Характеристика дитячих музичних інструментів

Педагогіка » Вимоги до уроку музики » Характеристика дитячих музичних інструментів

Заработок на криптовалютах по сигналам. Больше 100% годовых!

Заработок на криптовалютах по сигналам

Трейдинг криптовалют на полном автомате по криптосигналам. Сигналы из первых рук от мощного торгового робота и команды из реальных профессиональных трейдеров с опытом трейдинга более 7 лет. Удобная система мгновенных уведомлений о новых сигналах в Телеграмм. Сопровождение сделок и индивидуальная помощь каждому. Сигналы просты для понимания как для начинающих, так и для опытных трейдеров. Акция. Посетителям нашего сайта первый месяц абсолютно бесплатно.

Обращайтесть в телеграм LegionCryptoSupport

Сторінка 2

Металофон

Металофон У наш час існує досить багато інструментів, звук в яких виникає від коливання пружного металевого тіла. Це трикутники, гонг, дзвіночки, тарілки та інші ударні інструменти. Всі вони об'єднуються загальним найменуванням – металофон. Один з металофон, вібрафон, особливо цікавий своєю конструкцією і виразними можливостями. Він нагадує ксилофон, але зроблений з металевих, а не дерев'яних пластинок. До того ж він має спеціальні резонаторні трубки з рухомими кришечками. Ці трубки сприяють періодичному посилення та ослаблення звучання, тобто динамічної вібрації, від якої інструмент і отримав свою назву.

Ложки. Це російський народний музичний інструмент, схожий, по суті, на кастаньєти. Він складається з двох звичайних дерев'яних ложок. Їх б'ють одна об одну опуклими сторонами, і виходить чіткий, дзвінкий звук. Раніше до ручок ложок прив'язували маленькі дзвіночки. Застосовують їх в оркестрах народних інструментів. А іноді організовують і самостійні ансамблі і навіть цілі оркестри ложкарей. Зазвичай в грі одного виконавця використовуються три ложки. Дві з них закладаються між пальцями лівої руки, третя береться в праву. Перші дві служать як би подвійний «ковадлом», по якій б'ють третього ложкою. Причому б'ють ковзаючим ударом з однієї чашки на іншу, тут же ще раз прихлопуючи ними за допомогою пальців лівої руки. Виходить весь час многозвучний ажурний ритмічний малюнок.

Іноді, при грі сидячи, в ногах затискають два-три, а то і чотири ополоника, за яким також періодично б'ють ложкою або проводять нею гліссндо.

Барабан. Це дуже древній і дуже поширений інструмент. Його предок – проста кам'яна або дерев'яна калатало, якою користувалися ще первісні люди. Проте з часом вони помітили, що звук стає більш гучним, якщо бити не по суцільному дереву або каменю, а по порожньому судині. І тоді стали на посудину чи якоїсь обруч натягувати звірині шкури. Існують два різновиди барабана – великий барабан і малий барабан – вже давно є повноправними членами симфонічного і духового оркестрів. Вони входять до групи ударних інструментів. Звук барабана не має певної висоти, тому записують його не на нотному стані, а на так званій «нитці» – однієї лінійці, на якій відзначено тільки ритм.

Великий барабан звучить потужно. Його звук нагадує те гуркіт грому, то віддалені гарматні постріли. В оперному і симфонічному оркестрах його використовують іноді в образотворчих цілях. Так, наприклад, Бетховен в Шостий, Пасторальної симфонії з його допомогою передав звук грому; Шостакович в Одинадцятій симфонії застосував великий барабан для зображення гарматних пострілів. Грають на великому барабані за допомогою дерев'яних палиць з м'якими калаталами, покритими пробкою або повстю.

У малого барабана звук сухий і виразний. Його дріб добре підкреслює ритм музики, іноді оживляє її, а іноді і вносить тривогу. Грають на малому барабані за допомогою двох паличок. Малий барабан – військовий, похідний інструмент. Однак він може стати навіть

солістом симфонічного оркестру. У «Болеро» Равеля він не замовкає протягом всього твору, чітко відбиваючи ритм іспанського танцю. Шостакович ввів в першу частину своєї Сьомої симфонії навіть три малих барабана: вони одноманітно і зловісно звучать в епізоді фашістскогонашествія.

Горн. З чого починається ранок в піонерському таборі? Сонну тишу прорізають чисті, дзвінкі звуки піонерського горна, що грає сигнал підйому. Горн (німецьке слово Horn означає ріг) – родоначальник всіх мідних духових інструментів. В оркестрах його зараз не вживають, оскільки грати на ньому можна лише найпростіші мелодії, такі, як відомі, напевно, всім піонерам сигнали підйому, загального збору, відбою і ін. А ось як сигнальний інструмент горн успішно застосовується і в піонерської життя, і в армії.

Страницы: 1 2 

Цікаве про педагогіку і навчання:

Розвиток дослідницького інтересу учнів на уроках біології
Перед педагогами стоять досить складні завдання стосовно удосконалення змісту освіти, вивчення та запровадження у навчально-виховний процес нових педагогічних технологій, створення умов для саморозви ...

Значення факультативних занять з краєзнавства
Важливою ділянкою краєзнавчої роботи в школі є факультативні заняття. Досвід підтверджує, що вони хоча й належать до категорії навчальних, однак в основному передбачають широку позакласну і позашкіль ...

Сімейне виховання

Сімейне виховання

Загальновідомо, що становлення повноцінної особистості дитини залежить насамперед від системи стосунків у сім’ї.
Музичне виховання

Музичне виховання

Найскладнішою проблемою сучасної загальноосвітньої школи є забезпечення художньо-творчого розвитку учнів.

Головні теми

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.educationua.net