Вимірювання первинного рівня сформованості показників розвитку словесної творчості у дітей старшого дошкільного віку

Педагогіка » Вплив фантастичної казки на словесну творчість дітей старшого дошкільного віку » Вимірювання первинного рівня сформованості показників розвитку словесної творчості у дітей старшого дошкільного віку

Сторінка 5

Під час виконання завдання №2 В’юнник Марія продовжила запропоновану експериментатором розповідь так: « Їжачку було сумно одному без друзів і тому він вирішив піти в гості до білочки. Білочка жила в дуплі на великому,високому дереві. Їжачок взяв із собою подарунок для білочки яблука і горішки. Домівка білочки знаходилась далеко і тому їжачок пройшов через весь ліс. Прийшов їжачок до білочки і подарував подарунки. Білочка подякувала їжачка і запросила в домівку. Білочка познайомила їжачка із своїм другом зайчиком. Зайчик запропонував пограти в схованки. Коли вони грали їх помітила лисиця і побігла за ними. Звірі злякалися і побігла до норки зайчика і там сховалися.»

Дана розповідь характеризує , що дівчинка добре складає зв’язні висловлювання,дотримується послідовності в викладі думок,правильно будує речення, здатна до самостійного фантазування. За виконання цього завдання отримала також 3 бали.

За виконання завдання №3 В’юнник Марія отримала високий показник 8 балів, тому що дівчинка самостійно за відведений час назвала 36 слів з різних тем. 1)Тварини: кішка, собака, папуга, ведмідь, слон, мишка; 2) Рослини: квітка, кущ, береза, ялинка, дуб; 3) Кольори предметів: жовтий,зелений, білий, чорний, синій; 4) Форми предметів: круглий, квадратний; 5) Меблі і посуд: стіл, стілець, ложка, тарілка, комп’ютер; 6)Дії людини: тримати, говорити, танцювати, гратися, співати; 7) Якості людини: добра, ввічлива, сильна, зла; 8) Взуття і одяг: плаття, спідниця, чоботи, штани.

Аналізуючи виконання завдання №1 Левченко Володимиром зазначаємо, що хлопчик виконав малюнок за відведений час, детально описав малюнок. Він доречно використовує мовні засоби, але мало вживає поширених речень, складних конструкцій. Складена хлопчиком розповідь не виокремлювалась яскравістю художніх образів, оригінальністю.

(Наприклад: Я намалював ліс. В ньому ростуть ялинки. Ще в лісі живе багато різних звірів. Я намалював зайчика і білочку. Вони друзі. Їм весело,вони завжди грають разом. Їм подобається жити в цьому лісі, бо тут багато місця і простору.)

За виконання цього завдання Володимир отримав 2 бали.

Під час виконання завдання №2 Левченко Володимир продовжив запропоновану експериментатором розповідь так: «Їжачку стало сумно і він пішов на прогулянку в ліс. Йдучи по лісу їжачок зустрів ведмедя і розповів що йому сумно. Тоді ведмідь запросив його до себе в гості і пригостив медом. Їжачок подякував ведмедя за смачний мед і запросив його до себе в гості. Їжачок попрощався і пішов до дому. »

За виконання цього завдання Володимир отримав 2 бали, тому що складена ним розповідь була зв’язною, він дотримувався послідовності в викладі своєї думки, але в своїй розповіді він не використовував складні речення,а лише прості; в розповідь не було внесено елементів фантазуваня, розповідь складалася на основі власного досвіду.

За виконання завдання №3 Левченко Володимир отримав 6 балів, тому що він самостійно за відведений час назвав 30 слів з різних тем. 1) Тварини: собак, кішка, заєць, ведмідь,хом’як; 2)Рослини: ялинка, тополя, кущ, клен; 3) Кольори предметів: зелений,синій, коричневий, жовтий,сірий; 4)Форми предметів: круглий; 5) Меблі і посуд: ложка, тарілка, шафа, стіл,стілець;

6)Дії людини: грати, будувати, говорити, спати; 7) Якості людини: добра, весела; 8) Взуття і одяг: штани, сорочка, черевики, шарф.

Аналізуючи виконання завдання №1 Котовим Денисом зазначимо, що хлопчик намалював примітивний малюнок за відведений час, дуже стисло описав зображене, не використовуючи поширених і складних речень, не використовуючи засоби художньої виразності, в його розповіді було відсутнє фантазування, оригінальність, незавершеність думки.

(Наприклад: « Я намалював машину синього кольору. В машині тато і я. Ми їдемо в зоопарк.»)

За виконання завдання №1 Котов Денис отримав 1 бал.

Під час виконання завдання №2 Котов Денис продовжив запропоновану експериментатором розповідь так: «Їжачку було сумно одному . Він пішов в ліс по гриби. У лісі він зустрів білочку і подарував їй гриби, які назбирав. »

Страницы: 1 2 3 4 5 6 7 8

Цікаве про педагогіку і навчання:

Проблеми розвитку творчих здібностей учнів у сучасній методиці вивчення літератури
В умовах реформи загальноосвітньої і професійної школи, як ніколи раніше, підвищилися вимоги до уроку-основної форми навчання і виховання учнів. Змістова наповненість та ідейно-виховна спрямованість ...

Експериментальне дослідження особливостей формування колективізму на уроках трудового навчання в початкових класах
Для успішного засвоєння знань учні повинні наполегливо вчитися з тим, щоб сприйняти, зрозуміти, засвоїти матеріал і потім спеціальними вправами закріпити його у пам'яті, виробити навички для застосув ...

Сімейне виховання

Сімейне виховання

Загальновідомо, що становлення повноцінної особистості дитини залежить насамперед від системи стосунків у сім’ї.
Музичне виховання

Музичне виховання

Найскладнішою проблемою сучасної загальноосвітньої школи є забезпечення художньо-творчого розвитку учнів.

Головні теми

Copyright © 2020 - All Rights Reserved - www.educationua.net