Гімнастика до уроків

Педагогіка » Фізкультурні заходи в режимі навчального дня учнів молодшого шкільного віку » Гімнастика до уроків

Заработок на криптовалютах по сигналам. Больше 100% годовых!

Заработок на криптовалютах по сигналам

Трейдинг криптовалют на полном автомате по криптосигналам. Сигналы из первых рук от мощного торгового робота и команды из реальных профессиональных трейдеров с опытом трейдинга более 7 лет. Удобная система мгновенных уведомлений о новых сигналах в Телеграмм. Сопровождение сделок и индивидуальная помощь каждому. Сигналы просты для понимания как для начинающих, так и для опытных трейдеров. Акция. Посетителям нашего сайта первый месяц абсолютно бесплатно.

Обращайтесть в телеграм LegionCryptoSupport

Сторінка 2

Комплекси гімнастики до уроків рекомендуються змінювати через кожні 2-3 тижні;цей період залежить від зацікавленості дітей і від ступеня засвоєння вправ даного комплексу. До комплексу включають вправи, вже вивченні на уроках фізичної культуру.

Гімнастику до уроків повинні виконувати всі учні якщо учень переніс яке-небудь захворювання (інфекційного характеру, середцеве, тощо), йому можуть бути протипоказані фізичні вправи. В такому разі з лікарем погоджується питання про те чи може учень виконувати гімнастику до уроків взагалі або в яких випадках його слід обмежувати.

Закінчуються виконання гімнастики до уроків спокійною ходьбою (у приміщенні ходьба на місці), під час якої рекомендується застосовувати вправи на дихання з рухами рук (наприклад, підняти руки вгору і повільно опустити їх у низ). Вправи такого типу сприяють швидкому приведенню організму у відносно спокійний стан після виконання гімнастичних вправ. Тривалість гімнастики до у уроків 12-15хв.

Закінчувати гімнастику треба за дзвінком, який подається за 5хв. До початку першого уроку. Дуже важливо правильно організувати вхід учнів у приміщення школи. Дотримуючись встановленого порядку для класів.

Правильно проведені фізкультурні хвилинки є ефективним засобом зменшення втоми і підвищення розумової працездатності учнів на уроках. Крім того, вони сприятливо діють на організм дитини, запобігаючи порушенням постави та деформаціям будови тіла.

Як відомо, протягом навчального дня поступово наростає стомлення дітей і знижується працездатність. У них падає увага, збільшується кількість помилок у виконанні завдань, випадків порушення дисципліни (відволікання від навчальної роботи, неспокій, розмови). Тривале сидіння за партою спричинює втому м'язів спини, шиї, ніг. Стомившись, учень сутулить спину, лягає грудьми на парту, перекошує тулуб вліво або вправо. Все це негативно впливає на поставу дитини.

Видатний педагог К. Д. Ушинський писав, що основний закон дитячої природи можна висловити так: дитина вимагає діяльності безперестанно й стомлюється не діяльністю, а її одноманітністю та однобічністю.

Як один із засобів, що сприяє успішності навчання школярів молодшого віку, він рекомендував короткочасні фізичні вправи під час уроку.

Слід пам'ятати, що фізкультурні хвилинки позитивно впливають на учнів тільки тоді, коли вони добре організовані і методично правильно проведені,

Фізкультхвилинка триває 2–3 хв. До її комплексу включають 3–4 прості, доступні вправи, які не вимагають складної координації і впливають на основні м'язові групи. Кожну вправу повторюють 4–6 раз, темп виконання середній або повільний. Такі вправи поліпшують кровообіг, сприяють підвищенню розумової працездатності, активізації дихання і діяльності серцево-судинної системи, позитивно впливають на емоційний стан учнів.

В учнів початкових класів (особливо І–II) під час письмових робіт м'язи рук стомлюються від одноманітних динамічних напружень, внаслідок чого порушується навичка правильного письма. Тому на письмових роботах доцільно виконувати фізичні вправи для рук і пальців. Крім того, виконуючи письмові роботи, учні довше, ніж при інших завданнях, перебувають у зігнутому положенні. Тому в комплекси фізкультурних хвилинок треба включати вправи на інтенсивне потягування, випрямлення, на вигинання хребта, на розпрямлення грудної клітки та ін. Після тривалого сидіння за партою, що викликає застійні явища у нижніх кінцівках, ділянках таза та живота, дають вправи для ніг.

Складаючи комплекс фізкультхвилинки, треба використовувати вправи, які вивчаються на уроках фізичної культури. Це заощадить час, який довелося б витратити для пояснення того або іншого вихідного положення І виконання вправи.

Час проведення фізкультхвилинок залежить від місця уроку в розкладі, а також від характеру його, стану учнів і т. д. Фізкультхвилинки можна використовувати не тільки на 3–4 уроках, а й на перших двох. Наприклад, коли учні навчаються в другу зміну, рекомендується проводити фізкультурні хвилинки, починаючи з першого уроку, бо діти приходять до школи після виконання домашніх завдань, тобто вже трохи стомленими.

Страницы: 1 2 3

Цікаве про педагогіку і навчання:

Оцінка як педагогічна категорія
Контроль та оцінка в будь-якому виді діяльності завжди суттєво безпосередньо впливають на її якість та ефективність, на ставлення людини до виконання обов’язків, на розвиток почуття відповідальності ...

Особливості організації самостійної роботи на уроках трудового навчання
Багаторазові спостереження і експериментальна перевірка різних видів навчальної діяльності школярів переконують в тому, що в ході засвоєння учнем готових знань в його голові утворюються зачатки нових ...

Сімейне виховання

Сімейне виховання

Загальновідомо, що становлення повноцінної особистості дитини залежить насамперед від системи стосунків у сім’ї.
Музичне виховання

Музичне виховання

Найскладнішою проблемою сучасної загальноосвітньої школи є забезпечення художньо-творчого розвитку учнів.

Головні теми

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.educationua.net