Організаційні основи роботи дитячого оркестру

Педагогіка » Вимоги до уроку музики » Організаційні основи роботи дитячого оркестру

Заработок на криптовалютах по сигналам. Больше 100% годовых!

Заработок на криптовалютах по сигналам

Трейдинг криптовалют на полном автомате по криптосигналам. Сигналы из первых рук от мощного торгового робота и команды из реальных профессиональных трейдеров с опытом трейдинга более 7 лет. Удобная система мгновенных уведомлений о новых сигналах в Телеграмм. Сопровождение сделок и индивидуальная помощь каждому. Сигналы просты для понимания как для начинающих, так и для опытных трейдеров. Акция. Посетителям нашего сайта первый месяц абсолютно бесплатно.

Обращайтесть в телеграм LegionCryptoSupport

Сторінка 1

Метою організації оркестру дитячих елементарних музичних інструментів в початковій школі є відкриття для молодших школярів шляху до спільної музичної діяльності, інструментальному музикування. Вся діяльність, що проводиться в оркестрі, спрямована на розвиток творчої активності, музичних здібностей учнів, інтересу й любові до музики, поглиблення їх музичних знань, формування відповідних умінь і навичок.

В процесі гри в оркестрі вирішуються наступні завдання:

- Знайомство з різновидами дитячих елементарних музичних інструментів, оволодіння прийомами гри на них;

- Формування уявлень про виразної суті елементів музичної мови та засобів музичної виразності, освоєння нотної грамоти;

- Пробудження інтересу до творчого музикування та інструментальної діяльності;

- Виховання колективізму і почуття взаємодопомоги, тактовності, товариства, дружби і відповідальності;

- Розвиток музичних здібностей учнів (почуття ритму, ладу, темпу, звуковисотного, гармонійного, поліфонічного, тембрового, динамічного слуху), творчого потенціалу, колективних навичок гри;

- Формування художнього смаку.

Основною формою навчання є урочна форма в її комбінованому варіанті. У зв'язку з цим передбачається проведення індивідуальних і групових (по окремим партіям, оркестровим групам) занять. Кількість годин на них розраховується в залежності від кількості учасників, складу інструментів дитячого оркестру та умов роботи установи освіти. По можливості групові та індивідуальні заняття доцільно проводити в той же день, коли проводиться загальна репетиція. Повинні бути передбачені уроки-концерти в кінці кожної чверті або півріччя. При необхідності можливе використання інших нетрадиційних форм позакласної діяльності (екскурсії в «країну музичних інструментів», урок-казка, урок-гра і т.д.).

Основними методами роботи є наочні, практичні та творчі. Дані методи сприяють цілісному розвитку учнів, формуванню у них практичних умінь і навичок, розширенню слухових уявлень, розвитку креативності.

Для підвищення загального творчого потенціалу оркестрантів, стимулювання їх діяльності важливим моментом є організація концертних виступів як самостійно оркестрового колективу, так і спільно з учасниками інших музичних гуртків, що функціонують в школі (вокального, хорового, танцювального).

Найважливішими умовами організації процесу елементарного музикування є:

- Наявність набору дитячих елементарних музичних інструментів і аудиторії, де можна проводити заняття;

- Систематичні заняття з учнями;

- Гарне знання вчителем технічних особливостей та індивідуальних характеристик кожного інструменту, володіння виконавськими прийомами, специфічними для кожного інструменту, методикою розучування творів, навичками аранжування музичних творів під відповідний склад;

- Поступове ускладнення творів призначених для розучування;

- Індивідуальний підхід до кожної дитини, врахування вікових особливостей, вміння допомогти, розібратися у складній ситуації.

Основу оркестру дитячих елементарних музичних інструментів складають інструменти, впроваджені в практику школи Карлом Орфом. У першу чергу, це так звані «штабшпілі»: ударні-звуковисотні інструменти, що представляють собою резонансовий ящик і ряд пластинок певної висоти з дерева або металу (ксилофони, металофон, глокеншпілі («дзвіночки»), а також скляні судини і маленькі литаври. До цим інструментам приєднуються інструменти без певної звукової висоти – «природні» інструменти («звучать жести»): хлопки, шльопанці, клацання пальцями, притупування і маленькі ударно-шумові інструменти (дерев'яні та шкіряні барабани, бубни, бубонці, трикутники, дерев'яні палички, тарілки, коробочки, тріскачки, кастаньєти, румби та інші подібні інструменти).

Страницы: 1 2

Цікаве про педагогіку і навчання:

Фрагменти уроків з використанням нормативно-правових та міжнародно-правових актів
Фрагмент уроку «Народ України — єдине джерело державної влади» Тема. Законодавче закріплення народного суверенітету. Витяги із Конституції України Стаття 5 .Носієм суверенітету і єдиним джерелом влад ...

Організація тренувального процесу
З метою усунення односторонньої спрямованості роботи з фізичного виховання молодших школярів ми акцентували увагу на більш доцільному розподілі бюджету часу на кожному занятті. Загальноприйнята схема ...

Сімейне виховання

Сімейне виховання

Загальновідомо, що становлення повноцінної особистості дитини залежить насамперед від системи стосунків у сім’ї.
Музичне виховання

Музичне виховання

Найскладнішою проблемою сучасної загальноосвітньої школи є забезпечення художньо-творчого розвитку учнів.

Головні теми

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.educationua.net