Гімнастика до уроків

Педагогіка » Фізкультурні заходи в режимі навчального дня учнів молодшого шкільного віку » Гімнастика до уроків

Сторінка 1

Гімнастика до уроків проводиться щодня в школі перед початком занять. Вона поєднує оздоровчі та виховні завдання : позитивно впливає на організм, сприяє формуванню правильної постави, виховує звичку до систематичних занять фізичними вправами. Для дітей, які навчаються в другу зміну, гімнастика до уроків є до того ж і формою активного відпочинку.

Гімнастику до уроків у початкових класах проводять учителі-класоводи або спеціально виділені для цього учні-старшокласники, які добре знають вправи, вміють їх пояснити, обізнані з відповідною термінологією та основами методики проведення цих занять.

Якщо гімнастика проводиться не в одному, а в кількох паралельних класах, то керівники можуть чергуватись. Наприклад,перші два тижні веде один учитель класовод, два наступні – другий і т.д. Коли паралельних класів два або чотири, для більшої чіткості доцільніше складати графік проведення гімнастики до уроків.

Заняття гімнастикою починаються за двадцять хвилин до початку уроків і закінчуються за 5хв. До початку першого уроку.

Теплої пори гімнастику проводять на свіжому повітрі (на подвір’ї або шкільному спорт. майданчику), а в холодні дні і в непогоду в приміщенні (коридори, зали) при відкритих кватирках. За кожним класом ля проведення гімнастики закріплюють певне місце яке має відповідати санітарно-гігієнічним вимогам.

Перед початком гімнастики учні шикуються на відведеному для кожного класу або кількох класів місці. При шикуванні в колону (по два, три, чотири) треба ставити менших за зростом учнів у перші ряди, щоб вони добре бачили вчителя або того учня, кому доручено проводити гімнастику.

Учні виходять на гімнастику у звичайній шкільній формі, але хлопчики розв’язують пояси, розстібують комірці сорочок.

Комплекс гімнастики до уроків складається з 6-8 вправ. На початку її виконуються короткочасна ходьба, яка проводиться у бадьорому темпі.

В прохолодну погоду на майданчику після ходьби можна практикувати нетривалий біг на місці, після чого учні знову переходять на ходьбу.

Під час ходьби треба стежити за поставою дітей щоб вони тримали тулу рівно, не опускали голову, розпрямляли плечі.

Після ходьби виконують вправи для м’язів верхнього плечового поясу (розвести руки в сторони підняти їх у гору та ін.), які сприяють розширенню грудної клітки та формуванню правильної постави. Наступні вправи добирають для м'язів тулуба(нахили вперед і в сторони, повороти тулуба тощо), вони сприяють формуванню правильної постави та підвищують діяльність внутрішніх органів. Потім проводять вправи для м’язів ніг (присідання, стрибки), що посилюють діяльність органів кровообігу та дихання.

До комплексу слід добирати такі вправи,які зручно виконувати у звичайному одязі.

Кожну вправу повторюють у середньому 8-10 раз. Кількість повторень залежить від характеру вправ. Складні вправи наприклад, нахили вперед, присідання,повторюють 6-8 раз а ті,які потребують меншої затрати зусиль (стрибки)- 10 разів.

Кожна вправа комплексу починається з певного вихідного положення. Тому перед початком вправи треба подати команду :”Вихідне положення (наприклад руки перед грудьми) – прийняти!”Коли учні приготувались до виконання вправи подається наступна команда:’’вправу починай !”Керівник повинен увесь час стежити за правильним виконанням вправ,своєчасно і вміло давати вказівки.

Важливо при цьому звертати увагу на правильність дихання. У кожній вправі є момент, коли рухи сприяють видиху і вдиху. На приклад випрямлення тіла, розведення чи підіймання рук угору добре поєднується із вдихом і, навпаки, нахил тулубу вперед, присідання, махи ногою вперед полегшують видих.

Важливо постійно стежити за диханням учнів, підказувати їм коли слід робити вдих і коли видих. Після кожної вправи роблять невелику паузу (10-15 сек.)для відпочинку та врегулюванню дихання. Цю паузу використовують для пояснення учням наступної вправи.

Страницы: 1 2 3

Цікаве про педагогіку і навчання:

Поняття інтерактивного навчання та інтерактивних методів
Інтерактивне навчання - це специфічна форма організації пізнавальної діяльності, яка має передбачувану мету - створити комфортні умови навчання, за яких кожен учень відчуває свою успішність, інтелект ...

Інтеграція молоді з ураженням слуху у сучасне суспільство через спорт
У державній національній програмі "Освіта" (Україна XXI століття) акцент робиться на необхідності підвищення уваги до проблем освіти дітей із відхиленнями в психофізичному розвитку в систем ...

Сімейне виховання

Сімейне виховання

Загальновідомо, що становлення повноцінної особистості дитини залежить насамперед від системи стосунків у сім’ї.
Музичне виховання

Музичне виховання

Найскладнішою проблемою сучасної загальноосвітньої школи є забезпечення художньо-творчого розвитку учнів.

Головні теми

Copyright © 2021 - All Rights Reserved - www.educationua.net