Трейдинг криптовалют на полном автомате по криптосигналам. Сигналы из первых рук от мощного торгового робота и команды из реальных профессиональных трейдеров с опытом трейдинга более 7 лет. Удобная система мгновенных уведомлений о новых сигналах в Телеграмм. Сопровождение сделок и индивидуальная помощь каждому. Сигналы просты для понимания как для начинающих, так и для опытных трейдеров. Акция. Посетителям нашего сайта первый месяц абсолютно бесплатно.
Обращайтесть в телеграм LegionCryptoSupport
Зона освітлення має забезпечувати високий рівень зорової функції - 1000—1200 лк. Нормування умов природного освітлення проводиться за відносною величиною - коефіцієнтом природного освітлення (КПО).
Рекомендований гігієністами рівень природного освітлення (600 лк) на робочій поверхні можливий при КПО 2,5%, а оптимальний рівень (1260) - при КПО 5%. КПО в навчальних аудиторіях повинен відповідати нормам. При однобічному боковому освітленні нормується мінімальне значення КПО на відстані 1 м від стіни, найбільш віддаленій від вікон, на перехресті вертикальної поверхні характерного розрізу аудиторії і умовної робочої поверхні (або підлоги). При двобічному освітленні мінімальне значення КПО нормується посередині аудиторії на перехресті вертикальної площини характерного розрізу аудиторії і умовної робочої поверхні або підлоги. При верхньому і боковому природному освітленні нормується середнє значення КПО на перехресті вертикальної поверхні, характерного розрізу аудиторії і умовної поверхні (або підлоги).
Рівномірність освітлення на робочому місці - це відношення мінімального освітлення до максимального, що має складати не більше 0,3.
Достатність і рівномірність освітлення можна оцінити за світловим коефіцієнтом (СК), який залежить від розміру вікон, конфігурації їх, кількості. Найбільш раціональна форма вікон - прямокутна, висота - 2-2,5 м, ширина 1,8-2,0 м, верхній край вікна має бути на відстані 0,15-0,3 м від стелі. Ширина простінків між вікнами повинна бути не більша 0,5 м, висота підвіконня 0,7-0,8 м.
Для забезпечення нормованої величини СК слід передбачити:
• кут, під яким видно небо з найбільш віддаленого робочого місця від вікна, повинен бути не меншим 5°; коефіцієнт затінення не менше 3; висадження високих дерев на відстані не меншій як 10 м від вікон академії;
• заборону розміщення на підвіконнях у навчальних аудиторіях кімнатних квітів;
• очищення віконного скла 1-2 рази на місяць зсередини аудиторії і не менше 3 разів на рік знадвору; колір поверхні стелі, стін, меблів повинен бути жовтим, зеленим, світло-коричневим. Ці кольори можуть добавлятися як відтіночні до білого, сірого, світло-сірого; стелю, верхні частини стін, віконні рами та двері слід фарбувати в білий колір, коефіцієнт відбиття якого 0,8; в кабінетах технічних засобів навчання (ТЗН) стіна, яка є фоном для екрана (телевізор, кінопроектор), повинна бути пофарбована в жовтий або світло-коричневий колір з коефіцієнтом відбиття 0,6; класна дошка повинна мати матову поверхню, пофарбовану в темно-зелений, коричневий колір з коефіцієнтом відбиття 0,1-0,2.
На всі полімерні матеріали, які використовуються для виготовлення меблів, настилу підлоги в академії, слід мати дозвіл МОЗ України.
Оптимальне відношення яскравості для «зошит — парта» становить 4:1, «класна дошка - зошит» — 1:5-1:6,5, «вікно - зошит» -7:1, «аудиторна дошка - вікно» - 1:12. Допустимими рекомендуються такі співвідношення яскравості для поверхні: «зошит -парта» -2:1-3:1, «аудиторна дошка-зошит» - 1:3, 1:8-1:10, «вікно — зошит» - 15:1-17:1, «аудиторна дошка - вікно» — 1:5.
Оптимальні і допустимі з гігієнічного погляду якісні показники природного освітлення для основних поверхонь навчального процесу можуть бути при відповідних коефіцієнтах відбиття поверхонь «зошит - парта» при коефіцієнті відбиття парти — 0,16, а допустимі при Р = 0,3, для поверхонь «аудиторна дошка дошка — зошит» і «аудиторна дошка — вікно» при Рдошка=0,45, при цьому середній коефіцієнт відбиття повинен складати не менше 0,45.
В Україні від вересня до травня необхідно підвищувати рівень освітлення навчальних аудиторій за допомогою штучного (додаток 2.1). Для освітлення третього ряду парт слід у навчальних аудиторіях передбачати окреме включення другого ряду електроламп. Необхідно використовувати фотоелектричне реле, яке включає автоматичне штучне освітлення при зниженні рівня натурального освітлення приміщень.
Рівень штучного освітлення й електротехнічне устаткування навчальних приміщень, освітлення території академії повинні відповідати СНиП 11-4-79, СН 544-82, СН 541-82, ДСТУ БВ.2.2-6-97.
Штучне освітлення аудиторії може бути забезпечено люмінесцентними лампами та лампами розжарювання з відповідною арматурою, яка повинна давати розсіяне світло.
Рівень штучного освітлення аудиторії має бути при використанні ламп розжарювання 150 лк і 300 лк при лампах люмінесцентних. В аудиторії слід передбачити систему загального освітлення. Освітлювальна арматура має забезпечувати високу рівномірність освітлення аудиторії, відсутність осліплення в результаті великої яскравості.
Люмінесцентні світильники повинні давати розсіяне світло, а для ламп розжарювання характерне повністю відбите, або переважно відбите світлорозповсюдження.
Цікаве про педагогіку і навчання:
Шляхи й засоби підвищення ефективності навчальної
діяльності в спеціалізованих класах з поглибленим вивченням хімії
Перед навчальними закладами освіти стоїть завдання - всебічно вдосконалювати навчально-виховний процес, який би забезпечував розширення обсягу й підвищення міцності знань, умінь і навичок учнів, розв ...
Етапи професійного шляху І.О. Соколянського
Іван Опанасович Соколянський (1889 – 1960) походив з козацької родини, він народився 23 березня 1889 року в станиці Донській на Кубані. Його наукова та практична діяльність мали величезне значення дл ...