Музика – засіб виховання

Педагогіка » Музика як засіб естетичного виховання дитини » Музика – засіб виховання

Сторінка 1

Гармонійне поєднання розумового і фізичного розвитку, моральної чистоти і естетичного ставлення до життя і мистецтва - необхідні умови формування цілісної особистості. Досягненню цієї високої мети багато в чому сприяє правильна організація музичного виховання дітей.

Естетичне виховання спрямоване на розвиток здібностей дошкільнят сприймати, відчувати і розуміти прекрасне, помічати хороше і погане, творчо самостійно діяти, долучаючись тим самим до різних видів художньої діяльності.

Глінка, Чайковський, Моцарт, Бетховен . Знамениті, відомі кожному імена. Хто обрав їм шлях геніїв? Хто визначив славу музикантів-композиторів? Природа? Батьки? Педагоги? Може бути, професійні якості передаються з генами? Може бути, син ученого, подорослішавши, стане вченим, а син письменника - письменником? Можна нерідко чути: «Мабуть, моя дитина пішла в батька, у нього зовсім немає музичного слуху». Досить поширена формула визначення причини відсутності здібностей сина чи дочки.

Однак все в дійсності дещо інакше. Якби походження було визначальним чинником у формуванні здібностей, то тоді діти, покоління за поколінням, успадковували б професії батьків. Але життя набагато цікавіше, і не так вже й рідкісні випадки, коли дитина вченого стає скрипалем, а лікаря - письменником. І пояснюється це оточенням, в якому росте малюк, його власним досвідом. Вони визначають в майбутньому і здібності, і характер людини. І якщо син музиканта вибирає ту саму професію, що його батько, то причина цього насамперед у тому, що виховувався він в атмосфері музики, що з перших днів появи на світ був занурений у світ чарівних звуків. Педагоги, музиканти прийшли до думки про те, що задатки до музичної діяльності (тобто фізіологічні особливості будови організму, наприклад органу слуху або голосового апарату) є у кожного. Саме вони складають основу розвитку музичних здібностей. Поняття не розвивається здатність, за твердженням вчених, фахівців у галузі дослідження проблем музикальності, саме по собі є абсурдним. Вважається доведеним, що якщо для музичного розвитку дитини з самого народження створені необхідні умови, то це дає значний ефект у формуванні його музикальності.

Природа щедро нагородила людини. Вона дала йому все для того, щоб бачити, відчувати, відчувати навколишній світ. Вона дозволила йому чути все різноманіття існуючих навколо звукових фарб. Прислухаючись До власному голосу, голосам птахів і тварин, шерехам лісу, листя і завивання вітру, люди вчилися розрізняти інтонацію, висоту, тривалість. З необхідності та вміння слухати і чути народжувалася Музичність - природою дане людині властивість.

Отже, всі ми від природи музичні. Про це необхідно знати і пам'ятати кожному дорослому, так як від нього залежить, яким стане в подальшому його дитина, як він зможе розпорядитися своїм природним даром. Як вже говорилося, оточення, середа ростить і живить особистість. Класична музика в дитинстві - гарний вихователь і надійний друг на все життя.

Одним з яскравих засобів естетичного виховання є музика. Щоб вона виконала цю важливу функцію, треба розвивати в дитини загальну музикальність. Які ж основні ознаки загальної музичності?

Перша ознака музикальності - здатність відчувати характер, настрій музичного твору, співпереживати почутому, проявляти емоційне ставлення, розуміти музичний образ.

Музика хвилює маленького слухача, викликає відповідні реакції, знайомить з життєвими явищами, народжує асоціації. Ритмічне звучання маршу викликає у нього радість, піднесення, п'єса про захворіла ляльці змушує сумувати. Почувши по радіо сумну пісню у виконанні дорослого, хлопчик сказав: «Дядя про своє горе співає». Значить, дитина відчула настрій пісні, передавальної душевний стан людини.

Страницы: 1 2

Цікаве про педагогіку і навчання:

Навчання студентів іноземців
Підставою для навчання за кордоном є студентська віза, яку іноземний студент отримує у себе на батьківщині. Для оформлення студентської візи до Індії ти зобов'язаний представити відповідні документи ...

Національна система навчавння та виховання в Україні
Сучасний період розвитку української держави вимагає докорінної перебудови процесу виховання молодого покоління. В Україні, як і в інших країнах світу, історично склалася своя система виховання, яка ...

Сімейне виховання

Сімейне виховання

Загальновідомо, що становлення повноцінної особистості дитини залежить насамперед від системи стосунків у сім’ї.
Музичне виховання

Музичне виховання

Найскладнішою проблемою сучасної загальноосвітньої школи є забезпечення художньо-творчого розвитку учнів.

Головні теми

Copyright © 2021 - All Rights Reserved - www.educationua.net