Санітарно-гігієнічні умови в аудиторії

Педагогіка » Принцип модульності в організації навчально-пізнавальної діяльності студентів » Санітарно-гігієнічні умови в аудиторії

Сторінка 3

При штучному освітленні навчальних аудиторій слід надавати перевагу люмінесцентним лампам як з гігієнічного, так і з економічного погляду. Для зниження пульсації люмінесцентних ламп до нормальних величин слід використовувати дволампові світильники з лампами типу ЛБ, ЛТБ, ПРА типів 1 УБУ+1 УБЕ, 1 АВІ+1 АБЕ6, 2 УВК і 2АВК при інших схемах системи освітлення. При використанні світильників з іншими ПРА необхідний розрахунок для перевірки коефіцієнта пульсації. Освітлювальна арматура має бути безпечною, надійною, забезпеченою зручними пристосуваннями для експлуатації, давати розсіяне світло, яскравість не повинна перевищувати 2000 кд/м2. Для навчальних приміщень можна використовувати люмінесцентні світильники серії ЛСО-02 (підвісний світильник розсіяного світла) і ЛПО-23. Для освітлення аудиторних дощок слід використовувати люмінесцентні світильники серії ЛПО-12 несиметричного розподілу світла люмінесцентними лампами 40 Вт і 80 Вт. Рекомендується використовувати в першу чергу штучні випромінювачі з 3500 °К незалежно від принципу генерування видимої радіації. В аудиторіях можуть використовуватися люмінесцентні лампи типу ЛН (люмінесцентні натурального кольору), ЛБ (білого кольору), ЛХБ (холодно-білого кольору), ЛТПЦ (тепло-білого кольору), МОД (2 х 40 Вт), ШПД (2 х 40 Вт).

Для ламп розжарювання найбільш раціональні світильники переважно відбитого світлорозподілу - СК-300 (світильники кільцеві з лампою 300 Вт розсіяного світла). Світильники СК-300 повинні мати технічні пристосування, які виключають можливість використовувати лампи меншої потужності і не дозволяли б включатися освітлювальній системі при навіть одній непрацюючій лампі.

У навчальних аудиторіях світильники слід розміщувати в 2 ряди паралельно лінії вікон на відстані 1,5м від зовнішньої і внутрішньої стін, 1,2 м - від аудиторної дошки, 1,6 м - від задньої стіни. Відстань між рядами світильників повинна бути 2,5-2,65 м. При використанні люмінесцентних ламп у навчальній аудиторії площею 50 м2 слід встановлювати 12 світильників, кожний з двома лампами потужністю у 40 Вт, або 8 світильників з двома лампами потужністю у 80 Вт. Загальна потужність ламп дорівнює 960-1200 Вт, питома потужність - 22-23 Вт/м2. В кабінетах для мінімального освітлення 500 лк питома електропотужність дорівнює 33 Вт/м2. Люмінесцентні світильники в аудиторіях встановлюються і стикуються в лінію: у світильниках використовуються 2-4 лампи потужністю 40, 65, 80 Вт кожна.

При освітленні лампами розжарювання в аудиторіях площею 50 м2 рекомендується встановлювати 7-8 світильників (2 ряди із 3 штук, перед дошкою, над останніми партами). При освітленні приміщення люмінесцентними лампами має бути передбачене додаткове освітлення аудиторної дошки спеціальними лампами зі світильниками несиметричного світлорозповсюдження; при освітленні лампами розжарювання - додаткові лампи. Аудиторна дошка освітлюється двома паралельно розміщеними дзеркальними світильниками типу ШМЗ, ШКД або ЛПО - 12 х 40 вище верхнього краю дошки на 0,3 м і на 0,6 м в сторону аудиторії перед дошкою. Загальна електропотужність на аудиторію має складати 1040 Вт. При збільшенні глибини навчальних аудиторій необхідно використовувати комбіноване освітлення (штучне і природне). Рівень комбінованого освітлення на робочих місцях повинен становити 600 лк з перевагою природного освітлення. Раціональне співвідношення між світловими потоканами від вікна і штучного освітлення має бути 2:1.

Світильники очищуються не менше одного разу в три місяці.

Основні фактори діяльності людини

Фізичною працею називають виконання людиною енергетичних функцій у системі «людина-знаряддя праці».

Фізична робота вимагає значної м'язової активності. Величина фізичної роботи залежить від ряду факторів: конткретной професійної діяльності, індивідуальних особливостей людини, ступеня тренованості, фізичного розвитку.

Витрати енергії на м'язову роботу в праці (понад рівень спокою і незалежно від впливу емоцій, зв'язаних з роботою, вплив температури повітря й ін.) можуть бути розраховані для середнього робітника як сума витрат на підтримку робочої пози (табл.4.1.1.) і на виконувану м'язами механічну роботу (табл. 4.1.2.).

Таблиця 4.1.1

Енергетичні затрати на підтримання робочої пози

Поза студента

Кількість затраченої енергії, кДж/хв

Сидячи

1,3

На колінах

2,1

На кортячках

2,1

Стоячи

2,5

Стоячи в нахилі більш ніж 15 % та інші незручнчі пози

3,4

Страницы: 1 2 3 4 5 6 7 8

Цікаве про педагогіку і навчання:

Проблеми сім‘ї в якій народилася неповносправна дитина
Зовсім інші сподівання має молоде подружжя, коли з нетерпінням очікує на народження своєї дитини, яка має утвердити їх у власних очах і в очах оточуючих у їхній батьківській ролі, скріпити їхню любов ...

Історія виникнення і розвитку технологічного підходу до навчання
Двадцять років тому технологічний підхід майже не використовувався у вітчизняній практиці. Перші спроби зробили Т.А.Ільїна та М.В.Кларин під час аналізу іноземного досвіду. Однак представників традиц ...

Сімейне виховання

Сімейне виховання

Загальновідомо, що становлення повноцінної особистості дитини залежить насамперед від системи стосунків у сім’ї.
Музичне виховання

Музичне виховання

Найскладнішою проблемою сучасної загальноосвітньої школи є забезпечення художньо-творчого розвитку учнів.

Головні теми

Copyright © 2020 - All Rights Reserved - www.educationua.net