Особливості виховання у народів ісламу

Педагогіка » Ісламська традиція виховання » Особливості виховання у народів ісламу

Заработок на криптовалютах по сигналам. Больше 100% годовых!

Заработок на криптовалютах по сигналам

Трейдинг криптовалют на полном автомате по криптосигналам. Сигналы из первых рук от мощного торгового робота и команды из реальных профессиональных трейдеров с опытом трейдинга более 7 лет. Удобная система мгновенных уведомлений о новых сигналах в Телеграмм. Сопровождение сделок и индивидуальная помощь каждому. Сигналы просты для понимания как для начинающих, так и для опытных трейдеров. Акция. Посетителям нашего сайта первый месяц абсолютно бесплатно.

Обращайтесть в телеграм LegionCryptoSupport

Сторінка 1

У народів ісламу вважається, що діти народжуються в змозі «фитра» (чистота), а потім їх батьки виховують їх віруючими або атеїстами. Згідно Муснаду ибн Ханбаля, "Діти невірних, краще, ніж ти дорослий. Кожне жваве створення народжується з праведною суттю." Обов'язок і борг батьків і педагогів, виховати дітей, так, що подорослішавши вони стали віруючими діяльними мусульманами. Відправка дітей в Ісламську Школу є хоч і важливою, але незначною часткою Ісламського навчання. Основний "інститут виховання" у народів ісламу для кожного дитяти це перш за все його сім'я, і основними "професорами" є його батьки.

В основному вихованням дітей в мусульманських сім'ях традиційно займаються матери. Вважається, що це велика довіра для жінки і одночасно величезна відповідальність перед Всевишнім за виховання віруючих дітей. Якщо вони дотримуватимуться своєї релігії і виконуватимуть норми Ісламу, мати отримає від Творця винагороду. Саме тому в хадисах (висловах Пророка Мухаммада) сказано: «Рай знаходиться під ногами вашої матери» і «Якщо вас одночасно покликали мати і отець, спочатку підійдіть до матери». Це ще раз доводить шанобливе відношення до жінки-матери.

Про важливість виховання дітей свідчать багаточисельні аяты Священного Корану і вислову Пророка Мухаммада. Так, аллах Всевишнього говорить в Коране: "Про ви, які увірували! Остерігайте себе і свої сім'ї від вогню пекельного, паливом якого служать люди і камені" (сура "Заборона", аят 6).

Також Посланець аллаха сказав: "Шануєте ваших дітей і добре виховуйте їх" (Ібн Мад).

Таким чином, за ісламською традицією вважається, що аллахом Всевишнього і його Посланником Мухаммадом на батьків і вчителів покладена велика відповідальність по вихованню дітей.

Тягар цього вантажу, на їх думку, полягає в тому, що діти довірені нам Всевишнім, і в Судний день ми відповідатимемо за них перед аллахом. Виховання людини найплідніше в ранньому віці. Адже саме в ці роки формуються основи особи. Чим доросліше дитя, тим важче він піддається переробці. З м'якого воску можна сліпити що завгодно, але затверділий віск легко перетворити на порошок.

Плоди хорошого виховання дістаються ціною великої праці і турбот, тому в процесі виховання враховуються наступні аспекти:

1. Релігійний. Тут мається на увазі залучення дитяти з самого народження до иману, навчання його основам ісламу і шаріату.

Іман - це віра в аллаха Всевишнього, Його ангелів, Його небесні книги і Його пророків, в Судний день і визначення долі, в те, що все хороше і погане відбувається по волі аллаха Всевишнього .

Стовпи ісламу - це поклоніння у формі аш-шахадата, намазу, поста, аз-заката, аль-хаджа і так далі

Принципи шаріату - це комплекс розпоряджень і норм, встановлених аллахом Всевишнього для людей, що повірили в нього, і регулюючих їх поведінку як на рівні окремої людини, так і на рівні суспільства.

Всі діти народжуються з властивій природі людини вірою в існування Єдиного Бога. По словах Абу Хурайри, Посланець аллаха сказав: "Всі діти народжуються в "" - батьки їх роблять християнами, іудеями або многобожниками" (Аль-бухарі). Фитра означає, що всі діти з'являються на світло, готовими прийняти все. Іншими словами, дитя покидає утробу матери, відкриваючи перед собою двері життя без нав'язаних уявлень і пристрастей. Їх душі подібні до чистого листка паперу, саме батьки дають дітям уявлення про навколишній світ, вибирають їм релігію. Тому саме вони несуть відповідальність за майбутнє дитяти перед аллахом Всевишнього.

2. Етичний. Цей аспект має на увазі комплекс морально-етичних принципів, які необхідно прищепити дитяті з раннього дитинства. Ці принципи повинні стати стрижнем його психологічної особи.

Посланець аллаха визначив основну мету своєї великої місії словами: "Я був посланий для того, щоб удосконалити моральність".

Про важливість етичного виховання свідчить і інший хадис, де мовиться: "Навчайте ваших дітей і домочадців моральності і виховуйте їх" (Абд-ар-разак).

В результаті етичного виховання дитя, зростаюче з вірою в аллах, вихований в богобоязливості, відчуватиме Його контроль і відповідальність за свої вчинки. У його психіці, поза сумнівом, зачнуть закладатися фундаментальні морально-етичні цінності. Він відрізнятиметься винятковою врівноваженістю, чесністю, правдивістю, глибоким відчуттям любові до своїх батьків, братів, сестер, друзів.

3. Фізичний. Завдання цього аспекту виховання полягає у формуванні сильної, міцної, здорової людини, яка повинна переживати радість і задоволення від тієї користі, яку він приносить своїй сім'ї і суспільству.

Фізичне виховання направлене на вдосконалення організму, зміцнення імунітету, попередження захворювань. Здоров'я, з погляду ісламу, одна з найбільших милостей аллаха. Посланець аллаха сказав: "Сильний віруючий краще для аллаха і улюбленіший Їм, ніж слабкий". Іслам настійно рекомендує укріплювати і зберігати тілесне здоров'я за допомогою фізичних вправ, спортивних ігор і тренувань.

Страницы: 1 2

Цікаве про педагогіку і навчання:

Спостереження за природою в 3 класі
У III класі учні продовжують спостерігати за природою і працею людей. Але спостереження їх дещо ускладнюються в зв'язку з тим, що відповідно до програми поглиблюється вивчення природного середовища. ...

Аналіз методів визначення фізичного розвитку середніх школярів
Методи визначення показників фізичного розвитку підлітків називають антропометричними дослідженнями, які становлять сукупність методів вимірювання морфонологічних особливостей людського тіла, і включ ...

Сімейне виховання

Сімейне виховання

Загальновідомо, що становлення повноцінної особистості дитини залежить насамперед від системи стосунків у сім’ї.
Музичне виховання

Музичне виховання

Найскладнішою проблемою сучасної загальноосвітньої школи є забезпечення художньо-творчого розвитку учнів.

Головні теми

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.educationua.net