При навчанні магістрів в області педагогіки вищої школи важливе місце повинні займати дослідження, пов'язані з обґрунтовуванням доцільності створення НПП. Відповідно до методичних вказівок до економічного розділу дипломної роботи, можливими напрямами організаційно-економічних досліджень при створенні НПП є наступні:
Оцінка і обґрунтовування економічної ефективності НПП - для НПП, пов'язаних з досягненням певних економічних результатів, а також при необхідності залучення капітальних вкладень. Результати розробки по даному напряму можуть розглядатися як складова частина бізнес-плану.
Оцінка конкурентоспроможності НПП - для НПП, запитаних на ринку подібних освітніх продуктів, при необхідності обґрунтовування доцільності створення НПП порівняно з аналогічними наявними розробками.
Моделювання процесу планування і управління створенням і упровадженням НПП - для НПП, розробка і реалізація яких є результатом колективної праці протягом тривалого періоду часу і потрібна координація їх діяльності.
Оцінка ринкової вартості - для НПП, які можуть представляти об'єкти операцій цивільно-правового характеру, наприклад у вигляді об'єктів авторського права або права на інший вид інтелектуальної власності, і бути реалізованими на відповідному вільному конкурентному ринку освітніх послуг (ОУ).
Враховуючи специфіку виконаного продукту, найбільш доцільно з погляду актуальності вибрати дослідження конкурентоспроможності НПП.
В цій мало вивченій проблемі особлива роль повинна відводитися аналізу і оцінці конкурентоспроможності НПП. Актуальність проблеми полягає, по-перше, у втратах через низький рівень використовування розробок на ринку освітніх послуг і, по-друге, недостатньої науково-методичної бази визначення інтегральної оцінки. Потреба в дослідженнях, зв'язаних з використанням НПП, виникла порівняно недавно. Відповідно дослідження і публікації по даній проблематиці були вельми обмежені. Аналіз публікацій російських і Українських фахівців : Є. Гуламп, М. Данілов, Б. Єсіпов, Л. Жарова, В. Казаков, Мороз В., Підкасистий І., Євдокімов В., присвячених вказаній проблемі, показав, що питання комплексної оцінки конкурентоспроможності подібних розробок знайшли вельми слабке віддзеркалення. Метою справжньої роботи є формування оцінної кваліметричної моделі конкурентоспроможності НПП але основі цільового підходу і методики парних порівнянь.
Об'єктом організаційно-економічного дослідження є процес викладання методики професійного навчання, призначений для упровадження в учбовому процесі. Предметом дослідження є моделювання процесу аналізу і оцінки конкурентоспроможності, методики викладання дисципліни „Методика професійного навчання” за модульно-рейтинговою технологією.
Аналіз подібних розробок дозволив виявити наступне. У сучасних умовах формування у вузі системи керування якістю навчання стає необхідним використання в навчальному процесі інноваційних освітніх технологій, що активізують самостійну роботу студентів, їхню навчальну мотивацію.
Особливо значущими для розвитку нових підходів до навчання є зміна соціальної та життєвої ролі знань і пізнавально-творчих можливостей людей. Перебудова характеру навчання здійснюється, перш за все, відносно таких його сутнісних характеристик як цільова орієнтація й характер взаємодії в навчальній діяльності.
Цікаве про педагогіку і навчання:
Основні вимоги до завдань тестів у вищій школі
1) повинні належати до однієї теми чи дисципліни; 2) бути взаємопов’язаними між собою (послідовність у термінології); 3) бути взаємодоповнюючими та упорядкованими за труднощами або за логікою; 4) фор ...
Навчальний план адамівської школи козацько-лицарського виховання
Навчальний план школи козацько-лицарського виховання розроблено з урахуванням вимог Закону про освіту та основних положень Державної національної програми „Освіта”. Він є перехідним для поступового т ...