З метою узагальнення отриманих експериментальних даних констатуючий експерименту нами було побудовано секторну діаграму.
Група №1 Група №2
Низький рівень - 35% Низький рівень – 21%
Середній рівень - 43% Середній рівень – 50%
Високий рівень - 21% Високий рівень – 29%
На підставі цього група №2 була визначена експериментальною, а група №1 – контрольною.
Результати констатуючий експерименту свідчать про доцільність організації спеціальної роботи з розвитку словесної творчості у дітей старшого дошкільного віку. Ми виконали поставлену мету, вимірявши показники первинного рівня здатності до словесної творчості в експериментальній і контрольних групах. Провели аналіз отриманих результатів, що обумовило доцільність проведення формувального експерименту в контрольній групі.
У ході констатуючого експерименту виявлено, що у дітей експериментальної групи №2 рівень розвитку словесної творчості значно вищий, ніж в групі №1. Тому доцільно обрати групу №1 контрольною, для подальшого вдосконалення розвитку словесної творчості на формувальному етапі експерименту.
Цікаве про педагогіку і навчання:
Соціально-психологічні особливості групи навчання
Для забезпечення успіху при проведенні уроку, поданні нової інформації і для ефективного її засвоювання необхідно враховувати психологічні особливості учнів, для яких викладається матеріал. Оскільки, ...
Підготовка до уроку фізичної культури
Якісне вирішення педагогічних завдань уроку можливе при ідеальній підготовці вчителя до нього. В підготовці до уроку розрізняють два етапи. Метою першого етапу є визначення оптимального варіанту зміс ...