий звук. Раніше до ручок ложок прив'язували маленькі дзвіночки. Застосовують їх в оркестрах народних інструментів. А іноді організовують і самостійні ансамблі і навіть цілі оркестри ложкарей. Зазвичай в грі одного виконавця використовуються три ложки. Дві з них закладаються між пальцями лівої руки, третя береться в праву. Перші дві служать як би подвійний «ковадлом», по якій б'ють третього ложкою. Причому б'ють ковзаючим ударом з однієї чашки на іншу, тут же ще раз прихлопуючи ними за допомогою пальців лівої руки. Виходить весь час многозвучний ажурний ритмічний малюнок.

Іноді, при грі сидячи, в ногах затискають два-три, а то і чотири ополоника, за яким також періодично б'ють ложкою або проводять нею гліссндо.

Барабан. Це дуже древній і дуже поширений інструмент. Його предок – проста кам'яна або дерев'яна калатало, якою користувалися ще первісні люди. Проте з часом вони помітили, що звук стає більш гучним, якщо бити не по суцільному дереву або каменю, а по порожньому судині. І тоді стали на посудину чи якоїсь обруч натягувати звірині шкури. Існують два різновиди барабана – великий барабан і малий барабан – вже давно є повноправними членами симфонічного і духового оркестрів. Вони входять до групи ударних інструментів. Звук барабана не має певної висоти, тому записують його не на нотному стані, а на так званій «нитці» – однієї лінійці, на якій відзначено тільки ритм.

Великий барабан звучить потужно. Його звук нагадує те гуркіт грому, то віддалені гарматні постріли. В оперному і симфонічному оркестрах його використовують іноді в образотворчих цілях. Так, наприклад, Бетховен в Шостий, Пасторальної симфонії з його допомогою передав звук грому; Шостакович в Одинадцятій симфонії застосував великий барабан для зображення гарматних пострілів. Грають на великому барабані за допомогою дерев'яних палиць з м'якими калаталами, покритими пробкою або повстю.

У малого барабана звук сухий і виразний. Його дріб добре підкреслює ритм музики, іноді оживляє її, а іноді і вносить тривогу. Грають на малому барабані за допомогою двох паличок. Малий барабан – військовий, похідний інструмент. Однак він може стати навіть

солістом симфонічного оркестру. У «Болеро» Равеля він не замовкає протягом всього твору, чітко відбиваючи ритм іспанського танцю. Шостакович ввів в першу частину своєї Сьомої симфонії навіть три малих барабана: вони одноманітно і зловісно звучать в епізоді фашістскогонашествія.

Горн. З чого починається ранок в піонерському таборі? Сонну тишу прорізають чисті, дзвінкі звуки піонерського горна, що грає сигнал підйому. Горн (німецьке слово Horn означає ріг) – родоначальник всіх мідних духових інструментів. В оркестрах його зараз не вживають, оскільки грати на ньому можна лише найпростіші мелодії, такі, як відомі, напевно, всім піонерам сигнали підйому, загального збору, відбою і ін. А ось як сигнальний інструмент горн успішно застосовується і в піонерської життя, і в армії.

Страницы: 1 2 

Цікаве про педагогіку і навчання:

Методи організації навчання із застосуванням персонального комп'ютера
У практиці навчання можуть застосовуватися чотири основні методи навчання: пояснювально-ілюстративний репродуктивний проблемний дослідження Враховуючи, що перший метод не передбачає наявності зворотн ...

Концепція навчання іноземної мови учнів початкової школи
Сучасний стан розвитку міжнародних зв'язків, вихід України до європейського та світового простору зумовлюють розглядати іноземну мову як важливий засіб міжкультурного спілкування. Основне призначення ...

Сімейне виховання

Сімейне виховання

Загальновідомо, що становлення повноцінної особистості дитини залежить насамперед від системи стосунків у сім’ї.
Музичне виховання

Музичне виховання

Найскладнішою проблемою сучасної загальноосвітньої школи є забезпечення художньо-творчого розвитку учнів.

Головні теми

Copyright © 2019 - All Rights Reserved - www.educationua.net