Роль народної пісні в розвитку творчої активності учнів

Педагогіка » Значення народної пісні у вихованні патріотичних почуттів школяра » Роль народної пісні в розвитку творчої активності учнів

Сторінка 4

Активному засвоєнню пісні сприяє створення на цей же текст іншої мелодії або іншого тексту на цю мелодію.

На плакаті виписано знайомий текст пісні «Ой єсть в лісі калина». Виразно прочитавши його, пропонуємо учням створити нову мелодію пісні. Вони активно включаються в роботу. Діти, часто повторюючи основну мелодію пісні, намагаються придумати щось своє. Новостворені мелодії записуються на магнітофонну стрічку. Під час прослухування запису проводимо деякий слуховий аналіз і найцікавіші мелодії пропонуємо проспівати всім класом. Деякі з них, на нашу думку, були досить вдалі. Ось приклад нової мелодії пісні «Ой єсть в лісі калина»:

У процесі створення нових варіантів мелодії дитина безліч разів уважно проспівує про себе відому їй пісню, внаслідок чого фіксується увага на окремих інтонаційних зворотах, детальніше аналізується мелодичний рисунок пісні та інтенсивніше виникають слухові уявлення.

Процес створення мелодичних варіантів досить активно впливає на формування музичних здібностей дитини і сприяє кращому засвоєнню народних пісень.

Новий варіант мелодії «Ой єсть в лісі калина» вимагав деякої заміни і в тексті пісні. Виявилось, що не всі діти розуміють значення слів «комарики-дзюбрики». Тому ми запропонували замість цих слів співати інші, наприклад, «білим цвітом вкрилася». Майже всі діти бували в лісі й бачили калину. Вони пригадали її листя, цвіт, ягоди і на основі цих вражень склали новий текст. Так виник поний варіант пісні «Ой єсть в лісі калинах:

Отже, цілеспрямовані творчі завдання допомагають учням глибше сприйняти твір, спонукають до появи нових думок, викликають у дитячій свідомості нові образи, уявлення, поняття, пробуджують почуття естетичної насолоди.

Творча атмосфера в класі благотворно впливає на розвиток самостійності учнів. Кожна дитина має змогу (чи то у створенні нової мелодії або варіанта пісні, чи то у втіленні змісту твору в гру-інсценізацію) проявити свої творчі здібності. Вивчення народних пісень стимулює творчу активність учнів. Важливо тільки вміло використовувати різноманітні прийоми, узгоджуючи їх з відомими методами навчання.

Страницы: 1 2 3 4 

Цікаве про педагогіку і навчання:

Ігри до уроків образотворчого мистецтва
Ігри можуть бути іще однією формою перевірки і закріплення знань з образотворчого мистецтва. У процесі гри діти навчаються правильно сприймати форму предмета, його барву, величину, пропорції, положен ...

Методи інтерактивного навчання
Методи, спрямовані на збільшення комунікативної активності між учасниками спілкування, або їхньої взаємодії, називають інтерактивними. Серед них найбільшого поширення набули такі: мозковий штурм, або ...

Сімейне виховання

Сімейне виховання

Загальновідомо, що становлення повноцінної особистості дитини залежить насамперед від системи стосунків у сім’ї.
Музичне виховання

Музичне виховання

Найскладнішою проблемою сучасної загальноосвітньої школи є забезпечення художньо-творчого розвитку учнів.

Головні теми

Copyright © 2021 - All Rights Reserved - www.educationua.net