Використання фантастичної казки у процесі розвитку словесної творчості дітей старшого дошкільного віку

Педагогіка » Вплив фантастичної казки на словесну творчість дітей старшого дошкільного віку » Використання фантастичної казки у процесі розвитку словесної творчості дітей старшого дошкільного віку

Сторінка 1

Мета формуючого етапу експерименту – через спеціально підібрану систему занять, вправ сприяти розвитку словесної творчості і збагаченню активного словника дітей різними засобами виразності, привчити використовувати їх в різних ситуаціях спілкування. Здійснювати взаємозв’язок лексичних, граматичних вправ в процесі переказу літературних творів і складання дітьми монологічних висловлювань сюжетного характеру.

Розвивати активне творче ставлення до літературно-мовного матеріалу через використання ігор-фантазувань, вправ, завдань.

На даному етапі проводились такі заняття, які включали в себе ігри-фантазування.

Заняття №1

Тема: «Ознайомлення з малими фольклорними формами».

Мета: вчити дітей відгадуванню загадок, усвідомленню їх образного змісту, знайомити з жанровими особливостями прислів'їв та приказок, вчити складати невеличкі розповіді за змістом прислів’їв.

Матеріал: чарівна торбинка з набором іграшок, предметні картинки, олівці, папір.

Методичний коментар: заняття складалося з чотирьох частин, кожна 3 яких була присвячена одному з фольклорних жанрів.

Хід заняття:

На початку заняття вихователь демонстрував дітям чарівний мішечок з іграшками і пропонував відгадати, що в ньому знаходиться, якими способами можна про це дізнатися (пощупати, вгадати, дістати з мішечка). Вихователь доповнював відгадати загадку про те, що в мішечку, спитати про те. Далі дітям пропонувалися загадки (про білку, півника, лисичку, грибок, капусту), після кожної з яких проводився детальний художній аналіз тексту, аналіз образних висловлювань.

Наступна частина заняття була присвячена промовлянню забавлянок, невеличких пісень, віршованих жартів.

Потім вихователь провів бесіду про події в їхньому власному житті, яка підготувала дітей до усвідомлення значення прислів'я "Добре роби, добре і буде", за змістом якого педагог запропонувала дітям скласти невеличку розповідь і намалювати до неї ілюстрацію.

Заняття №2

Тема: « Слухання вірша І.Франка “Весна” »

Мета: вчити дітей розуміти і відтворювати в своєму мовленні образні вислови з тексту, збагачувати словник емоційно-оцінювальною лексикою: прикметниками, які визначають якості ( різнокольорова, ясна, прекрасна), вчити дітей добирати синоніми, порівняння до заданих слів.

Матеріал: ілюстрації, що зображають різні періоди весни, мапа “Земля весною”, деталі до неї.

Хід заняття:

Вступна бесіда з дітьми про пори року, їх ознаки. Підбір дітьми прикметників якими можна описати різні пори року. Читання вихователем вірша І.Франка “Весна”, подальше обговорення з дітьми його змісту. Вихователь звертає увагу дітей на особливості побудови вірша , спонукає знаходити строки що римуються. Знаходження в тексті вірша прикметників які описують весну. Після повторного читання вірша вихователь пропонує дітям разом скласти мапу “Земля весною”. Вихователь повторює рядки і обговорює їх з дітьми, запитуючи, які образи викликали у них поетичні рядки. Потім проводиться робота над усвідомленням дітьми порівнянь: вихователь наводить приклад “повно гомону, розмови і пісень в чагарнику” (пташки співають,щебечуть, радіють весні); “наче дівчина в вінку” (письменник порівнює квітучу землю на якій росте багато квітів, і дівчина вплітає в вінок так само багато квітів).

Заняття№3

Тема: читання оповідання К.Д.Ушинського «Лисичка-сестричка». Складання загадок про лисичку і опис за структурно-логічною схемою.

Страницы: 1 2 3 4 5 6

Цікаве про педагогіку і навчання:

Методика роботи у заданому напрямку
Багаторічні спостереження за навчанням студентів педагогічного факультету дають можливість стверджувати, що педагогічна практика – це той період, коли особливо активно йде процес формування спеціаліс ...

Вплив розвитку дрібної моторики на формування мовлення дітей дошкільного віку
Формування правильної вимови у дітей - це складний процес, дитині потрібно навчитися керувати своїми органами мовлення, сприймати зверненне до неї мовлення, здійснювати контроль за мовленням оточуючи ...

Сімейне виховання

Сімейне виховання

Загальновідомо, що становлення повноцінної особистості дитини залежить насамперед від системи стосунків у сім’ї.
Музичне виховання

Музичне виховання

Найскладнішою проблемою сучасної загальноосвітньої школи є забезпечення художньо-творчого розвитку учнів.

Головні теми

Copyright © 2020 - All Rights Reserved - www.educationua.net