Санітарно-гігієнічні умови в аудиторії

Педагогіка » Принцип модульності в організації навчально-пізнавальної діяльності студентів » Санітарно-гігієнічні умови в аудиторії

Сторінка 5

Рефлексопрофілактика - це не допінг, це оптимізація внутрішніх природних фізіологічних і біохімічних процесів, зміна реактивності і рівня активації вегетативних функцій, що є важливим моментом профілактики професійного стресу.

2. Рефлексопрофівлактика, реабілітація стомлення й оптимізація працездатності. Рефлексопрофілактика може використовуватися як самостійний метод, так і в комплексі з іншими методами і засобами зняття стомлення. Шляхом адекватного вибору активних точок удається регулювати кровообіг у кінцівках і інших частинах тіла, поліпшувати обмінні процеси між кров'ю і тканинами. Оптимізація працездатності здійснюється не тільки за рахунок поліпшення кровообігу, і, зокрема мозкового кровообігу, але і внаслідок зміни обміну ряду медіаторів центральної нервової системи, що безпосередньо беруть участь у забезпеченні психічної діяльності.

Проведені дослідження показали, що методи рефлексопрофіилактики з успіхом можуть використовуватися для оптимізації працездатності осіб операторських професій, моряків і т.д. Так, за даними американських учених, прийоми точкового масажу в польотах дозволяли зняти явище стомлення, головного болю й інших небажаних станів, а в комплексі з аутогенним розслабленням протягом 20 хвилин вони могли цілком замінити 4-6 годинний сон .

3. Рефлексотерапія, реабілітація і профілактика захворювань і травм. Цей напрямок базується на вираженому знеболюючому, антистресовому і загальзміцнювальному ефектах у результаті впливу на активні точки шкіри.

В умовах сучасного виробництва знижується рухова активність людини і зростає нервово-психічний компонент трудової діяльності. У цих умовах методи рефлексопрофілактики можуть розглядатися як фактор, що зменшує ризик виникнення різних функціональних захворювань і розладів.

У порівнянні з іншими відбудовними засобами метод рефлексопрофілактики відрізняє фізіологічність, економічність, мінімальне число протипоказань і мала імовірність побічних ефектів. Підбор точок для впливу проводиться для кожної людини індивідуально після проведення відповідної діагностики.

Методи рефлексотерапії і рефлексопрофілактики поєднують велику групу способів, що роблять вплив на активні точки тіла. Цей вплив може здійснюватися факторами різного характеру: механічного (голкотерапія, натискання пальцями, паличкою з кулястим кінцем і ін.), термічного (прогрівання, припікання і криовплив), електричного (електропунктуру), електромагнітного (магнітотерапія, лазеропунктура) і ін. Методи також поділяються на апаратні і не потребуючого апаратного впливу. Сучасні прилади для рефлексотерапії і рефлексопрофілактики - це могутні діагностико-терапевтичні комплекси (наприклад - "Монад", "Эледиа" і ін.), що мають можливість працювати як автономно, так і в сполученні з комп'ютером, і оснащені набором діагностичних і терапевтичних каналів (діагностика сердечнососудистої системи, діагностика БАТ по тепловому, ємнісному каналам, каналові провідності; терапевтичні канали з використанням: перемінного струму, електромагнітного випромінювання украй високих частот, термовпливу, лазерного впливу, магнітного впливу, інфрачервоного впливу).

Переваги використання методів рефлексопрофілактики полягають у наступному:

комплексність методів впливу, що дозволяє направленно проводити корекцію практично усіх функціональних систем

організму людини;

можливість диференційованого обліку індивідуальних особливостей організму (конституції, біоритмів і ін.);

на відміну від багатьох інших методів, доброчинні ефекти від впливу на біологічно активні точки засновані винятково на мобілізації власних функціональних резервів організму, їх більш повному й адекватному використанні.

Масаж. Масаж - це сукупність прийомів, за допомогою яких що масажує робить безпосередній і рефлекторний вплив на тканини й органи. Діючи через шкіру на рецепторні системи, масаж тонізує центральну нервову систему, зменшує збудливість периферичних нервів, підсилює лімфо- і кровообіг, завдяки чому поліпшуються умови харчування м'язової тканини і швидше віддаляються продукти обміну. Під впливом масажу підвищується обмін речовин, зменшуються жирові відкладення, більш еластичної стає шкіра, зникає хворобливість у м'язах.

Використання масажу має багато загального з активним відпочинком: в обох випадках вплив на центральну нервову систему відбувається завдяки роздратуванню тактильних і рухових рецепторів. У залежності від мети масажу застосовують різні прийоми і цим досягають необхідної виборчої дії на організм. Основні прийоми класичного масажу - поглажування, вижимання, розтирання, разминание, потряхування, ударні прийоми. Спрощеною формою масажу є самомасаж, який можна проводити в різних умовах: будинку, під час перерви на роботі, після роботи, під час занять фізичними вправами. Дуже добре поєднувати масаж з відвідуванням парної лазні.

Страницы: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Цікаве про педагогіку і навчання:

Впровадження систем управління якістю ВНЗ та інформаційні технології
Впровадження систем управління якістю ВНЗ відкрило ще один напрямок використання широких можливостей сучасних інформаційних технологій. Більшість організацій, які розробляють подібні системи, впровад ...

Актуальність правового виховання дітей старшого дошкільного віку
"Діти мають виховуватися не для теперішнього, а для майбутнього, можливо кращого стану роду людського. " (І. Кант) Актуальність громадянського виховання в сучасному українському суспільстві ...

Сімейне виховання

Сімейне виховання

Загальновідомо, що становлення повноцінної особистості дитини залежить насамперед від системи стосунків у сім’ї.
Музичне виховання

Музичне виховання

Найскладнішою проблемою сучасної загальноосвітньої школи є забезпечення художньо-творчого розвитку учнів.

Головні теми

Copyright © 2019 - All Rights Reserved - www.educationua.net