Інструментальний склад та способи розміщення учасників

Педагогіка » Вимоги до уроку музики » Інструментальний склад та способи розміщення учасників

Більшість школярів вперше беруть в руки інструменти, тому на першому ввідному занятті вчитель розповідає учасникам про види оркестру, можливості, особливості. Також повідомляє про правильну посадку та розміщення оркестру, і ролі груп інструментів. Кабінет музики повинен мати всі умови, а головне – наявність різних дитячих музичних інструментів: акордеони, металофони, ксилофони, цитри, гуслі, баяни, гармоніки, цимбали, «Мелодія-3», «Баяніто», сопілки, арфи, барабани, бубни, трикутники, маракаси, тарілки, свірелі, дудки. Грі на дитячих музичних інструментах можуть навчитись всі учні без виключення. Інструменти в оркестрі розподіляються за можливостями дітей. Складні інструменти такі як баян та акордеон віддаються більш здібним учням.

Треба бути впевненим, що учень ясно собі представляє, не тільки обсяг матеріалу, який належить вивчити, але й характер роботи з ним. З цією метою, а також для закріплення в пам'яті дитини найбільш істотного з того, що йому було сказано, корисно в кінці уроку задати відповідні питання. Тій же меті слугують записи у щоденниках. Деякі педагоги при роботі з малюками пишуть великими літерами, щоб дитина сама могла прочитати завдання, це привчає з перших кроків до більшої самостійності і сприяє підвищенню якості домашньої роботи.

Враховуючи велике виховне значення відміток, педагог повинен бути впевнений, що учень розуміє, чому отримав той чи інший бал.

Педагог зобов'язаний проявляти постійну увагу до того, як учень розподіляє час, на скільки плідно проходять домашні заняття. Він повинен розвивати його ініціативу, навички самостійної роботи, повинен мати постійне прагнення оживити урок, зацікавити учня, розбудити в ньому активність до щоденної праці.

Підводячи підсумок всьому вищесказаному, педагог повинен усвідомити, що реалізація широких можливостей оркестру може бути здійснена тільки шляхом наполегливого подолання художніх і технічних труднощів. Тому у своїй практичній діяльності він повинен спрямовувати увагу на всебічний розвиток технічних навичок учнів одночасно з розвитком їх музичних здібностей.

Цікаве про педагогіку і навчання:

Застосування інтерактивних технологій — один із напрямків удосконалення навчально-виховного процесу
Сучасному навчально-виховного процесу притаманні переважання вербальних методів навчання і виховання, недооцінка значення спілкування школярів для розв’язування провідних задач і завдань на уроках ма ...

Розробка методичних матеріалів із застосуванням тестового контролю
Мета: узагальнити та систематизувати знання з теми «Хімічні реакції»; закріпити вміння та навички щодо складання рівнянь окисно-відновних реакцій і використання методу електронного балансу, складання ...

Сімейне виховання

Сімейне виховання

Загальновідомо, що становлення повноцінної особистості дитини залежить насамперед від системи стосунків у сім’ї.
Музичне виховання

Музичне виховання

Найскладнішою проблемою сучасної загальноосвітньої школи є забезпечення художньо-творчого розвитку учнів.

Головні теми

Copyright © 2020 - All Rights Reserved - www.educationua.net