Фантастична казка як засіб формування словесної творчості у старших дошкільників

Педагогіка » Вплив фантастичної казки на словесну творчість дітей старшого дошкільного віку » Фантастична казка як засіб формування словесної творчості у старших дошкільників

Заработок на криптовалютах по сигналам. Больше 100% годовых!

Заработок на криптовалютах по сигналам

Трейдинг криптовалют на полном автомате по криптосигналам. Сигналы из первых рук от мощного торгового робота и команды из реальных профессиональных трейдеров с опытом трейдинга более 7 лет. Удобная система мгновенных уведомлений о новых сигналах в Телеграмм. Сопровождение сделок и индивидуальная помощь каждому. Сигналы просты для понимания как для начинающих, так и для опытных трейдеров. Акция. Посетителям нашего сайта первый месяц абсолютно бесплатно.

Обращайтесть в телеграм LegionCryptoSupport

Сторінка 3

Досить оригінальним методом роботи з казкою є створення елементу загадковості та несподіванки. Наприклад, Колобок стає невидимкою або велетнем. Цей прийом вносить елемент новизни в сприйнятті давно відомої казки. Тут пропонується малюкам створити нову казку або якийсь її епізод. На даному етапі роботи особливо необхідно звернути увагу на розвиток у дітей уяви, яка робить дитину індивідуально-творчою, неповторною, нестандартною.

Наступним нетрадиційним методом роботи з казкою можна назвати метод об'єднання двох казок в одну з новим сюжетом. Це досить непросто. Адже необхідно логічно вплести нових героїв в сюжет першої казки і придумати новий хід подій. У даному випадку активну роль відіграє і мова, і уява дитини. І в цій роботі організатором і керівником є дорослий.

Своєрідним методом в загальній системі розвитку мислення і уяви дітей є створення проблемної ситуації в казці за допомогою запитань пошукового характеру (Чому?, Навіщо?, Яким чином?, А що було б, якби?). Наприклад, а що було б, якби дід посадив не ріпку, а яблуню? Такі запитання більш корисні для дітей, тому що змушують дитину мислити і шукати вихід зі створеної ситуації.

Говорячи про важливість мовного та розумового розвитку дитини, не можна не згадати про метод аналогій, який допомагає формувати асоціативне мислення що є необхідним і для майбутнього школяра, і для дорослої людини. Так,прочитавши дітям казку «Курочка ряба», пропонуємо пригадати, в яких казках також зустрічається мишка. Діти починають згадувати і відшуковувати паралелі.

Всі ці нетрадиційні методи роботи з казкою спрямовані на розвиток мовленнєвих здібностей дитини і словесної творчості. Для дошкільнят, які опановують усне мовлення, головним є говоріння і слухання. Придумуючи новий казковий твір, дитина говорить, а дорослий записує. Така співпраця вихователя й малюка дає можливість перечитати і обговорити придуману казку. Під час обговорення звертається увага на послідовність висловлення думки, на правильність побудови речень, на узгодження іменників з іншими частинами мови в роді та числі.

Для дітей казки являються найулюбленішим жанром художніх творів. Діти можуть слухати казки до безлічі разів. Вони цікаві дітям своєю простотою та зрозумілістю. Казки збагачують та активізують словниковий запас дитини, розвивають зв'язне логічне мовлення, допомагають правильно будувати діалоги. Діти легко запам'ятовують образні вирази: лисичка-сестричка, вовчик-братик, зайчик-побігайчик; повтори: далеко-далеко, котиться-котиться, летіла-летіла; пісеньки головних казкових героїв - колобка, кози-дерези, кривенької качечки.

Головною метою даного циклу вважається не збільшення кількості казок, які знають діти, та просте їх переказування, а більш детальне засвоєння знайомих казок та на їх основі створення дітьми нових художніх образів та творів.

Страницы: 1 2 3 

Цікаве про педагогіку і навчання:

Теоретичні аспекти формування правильності мовлення майбутніх вчителів початкових класів
Правильність – одна з визначальних ознак культури мовлення. За тлумаченням сучасних словників, правильний: 1) який відповідний дійсності; 2) який відповідний встановленим правилам, нормам; 3) безпоми ...

Основні функції оцінювання та контролю в сучасній школі
На сучасному етапі оцінка навчальних досягнень учнів виконує такі функції: Діагностична функція. Однією з функцій контролю навчальної діяльності учнів є засвоєння учнями навчального матеріалу, визнач ...

Сімейне виховання

Сімейне виховання

Загальновідомо, що становлення повноцінної особистості дитини залежить насамперед від системи стосунків у сім’ї.
Музичне виховання

Музичне виховання

Найскладнішою проблемою сучасної загальноосвітньої школи є забезпечення художньо-творчого розвитку учнів.

Головні теми

Copyright © 2021 - All Rights Reserved - www.educationua.net