Санітарно-гігієнічні умови в аудиторії

Педагогіка » Принцип модульності в організації навчально-пізнавальної діяльності студентів » Санітарно-гігієнічні умови в аудиторії

Заработок на криптовалютах по сигналам. Больше 100% годовых!

Заработок на криптовалютах по сигналам

Трейдинг криптовалют на полном автомате по криптосигналам. Сигналы из первых рук от мощного торгового робота и команды из реальных профессиональных трейдеров с опытом трейдинга более 7 лет. Удобная система мгновенных уведомлений о новых сигналах в Телеграмм. Сопровождение сделок и индивидуальная помощь каждому. Сигналы просты для понимания как для начинающих, так и для опытных трейдеров. Акция. Посетителям нашего сайта первый месяц абсолютно бесплатно.

Обращайтесть в телеграм LegionCryptoSupport

Сторінка 4

Таблиця 4.1.2

Енергетичні затрати при виконанні м’язами механічної роботи

Частини тіла зайняті роботою

Кількість затраченої енергії при умовних степенях інтенсивності роботи, кДж/хв

1

2

3

Кисті та пальці рук

1,7(1,3-2,5)

3,0(2,5-3,8)

4,2(3,8-5,0)

Руки

4,6(2,9-5,9)

7,6(5,9-9,2)

10,9(9,2-12,6)

Руки й тулуб, а також водночас робота трьох або чотирьох кінцівок.

13,9(10,5-16,8)

21,0(16,8-25,2)

30,2(25,5-35,7)

Система „людина-машина” складається з людини-оператора (групи операторів) і машини (технічних пристроїв), за допомогою якої оператор здійснює трудову діяльність (ГОСТ 21033-75).

Під людиною-оператором розуміється людина, що здійснює трудову діяльність, основу якого складає взаємодію з предметом праці, машиною і зовнішнім середовищем за допомогою інформаційної моделі й органів керування.

Дії оператора можуть бути практичними і розумовими. До розумових дій відносяться: перцептивні, за допомогою яких формується цілісний образ предметів; мнемічні, що входять до складу діяльності запам'ятовування і відтворення якого-небудь матеріалу; розумові, з яких складається розумове рішення задач. До практичних дій відносяться: рухові і мовні. За допомогою цих дій оператор реалізує рішення по керуванню процесом.

Вважається, що розумова праця – це легка праця, тому що в даному випадку енерговитрати значно нижче, ніж при фізичній праці. Однак з фізіологічної точки зору при розумовій праці мозок виконує функції не тільки координаційні, але й основного працюючого органа. При цьому значно активізуються функції центральної нервової системи, ускладнюється прийом і переробка інформації, зростає роль уваги, пам'яті, напруги і навантаження зорового і слухового аналізаторів.

Ця праця поєднує роботи, зв'язані з прийомом і переробкою інформації, що вимагають переважної напруги уваги, сенсорного апарата, пам'яті, а також активізації процесів мислення, емоційної сфери (керування, творчість, викладання, наука, навчання і т.п.)

Праця викладача і медичного працівника – постійний контакт із людьми, підвищується відповідальність, дефіцит часу й інформації для ухвалення рішення. Що обумовлює високий ступінь нервово-емоційної напруги.

Тривале розумове навантаження впливає на психічну діяльність: погіршуються функції уваги (обсяг концентрація, переключення), пам'яті (короткочасного і довгострокової), сприйняття (з'являється велике число помилок).

Н.Є. Введенський сформулював наступні загальні основні фізіологічні умови продуктивної розумової роботи:

У роботу потрібно «входити» поступово;

Необхідно дотримувати визначений ритм роботи, що сприяє виробленню навичок і сповільнює розвиток стомлення;

Варто дотримуватися звичайної послідовності і систематичності в роботі, що забезпечує більш тривале збереження робочого стану;

Правильне чергування розумової праці з відпочинком або фізичною попереджає розвиток стомлення, підвищує працездатність;

Висока працездатність зберігається при систематичній діяльності, що забезпечує вправу і тренування.

Виконання вище перерахованих умов сприяє удосконалюванню й автоматизації навичок у розумової, особливо в операторській роботі.

Рефлексопрофілактика. Рефлексопрофілактика - це застосування методів рефлексотерапії в здорової людини для підвищення його захисно-пристосувальних механізмів.

Основні області застосування рефлексопрофілактики це:

1. Рефлексопрофілактика професійного стресу шляхом підвищення адаптаційних можливостей організму. Оптимальним рішенням профілактики професійного стресу є можливість сполучення підвищення загальної адаптації з впливом на ті органи, системи і функції організму, що випробують найбільше навантаження під впливом несприятливих факторів зовнішнього середовища. Такими можливостями володіє рефлексопрофілактика.

Рефлексоадаптируючим впливом вдається оптимізувати течію нейрофізіологічних і психічних процесів, що мають відношення до ефективності навчання і тренування. Наприклад, 2-х хвилинні роздратування активних точок приводять до достовірного скорочення часу рішення тестових задач і зниженню кількості помилок.

Точковий вплив сприяє підвищенню адаптивних можливостей організму до роботи з впливом екстремальних факторів середовища і підтримці нормального рівня протікання основних професійно важливих психічних процесів (пам'яті, уваги, сприйняття й ін.).

Страницы: 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Цікаве про педагогіку і навчання:

Особливості ВНД дітей перших трьох років життя
Перші три роки життя – період швидкого розвитку всієї нервово-психічної діяльності, яке відбувається в процесі взаємодії дитини з навколишнім середовищем. Однак, ВНД дітей раннього віку має свої особ ...

Методи навчання
Методи навчання дають відповідь на запитання «Як навчати?»Метод у перекладі з грецької означає шлях, спосіб. Методом навчання називають систему послідовних взаємозв'язаних дій викладача і студентів, ...

Сімейне виховання

Сімейне виховання

Загальновідомо, що становлення повноцінної особистості дитини залежить насамперед від системи стосунків у сім’ї.
Музичне виховання

Музичне виховання

Найскладнішою проблемою сучасної загальноосвітньої школи є забезпечення художньо-творчого розвитку учнів.

Головні теми

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.educationua.net