Рухлива перерва в режимі навчального дня

Педагогіка » Фізкультурні заходи в режимі навчального дня учнів молодшого шкільного віку » Рухлива перерва в режимі навчального дня

Заработок на криптовалютах по сигналам. Больше 100% годовых!

Заработок на криптовалютах по сигналам

Трейдинг криптовалют на полном автомате по криптосигналам. Сигналы из первых рук от мощного торгового робота и команды из реальных профессиональных трейдеров с опытом трейдинга более 7 лет. Удобная система мгновенных уведомлений о новых сигналах в Телеграмм. Сопровождение сделок и индивидуальная помощь каждому. Сигналы просты для понимания как для начинающих, так и для опытных трейдеров. Акция. Посетителям нашего сайта первый месяц абсолютно бесплатно.

Обращайтесть в телеграм LegionCryptoSupport

Сторінка 1

Удосконалення фізичного виховання школярів потребує пошуку та розробки форм і методів, які впливали б на зміцнення здоров’я дітей, підтримання працездатності протягом навчального дня та навчального року, виховання в них навичок самостійно та систематично займатися фізичними вправами.

Однією з форм позитивного впливу засобами фізичного виховання є рухлива перерва.

Заняття фізичними вправами та іграми на рухливих перервах у режимі навчального дня мають за мету:

*призупинити в ході робочого дня розвиток гальмування процесів у корі головного мозку, попередити розвиток розумової втоми ;

*переключити увагу учнів з розумової роботи на емоційний руховий вид діяльності;

*сприяти всебічному фізичному розвитку та зміцненню здоров’я учнів.

Для організації рухливої перерви необхідно виділити перерву після третього уроку тривалістю 20-25 хвилин. При неможливості одночасного проведення даної перерви пропонуємо виділити по 30 хвилин (на фізичні вправи, ігри та відвести 15 хвилин після другого уроку (1-4 класи) та третього уроку(5-10 класи) або інший,зручний для школи варіант).

Харчування учнів у такому випадку організовується на перервах, вільних від фізичних вправ та ігор.

Місця проведення організованих перерв повинні відповідати санітарно-гігієнічним вимогам.

Під час проведення рухливих перерв слід зробити все для попередження дитячого травматизму .

Проведення рухливих перерв вимагає відповідних вимог до занять фізичними вправами,а саме:організованого початку занять, поступового нарощування фізичного навантаження та зниження його до кінця заняття, організації діяльності як учнів, тек і вчителів, інструкторів з числа старшокласників, виконання завдань то поступовості зростання навантаження від занять. Занадто велике навантаження на організм дітей буде викликати в них відчуття втоми, що призведе до зниження їх працездатності. Але через 1,5-2 місяці занять з ростом тренованості організму це ж навантаження буде сприйматися як оптимальне.

Вибираючи засоби для проведення перерв, необхідно дотримуватись програмового матеріалу з фізичної культури.

Приблизний план організованих рухливих перерв складається на 2-3 тижні і, залежно від погодних умов, підбирається засоби проведення, дозується навантаження. Так у холодну погоду основними вправами буде прискорена ходьба, повільний біг, ігри та естафети середньої та високої інтенсивності.

У теплу погоду рекомендується проведення загально розвиваючих вправ на місці з предметами і без них, танцювальні вправи в поєднання з музичним супроводом,іграми,спортивними розвагами.

Особливу увагу треба приділити біговим вправам, їх інтенсивності,дозуванню. Правильно дозований біг зміцнює серцево-судинну, дихальну системи та м’язи ніг. Крім цього біг на свіжому повітрі загартовує дітей, сприяє попередженню простудних захворювань, розвитку витривалості, виховує силу волі, характер.

Систематичні заняття фізкультурою позитивно впливають на розпорядок дня учня в школі та сім’ї і спонукають його дотримання правильного режиму і гігієни.

Уроки фізичного виховання є основною формою занять. Вони обов’язкові для всіх школярів. Уроки повинні активно сприяти успішному здійсненню позакласної і позашкільної роботи з фізичного виховання, формування учнів інтересу і звички до занять фізичними вправами в повсякденному житті.

Необхідно підвищувати вплив уроків фізкультури на вдосконалення інших форм фізичного виховання. Відомо, що навіть при якісному проведенні уроків їх безпосередній вплив на фізичний розвиток учнів недостатній. Науковими дослідженнями встановлено, що урок фізкультури забезпечує в середньому лише 11% гігієнічної норми рухової активності школяра. У зв’язку з цим, необхідно збагачувати і правильно поєднувати різні форми фізичного виховання учнів і фізкультурно-оздоровчої роботи.

Особливо велика увага приділяється в школі оздоровчій роботі з ослабленими та хворими учнями. У позаурочній час з ними проводяться спеціальні заняття з лікувальної фізкультури.

Спрямованість навчальної і позакласної роботи з фізичної культури на масове охоплення учнів систематичними вправами і заняттями фізичною культурою і спортом великою мірою сприяє зміцненню здоров’я вихованців школи, підвищенню рівня їх фізичної і розумової працездатності.

Гімнастика перед заняттями проводиться в школі за 20 хв. до початку уроку. Вона сприяє розв’язанню певних виховних і організаційних завдань. Лише за умови масового залучення дітей до повсякденного виконання ранкової зарядки відпаде необхідність у гімнастиці перед заняттями.

Страницы: 1 2

Цікаве про педагогіку і навчання:

Вікові етапи розвитку дітей за періодами
Перший рік життя в психологічній літературі названо періодом новонародженості. Він знаменує собою початок періоду немовляти і, як вважають вчені, головною особливістю його є відсутність поведінки діт ...

Інформаційно-технологічні нововведення і гуманізація навчально-виховного процесу в школі
Демократичні процеси, що відбуваються в суспільстві, ставлять перед державою завдання реформувати систему освіти. Значення комп'ютера для системи освіти ще не повністю усвідомлене педагогами. Комп'ют ...

Сімейне виховання

Сімейне виховання

Загальновідомо, що становлення повноцінної особистості дитини залежить насамперед від системи стосунків у сім’ї.
Музичне виховання

Музичне виховання

Найскладнішою проблемою сучасної загальноосвітньої школи є забезпечення художньо-творчого розвитку учнів.

Головні теми

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.educationua.net