Роль народної пісні в розвитку творчої активності учнів

Педагогіка » Значення народної пісні у вихованні патріотичних почуттів школяра » Роль народної пісні в розвитку творчої активності учнів

Заработок на криптовалютах по сигналам. Больше 100% годовых!

Заработок на криптовалютах по сигналам

Трейдинг криптовалют на полном автомате по криптосигналам. Сигналы из первых рук от мощного торгового робота и команды из реальных профессиональных трейдеров с опытом трейдинга более 7 лет. Удобная система мгновенных уведомлений о новых сигналах в Телеграмм. Сопровождение сделок и индивидуальная помощь каждому. Сигналы просты для понимания как для начинающих, так и для опытных трейдеров. Акция. Посетителям нашего сайта первый месяц абсолютно бесплатно.

Обращайтесть в телеграм LegionCryptoSupport

Сторінка 3

Перша група учнів, наслідуючи луну вчителя, тихенько повторює:

Оленка співає:

Друга група учнів, наслідуючи луну Оленки, тихесенько повторює:

У ході гри склад граючих постійно змінюється. Це викликає захоплення і активізує всіх учасників гри.

Знаючи графічне зображення української народної пісні «Галя по садочку ходила» і дивлячись на плакат із графічним зображенням російської народної пісні «Во поле береза стояла», діти легко знаходять подібні та відмінні риси. Тим учням, які хоч трохи володіють музичним інструментом (здебільшого — фортепіано), пропонується програти мелодії цих двох пісень. Бажання навчитися грати ці мелодії з'являється і в інших дітей. Захоплення творчими діями позитивно впливає на засвоєння мелодій. Така робота з учнями активізує мислення, слухові уявлення, розвиває у дітей творчі здібності.

Кожен твір за допомогою музичних виражальних засобів передає відповідний настрій — радість, смуток тощо. Діти краще розуміють ці засоби, якщо вчитель пояснює їх на конкретних народнопісенних творах. Взяти хоча б російську народну пісню «На зеленом лугу». Вчитель розповідає дітям, що хлопчик знайшов «веселуху-дудочку», як часто її називають діти. Він радіє з цього приводу і весело виграє на дудочці. Але той, хто загубив іграшку, сумує. Почуття смутку можна передати виражальними засобами музики, проспівавши мелодію із сумними інтонаціями в мінорі. У тексті першого куплета замість слів «раз нашел» при допомозі вчителя учні знайшли відповідну заміну — «потерял». На плакаті учитель змінює тональність до мажор на до мінор (дописує ключові знаки). Учні виконують створений варіант в мінорній тональності:

Потім учні продовжують співати у мажорі.

Творчий процес вивчення народної пісні весь час ускладнюється. Так, продовжуючи роботу над українською народною піснею «Галя по садочку ходила», вчитель створює нову творчу ситуацію: друзі знаходять загублену хусточку і повертають її Галі; дівчинка, вклонившись, бере хусточку і сідає на своє місце. Вчитель підказує учням, що доцільно було б не тільки вклонитися, а й подякувати друзям за знахідку. При допомозі вчителя першокласники придумали віршований текст подяки:

Коли діти добре засвоїли пісню і вже хороше виконують її, а чіп ель далі ускладнює творчі завдання. Хоч учні гарно співають та інсценують пісню, але вони виконують одну і ту ж мелодію в унісон. Пояснюємо, що такий спів зветься одноголосим. А хіба пісні завжди виконуються тільки в один голос? Діти правильно відповідають, що пісні можна співати на кілька голосів (багатоголосне).

Дуже цікаво дітям співати народні пісні каноном. Так, після подолання деяких труднощів учням вдалося знайти своєчасний вступ другого голосу:

Страницы: 1 2 3 4

Цікаве про педагогіку і навчання:

Методика пошуку інформації в мережі Інтернет
У трудовому навчанні використовуються інноваційні комп'ютерні технології як джерелом пошуку інформації. Сюди ж можна віднести і Інтернет як велике джерело, де інформацію можна знайти з кожного потріб ...

Переваги і недоліки використання комп’ютера
Оновлення всіх сторін життя суспільства, необхідність виходу на передові рубежі науково-технічного прогресу, забезпечення високої ефективності і розвитку творчого потенціалу суспільства – усе це став ...

Сімейне виховання

Сімейне виховання

Загальновідомо, що становлення повноцінної особистості дитини залежить насамперед від системи стосунків у сім’ї.
Музичне виховання

Музичне виховання

Найскладнішою проблемою сучасної загальноосвітньої школи є забезпечення художньо-творчого розвитку учнів.

Головні теми

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.educationua.net