Організація і методика проведення годин здоров'я

Педагогіка » Фізкультурні заходи в режимі навчального дня учнів молодшого шкільного віку » Організація і методика проведення годин здоров'я

Сторінка 2

Проведення години здоров'я повинно відповідати вимогам, що ставляться до занять фізичною культурою: організований початок занять, поступове зростання фізичного навантаження і зниження його в кінці занять.

При доборі ігор та вправ треба користуватись матеріалом навчальної програми з фізичної культури для відповідних класів. Слід широко використовувати музичний супровід. План проведення години здоров'я складається на один-два тижні. Під час проведення вправ та ігор слід дотримуватись послідовності щодо завдань, які виконуються, поступовості і зростання навантажень від одного заняття до іншого. В іншому разі значні навантаження на початку проведення цих занять можуть викликати у дітей почуття перевтоми, погано вплинути на їхню працездатність. У процесі занять із зростанням тренованості організму це навантаження буде сприйматись як оптимальне.

Наприкінці години здоров'я навантаження треба знизити. Закінчуються вправи та ігри за 5–6 хв. до дзвоника на наступний урок. Нормальним явищем можна вважати, коли пульс у дітей на 10–20 ударів буде вищий, ніж до початку години здоров'я. Підвищення початкових показників на 40 ударів свідчить про надмірне навантаження, недостатній відпочинок, слабку тренованість або нездужання учня.

Попередній або наступний за годиною здоров'я урок фізичної культури не шкодить учням. У цьому випадку вчитель дещо знижує фізичне навантаження в кінці або на початку уроку фізичної культури.

Залежно від погодних умов учитель обирає форму проведення години здоров'я, дозування вправ. Так, у прохолодну погоду основними вправами мають бути прискорена ходьба, повільний біг, вправи в русі, ігри середньої та високої інтенсивності. В теплу погоду рекомендується проводити загально розвиваючі вправи на місці, ігри середньої та малої інтенсивності.

Особливу увагу треба звернути на поступове збільшення бігового навантаження. Правильно дозований повільний біг зміцнює серцево-судинну і дихальну системи, м'язи ніг і тулуба. Крім того, біг на свіжому повітрі в будь-яку погоду загартовує організм дітей, сприяє запобіганню простудних захворювань, розвиває витривалість, виховує вольові якості.

Зміст занять годин здоров'я розроблено за недільним циклом (одне заняття на тиждень). Вчитель повинен підходити до планування та проведення занять творчо, виходячи з реальних можливостей (необхідна кількість інвентаря та обладнання, місце проведення занять та ін.). Наприклад, мішечки з піском, різнокольорові прапорці, стрічки, кільця можна зробити своїми руками на уроках праці, а скакалки, малі м'ячі заздалегідь придбати.

Всього для кожного класу наведено по 33 занять (за тижневим циклом) на весь навчальний рік. З них на осінній період –16 занять, на зимовий – 11, на весняний – 6 занять.

Заняття 11–16 (осінній період) та заняття 28–31 (весняний період) сплановано так, щоб їх можна було проводити в приміщенні, зважаючи на кліматичні та погодні умови, характерні для цієї пори. Зміст занять дає змогу з успіхом проводити їх як у приміщенні, так і на свіжому повітрі.

Методи дослідження

Для рішення поставлених завдань били використані наступні методи дослідження:

1.Аналіз літературних джерел

2.Педагогічне спостереження

3.Педагогічний експеримент

4.Методи математичної статистики.

Дослідження проводились протягом вересня-листопада 2012 року у СШ №72 м. Запоріжжя. Рішення поставлених завдань здійснювалося поетапно.

На першому етапі оцінювався стан здоров’я під час фізичної культури в режимі навчального дня учнів молодшого шкільного віку.

На другому етапі був проведений аналіз ефективності розробленої нами методики по стану здоров’я дітей молодшого шкільного віку в навчальному режимі.

Дослідження проводилися в умовах повсякденної роботи школи на загальноосвітніх предметах. Зверталась увага на учнів під час перерв та на уроках, оцінювали їх ходу та осанку. Зверталась увага на учнів в яких зменшувалась працездатність під час втоми на загальноосвітніх предметах,через що учні відволікались від основного предмету, погіршувалась дисципліна в класі та не звертали увагу на викладача.

Під час дослідження був помічений ряд позитивних змін у учнів молодшого шкільного віку що проявлялися в покращені уваги, поведінки та працездатності учнів. Учням сподобались фізкультурні заходи під час загальноосвітніх предметів,вони стали більше приділяти увагу на свою осанку та своєму фізичному стану.

Страницы: 1 2 3

Цікаве про педагогіку і навчання:

Матеріали експериментального дослідження роботи
Завтрашній день незалежної України, її остаточне воскресіння залежить від того, наскільки високою буде національна свідомість її громадян. Враховуючи те, що сучасні студенти це майбутні громадяни Укр ...

Загальні критерії оцінювання навчальних досягнень учнів
Рівні оцінювання учнів I. Початковий 1 Учень (учениця) розрізняє об'єкти вивчення 2 Учень (учениця) відтворює незначну частину навчального матеріалу, має нечіткі уявлення про об'єкт вивчення 3 Учень ...

Сімейне виховання

Сімейне виховання

Загальновідомо, що становлення повноцінної особистості дитини залежить насамперед від системи стосунків у сім’ї.
Музичне виховання

Музичне виховання

Найскладнішою проблемою сучасної загальноосвітньої школи є забезпечення художньо-творчого розвитку учнів.

Головні теми

Copyright © 2021 - All Rights Reserved - www.educationua.net