Організація і методика проведення годин здоров'я

Педагогіка » Фізкультурні заходи в режимі навчального дня учнів молодшого шкільного віку » Організація і методика проведення годин здоров'я

Заработок на криптовалютах по сигналам. Больше 100% годовых!

Заработок на криптовалютах по сигналам

Трейдинг криптовалют на полном автомате по криптосигналам. Сигналы из первых рук от мощного торгового робота и команды из реальных профессиональных трейдеров с опытом трейдинга более 7 лет. Удобная система мгновенных уведомлений о новых сигналах в Телеграмм. Сопровождение сделок и индивидуальная помощь каждому. Сигналы просты для понимания как для начинающих, так и для опытных трейдеров. Акция. Посетителям нашего сайта первый месяц абсолютно бесплатно.

Обращайтесть в телеграм LegionCryptoSupport

Сторінка 1

Година здоров'я проводиться щодня для всіх без винятку учнів початкових класів та шкіл, що працюють в одну зміну, після другого чи третього уроку, тривалістю 45 хв. Залежно від місцевих умов та кількості учнів, її можна проводити і в інший час навчального дня. Для години здоров'я визначається час у розкладі уроків. Проводиться вона здебільшого на відкритому повітрі.

Організація щоденної години здоров'я дає змогу збільшити рухову активність школярів, зміцнити їхнє здоров'я засобами фізичної культури, підвищити фізичну підготовленість.

Для організації та проведення години здоров'я потрібні певні умови (підготовка громадських кадрів та фізкультурного активу з числа учнів, організація медичного контролю, наявність спортивної бази, інвентарю).

Під час підготовки до проведення годин здоров'я учням та їх батькам необхідно розповісти про значення цих заходів, дотримання режиму дня та ін.; визначити обов'язки працівників школи, порядок виходу і входу до школи, місця для ігор. Місце, де відбуваються заняття, можна радіофікувати, а також забезпечити інвентарем та обладнанням. Для дітей, звільнених від фізичних вправ, визначаються місця для прогулянок і порядок їх проведення. Цих учнів можна залучати до посильної допомоги в організації занять та під час їх проведення.

Години здоров'я проводяться на свіжому повітрі (шкільний майданчик, парк, стадіон). За несприятливої погоди (дощ, мороз більш як -15°С з вітром) вправи та ігри на перерві слід проводити в приміщенні школи.

Школярі займаються фізичними вправами та іграми під час години здоров'я в спортивному одязі та взутті. В прохолодну погоду треба одягати головні убори, куртки, рукавиці, а в теплу – футболки, майки, спортивне взуття. Треба роз'яснити учням важливість додержання правил особистої гігієни: щоденне обливання водою, миття ніг, щоденну зміну шкарпеток, відвідування лазні.

Під час проведення годин здоров'я необхідно провітрити приміщення, кабінети і рекреації. Цю роботу виконують чергові учні або черговий клас.

Класні керівники, вчителі-класоводи і вчителі-предметники проводять заняття самостійно або надають допомогу вчителям фізичної культури, громадським інструкторам з спорту із числа старшокласників.

Учитель, який проводить урок перед годиною здоров'я, відповідає за організований вихід учнів із школи для проведення занять і повернення їх у школу.

Загальне керівництво і контроль за проведенням годин здоров'я здійснює директор школи або його заступники.

Проведення фізичних вправ і ігор під час години здоров'я здійснюється вчителями фізичної культури, вчителями молодших класів, класними керівниками, громадськими інструкторами з спорту з числа старшокласників та піонервожатими.

Медичні працівники школи ведуть спостереження за учнями, допомагають визначити навантаження за зовнішніми ознаками, функціональними показниками, вибірково і фронтально по класах перевіряють пульс, у необхідних випадках вимірюють кров'яний тиск, слідкують за слабкими та звільненими від фізичних вправ учнями.

Дуже важливо постійно накопичувати і систематизувати матеріали педагогічних і методичних спостережень за учнями для подальшого вдосконалення методики проведення годин здоров'я і поліпшення фізичного розвитку і стану здоров'я учнів. Дані цих спостережень можна використати також для проведення роз'яснювальної роботи з учнями та їх батьками про користь занять фізичною культурою і спортом.

Однією з умов цікавого і різноманітного проведення годин здоров'я є наявність у достатній кількості інвентаря та обладнання. На майданчику доцільно встановити додаткове нестандартне обладнання (баскетбольні щити, щити для метання м'яча у ціль, пристосування для розвитку сили рук, тулуба та ін.). Також має бути достатньо роздаткового інвентаря (м'ячі, скакалки, обручі, гімнастичні палиці), який завчасно готують чергові по класу, громадські інструктори.

Добираючи ігри та вправи, вчитель повинен брати до уваги, в якому стані знаходяться місця занять,погоду. Не слід застосовувати вправи і ігри, що можуть забруднити одяг і взуття учнів.

Місця проведення занять повинні відповідати санітарно-гігієнічним вимогам. Під час проведення години здоров'я необхідно забезпечувати запобіганню травматизму учнів.

За несприятливої погоди заняття треба перенести в коридор, рекреацію або клас, де основними видами фізичних вправ можуть бути загально розвиваючі вправи, малорухливі ігри, танцювальні кроки або танці естафети.

Страницы: 1 2 3

Цікаве про педагогіку і навчання:

Формування позитивної мотивації студентів до виконання самостійної роботи
Формуванню позитивної мотивації студентів до виконання самостійної роботи сприяють такі фактори: Чітка організація процесу самостійної роботи студентів - програма самостійної пізнавальної діяльності, ...

Формування мотивації до збереження та зміцнення здоров'я у молодших школярів на уроках природознавства
Важливим складником шкільної освіти є формування мотивації до збереження та зміцнення здоров'я. Природознавство - інтегрований предмет, що за змістом об'єднує питання здоров'я та навколишнього середо ...

Сімейне виховання

Сімейне виховання

Загальновідомо, що становлення повноцінної особистості дитини залежить насамперед від системи стосунків у сім’ї.
Музичне виховання

Музичне виховання

Найскладнішою проблемою сучасної загальноосвітньої школи є забезпечення художньо-творчого розвитку учнів.

Головні теми

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.educationua.net