Створення колективу дитячого оркестру

Педагогіка » Вимоги до уроку музики » Створення колективу дитячого оркестру

Заработок на криптовалютах по сигналам. Больше 100% годовых!

Заработок на криптовалютах по сигналам

Трейдинг криптовалют на полном автомате по криптосигналам. Сигналы из первых рук от мощного торгового робота и команды из реальных профессиональных трейдеров с опытом трейдинга более 7 лет. Удобная система мгновенных уведомлений о новых сигналах в Телеграмм. Сопровождение сделок и индивидуальная помощь каждому. Сигналы просты для понимания как для начинающих, так и для опытных трейдеров. Акция. Посетителям нашего сайта первый месяц абсолютно бесплатно.

Обращайтесть в телеграм LegionCryptoSupport

Сторінка 1

Однією з провідних форм колективної діяльності на уроках музики є гра в оркестрі. Оркестр зближує дитячий колектив, підвищує відповідальність кожного учня за правильне виконання кожної партії, допомагає подолати невпевненість, боязкість. При спільній грі в оркестрі формується почуття колективізму, яке спирається на особисту відповідальність за спільну справу.

Створення оркестру школярів дуже складна і трудомістка справа, але вельми потрібна й необхідна. Учень, що пізнав красу звучання колективного звучання в оркестрі, перенесе цю любов через все життя.

Методика роботи з дитячим оркестром включає в себе:

формування стійкого інтересу учнів до інструментальної музики засобом виявлення його привабливих характеристик і використання їх в пропагування даного жанру на індивідуальному і соціальному рівні;

поетапну реалізацію бажання учнів до самовираження та самоствердження у всіх видах колективної діяльності з урахуванням психофізіологічних характеристик та їх індивідуальних здібностей;

інтенсифікацію навчально-виховної роботи на основі використання викладацьких навичок та прогресивних методик, дозволяючи збільшити розмір та щільність колективної діяльності і без додаткових часових витрат збільшать рівень виконавської майстерності учасників, їх зацікавленості змістом оркестрового життя;

організацію багатовекторного і багатопредметного оркестрового життя і соціокультурної діяльності з пошуково-творчими елементами, включаючи різноманітні види і жанри мистецтв разом з формами внутрішньої і зовнішньої напрямками роботи.

Соціокультурна діяльність дитячого оркестру являє собою суму видів і форм багатопредметної діяльності, перш за все для рішення виховних задач внутрішнього-колективного та зовнішнього характеру. Це інтегруючі різноманітні види колективної діяльності, такі як репродуктивно творча, пошуко-інформаційна, цінністно-орієнтаційна, комунікативна тощо.

Кожний етап художньо-виховного розвитку колективу (мета, завдання, перспектива) повинен відповідати набору форм соціокультурної діяльності (ворчий пошук варіантів). Соціокультурна діяльність в оркестрі може бути успішною тільки в тому випадку, якщо вона буде мати для всіх вихованців зацікавленість. Для цього необхідно:

а) осмислення всіма учасниками суспільної значимості запропонованої програми і створення на цій основі творчої доброзичливої сімейно-колективної атмосфери в оркестрі;

б) передбаченість творчо-виховної корекції планів роботи у випадку негативного відношення чи реакції учасників оркестру до них;

в) творче відношення до пошуку варіантів синтезу і додаткових форм роботи.

Підготовча робота музичного керівника розпочинається з підбору музичного твору. Головне завдання при розучуванні музичного твору це розкриття його ідейно-художнього змісту, яке повинно бути зрозумілим кожному виконавцю. Завжди необхідно розповісти творчість даного композитора. Все це диктує роботу над тим чи іншим музичним твором.

В підготовчу роботу також входить складання плану репетиції. Вчителю необхідно чітко уявити собі задачі, які він повинен вирішувати у процесі роботи з учнями на кожному конкретному занятті. Особливо слід підкреслити важливість та необхідність оркестрової дисципліни. Для полегшення навантаження на слабкий дитячий організм хоровий спів і слухання музики слід чергувати з грою на дитячих музичних інструментах.

При розучуванні будь-якого твору слід користуватися схемою: «програвання – робота-програвання».

Після попереднього ознайомлення твір програється всім оркестром, бажано без зупинок, що не порушити цілісність сприйняття.

Під час проведення оркестрових репетицій(уроків) вчителю слід керуватись наступними правилами.

1. Вимагати від учасників оркестру дотримуватись дисципліни:правильно сидіти, не розмовляти, починати і закінчувати гру за знаком вчителя, зберігати тишу під час пауз, слухати вказівки вчителя, якщо вони навіть адресовані іншому виконавцю.

2. Проводити урок рівно, спокійно, без роздратованості, ну й без підлещувань та й панібратства. Не в якому разі не можна ображати гідність учня, навіть якщо він й провинився в чомусь, підвищувати голос, виділяти більш сильних учнів в оркестрі. Гарний дитячий шкільний оркестр – це перш за все здоровий колектив.

Страницы: 1 2

Цікаве про педагогіку і навчання:

Особливості методики проведення уроків фізичної культури в 1-4 класах
Під час проведення уроків фізичної культури учні здобувають необхідні знання, навички та вміння. Внаслідок цього зміст уроку фізкультури, його організація проведення визначаються відповідними методам ...

Тенденції розвитку музичної освіти Німеччині та Швейцарії
Одним з найяскравіших представників швейцарської методики музичного виховання був видатний композитор і педагог Еміль Жак-Далькроз (1865-1950). Аналізуючи систему музично-ритмічного виховання, створе ...

Сімейне виховання

Сімейне виховання

Загальновідомо, що становлення повноцінної особистості дитини залежить насамперед від системи стосунків у сім’ї.
Музичне виховання

Музичне виховання

Найскладнішою проблемою сучасної загальноосвітньої школи є забезпечення художньо-творчого розвитку учнів.

Головні теми

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.educationua.net