Організація і методика проведення годин здоров'я

Педагогіка » Фізкультурні заходи в режимі навчального дня учнів молодшого шкільного віку » Організація і методика проведення годин здоров'я

Сторінка 3

Під час експерименту в контрольній групі проводилися звичайні уроки фізичної культуру дві години на тиждень, а в експериментальній додатково проводилися фізичні заходи, ранкова зарядка перед першим уроком, фізкультурні хвилинки під час уроків, динамічні перерви та години здоров’я.

В результаті цього експерименту був поміченій ряд позитивних змін в стані здоров’я учнів експериментальної групи. Що привело до покращенню стану їх фізичного здоров’я, уваги на уроках, покращенню дисципліни та сприйняттю навчального матеріалу а також це згортувало учнів.

А в контрольній групі де не проводилися додаткові фізичні заходи учні були не уважні, мали слабший стан здоров’я, гірше сприяли навчальний матеріал.

Таблиця 3.1 Порівняльна таблиця фізичних досягнень учнів контрольної та експериментальної групи під час досліджень

№ з/п

Вправи

Початковий результат контр. групи

Початковий результат експ. групи

Кінцевий результат контр. групи.

Кінцевий результат

експ. групи.

1.

Присідання

15 р/хв.

15 р/хв.

16 р/хв.

18 р/хв.

2.

Біг 30 м

8 сек

8 сек

6 сек

7 сек

3.

Стрибки в висоту

75 см

75 см

78 см

85 см

4.

Стрибки в довжину

150 см

150 см

170 см

200 см

5.

Підтягування на перекл.

2 рази

2 рази

3 рази

5 разів

Фізкультурні заходи також проводяться за методами позаурочних форм занять. Вони проводяться як спеціалістом, так і самостійно учнями з метою активного відпочинку, зміцнення здоров’я або підвищення і збереження працездатності.

В методиці розробки позаурочних занять багато спільного з методикою розробки уроків. Їхня структура також повинна забезпечувати постійну спрацьованість організму, добрі умови для виконання основної роботи та її завершення. В дозуванні навантаження, наданні допомоги в страхуванні (при групових заняттях) та самоорганізації учнів використовується багато правил та методів які використовує викладач.

Основними формами роботи з фізичного виховання в режимі навчального дня є гімнастика до уроків, фізкультхвилинки під час уроків, ігри та розваги на перервах. Зміст цих занять будується на основі змісту уроків фізичної культури відповідного класу. Систематичне проведення таких заходів сприяє фізичному розвитку дітей, підвищення розумової працездатності і успішності, виховує в них дисциплінованість і організованість.

Страницы: 1 2 3 

Цікаве про педагогіку і навчання:

Структура готовності до інноваційної педагогічної діяльності
Структуру готовності до інноваційної педагогічної діяльності розглядають як сукупність мотиваційного, когнітивного, креативного, рефлексивного компонентів, які взаємообумовлені та пов'язані між собою ...

Вивчення матеріалу на прикладі розробки даного уроку пропонуємо проводити в 11 класі при вивченні селекції рослин
Мета: конкретизувати основні поняття теми; ознайомити учнів із центрами різноманітності та походження культурних рослин; формувати спеціальні вміння (робота з гербарієм, планування відповіді, робота ...

Сімейне виховання

Сімейне виховання

Загальновідомо, що становлення повноцінної особистості дитини залежить насамперед від системи стосунків у сім’ї.
Музичне виховання

Музичне виховання

Найскладнішою проблемою сучасної загальноосвітньої школи є забезпечення художньо-творчого розвитку учнів.

Головні теми

Copyright © 2021 - All Rights Reserved - www.educationua.net