Вікові особливості музичного розвитку дитини

Педагогіка » Музика як засіб естетичного виховання дитини » Вікові особливості музичного розвитку дитини

Сторінка 2

Дитина здатна до цілісного сприйняття музичного образу, що дуже важливо і для виховання естетичного ставлення до навколишнього. Але чи означає це, що аналітична діяльність може завдати шкоди цілісному сприйняттю? Дослідження проведені в області сенсорних здібностей і музичного сприйняття дітей, показали цікаву закономірність. Цілісне сприйняття музики не знижується, якщо ставиться завдання вслухатися, виділяти, розрізняти найбільш яскраві засоби «музичної мови». Дитина може виділити ці кошти і, враховуючи їх діяти відповідно до певним чином при слуханні музики, виконанні пісень і танцювальних рухів. Це сприяє музично-слуховому розвитку, засвоєнню необхідних навичок для підготовки до співу по нотах.

У дітей 6-7 років ще більше зміцнюється голосовий апарат, розширюється і вирівнюється діапазон, з'являється велика співучість, дзвінкість.

Пісні, танці, ігри виконуються самостійно, виразно і в якійсь мірі творчо. Індивідуальні музичні інтереси і здібності проявляються яскравіше.

Розуміння вікових особливостей музичного розвитку дозволяє педагогу уточнити послідовність завдань і змісту музичного виховання дітей на кожному віковому етапі.

Система музичного виховання та розвитку пов'язує воєдино виховання естетичного сприйняття музики і розвиток виконавських можливостей дітей. Ознайомлення з кращими зразками музичної творчості служить основою морального виховання дошкільника засобами цього мистецтва, основою формування музичного смаку. За період дошкільного дитинства дитина при активній участі в музично-практичної діяльності робить величезний стрибок як в загальному, так і в музичному розвитку, яке відбувається:

• В області емоцій - від імпульсивних відгуків на найпростіші музичні явища до більш виражених і різноманітним емоційним проявам.

• В області відчуття, сприйняття і слуху - від окремих розрізнень музичних звуків до цілісного, усвідомленої і активному сприйняттю музики, до диференціювання висоти звуку, ритму, тембру, динаміки.

• В області прояву відносин - від нестійкого захоплення до більш стійким інтересам, потребам, до перших проявів музичного смаку.

• В області виконавської діяльності - від дій по показу, наслідування до самостійних виразним і творчим проявам у співі та музично-ритмічному русі.

Період дитинства характеризується інтенсивним розвитком музичних здібностей, і підтримка розвитку творчості дітей є пріоритетним завданням. У сучасних умовах розвитку дошкільної освіти з'явилося багато програм для реалізації цього завдання. Освіта повинна забезпечувати оптимальні умови психологічного розвитку, а музика найефективніший спосіб підвищення рівня розвитку творчих здібностей, формування художньо-естетичного смаку, реалізація потенційних можливостей дітей у музичній діяльності. Була розроблена система музичних занять, яка дозволяє сформувати художньо-естетичний смак у дошкільнят.

Страницы: 1 2 

Цікаве про педагогіку і навчання:

Методичні розробки до теми "грунтообробні машини і знаряддя" та машин по внесенню добрив
Відповідно до програми з трудового навчання для IV – VIII класів систематичне вивчення с/г техніки та технології обробітку ґрунту розпочинається в VII класі (Програма середньої загальноосвітньої школ ...

Світоглядні основи просвітительства С. Русової
У нашому дослідженні ми виходимо з того, що С. Русова була просвітителем, — "носієм освіти і прогресу", оскільки вірила в силу науки, освіти й культури народу, а помічаючи протиріччя суспіл ...

Сімейне виховання

Сімейне виховання

Загальновідомо, що становлення повноцінної особистості дитини залежить насамперед від системи стосунків у сім’ї.
Музичне виховання

Музичне виховання

Найскладнішою проблемою сучасної загальноосвітньої школи є забезпечення художньо-творчого розвитку учнів.

Головні теми

Copyright © 2020 - All Rights Reserved - www.educationua.net