Поняття про заїкання. Типи заїкання

Педагогіка » Логоритміка в системі корекції заїкання » Поняття про заїкання. Типи заїкання

Заработок на криптовалютах по сигналам. Больше 100% годовых!

Заработок на криптовалютах по сигналам

Трейдинг криптовалют на полном автомате по криптосигналам. Сигналы из первых рук от мощного торгового робота и команды из реальных профессиональных трейдеров с опытом трейдинга более 7 лет. Удобная система мгновенных уведомлений о новых сигналах в Телеграмм. Сопровождение сделок и индивидуальная помощь каждому. Сигналы просты для понимания как для начинающих, так и для опытных трейдеров. Акция. Посетителям нашего сайта первый месяц абсолютно бесплатно.

Обращайтесть в телеграм LegionCryptoSupport

Сторінка 2

Розвиток заїкання характеризується появою нових симптомів окрім судом в області мовного апарату, викликаючих заїкувату мову, з'являються судорожні рухи в інших м'язах тіла, які також є мимовільними, насильницькими і називаються супутніми. Фізіологічний механізм супутніх рухів під час мови пов'язаний з іррадіацією збудливого процесу, захоплюючого ширші відділи рухової зони. Супутні рухи можуть носити різноманітний характер: одні, ті що заїкаються, відкидають голову, інші – нахиляють її, треті – закатують очі. Доводиться спостерігати у тих, що заїкаються гримаси обличчя, але у більшості випадків насильницькі рухи відбуваються в області м'язів обличчя, шиї і рук.

Страх перед кепкуваннями оточення примушує заїкувату дитину намагатися боротися зі своїм заїканням; вона починає застосовувати найрізноманітніші хитрощі.

Це можуть бути рухові або так звані допоміжні рухи і мовні хитрощі.

На відміну від супутніх рухів, рухові хитрощі є довільно вживаними рухами, за допомогою яких той, що заїкається намагається полегшити собі вимовлення важкого звуку, важкого слова, а іноді і приховати своє утруднення від співрозмовників, швидкий темп мови, тихий голос, нечітку вимову - це також спроби заїкуватого зробити непомітним своє заїкання. Допоміжні рухи носять дуже різноманітний характер: одні стискають кулаки, інші - одну руку, деякі притупують, переступають з ноги на ногу, намагаються до чого-небудь притулитися і т. п.

З віком з'являються складніші хитрощі, зокрема мовного характеру: покашлювання перед важким звуком, словом, вимовлення додаткових, так званих смітних, звуків і слів(а, Е, ну, ось і т п ), заміна важких слів легшими, що призводить іноді до спотворення сенсу того, що заїкуватий хотів сказати.

Користування численними хитрощами іноді допомагає тому, хто заїкається зробити свою мову плавнішою, але завантажує його психіку постійним лавіруванням між своїми важкими словами і звуками і винаходом способів уникнути їх. Одна з характерних ознак невротичного заїкання - нестійкість і мінливість усієї складної симптоматики заїкання : дитина то важко заїкається, то може говорити абсолютно нормально.

Мова того, хто заїкається пов'язана з його загальним станом. Так, під час іспитів, які стомлюють і нервують, заїкання зазвичай посилюється. Спостерігається залежність від погоди, від пори року, від умов життя.

Залежно від причин виникнення, заїкання може бути функціональним і органічним. Найбільша кількість випадків заїкання відноситься до функціонально обумовлених - логоневрозам, і тільки у невеликої частини тих, хто заїкаються виявляється органічна неврологічна симптоматика. У цих випадках заїкання часто тільки один з симптомів іншого органічного мовного порушення-дизартрії або моторної алалії, що ще більше ускладнює їх протікання, і логопедичну роботу.

Які ж причини передують виникненню заїкання?

Батьки дітей, що заїкаються, в якості причини виникнення заїкання схильні висувати на перше місце переляк, а в деяких випадках і спадковість. У розповідях про обставини переляку, після якого почалося заїкання, фігурують факти найрізноманітнішої значущості : груба сварка в сім'ї, покарання дитини, гроза, крик півня, прихід незнайомої людини і т. п.

Страницы: 1 2 3

Цікаве про педагогіку і навчання:

Розвиток творчих здібностей дітей як педагогічна проблема
В наш час особливої актуальності набувають питання про те, що таке творчі здібності людини, в чому вони проявляються, чим вони обумовлені і які шляхи їх розвитку у дітей. Великий внесок у розвиток на ...

Навчальний план школи козацько-лицарського виховання
Навчальний план школи козацько-лицарського виховання розроблено з урахуванням вимог Закону про освіту та основних положень Державної національної програми „Освіта”. Він є перехідним для поступового т ...

Сімейне виховання

Сімейне виховання

Загальновідомо, що становлення повноцінної особистості дитини залежить насамперед від системи стосунків у сім’ї.
Музичне виховання

Музичне виховання

Найскладнішою проблемою сучасної загальноосвітньої школи є забезпечення художньо-творчого розвитку учнів.

Головні теми

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.educationua.net