Матеріал: великий аркуш паперу,олівці,аркуші паперу для всіх дітей.
Хід заняття:
Вихователь разом з дітьми пригадує яке небо, коли йде дощ, який настрій у дітей і чому. Потім пропонує на великому папері намалювати фарбами дощові хмари і дощ. Керуючи роботою вихователь, пропонує намалювати великі сірі дощові хмари і маленькі хмарки. Вихователь розповідає вірш Григорія Чубая. Потім пропонує дітям скласти казку за сюжетом вірша. Можна придумати як звали хмаринок, хто з них був іменинницею,які подарунки отримала хмарка, в які пригоди вона могла потрапити. В процесі складання казки діти можуть малювати свої казкові історії. Після закінчення роботи, діти розповідають, яка історія вийшла.
Заняття №6
Тема: «Складання творчої розповіді за віршем Петра Ребра «Соняхи».
Мета: вчити дітей складати самостійно розповіді за темою вірша, передаючи веселий настрій віршованого тексту, жанрові особливості казки. Розвивати образність мовлення дітей.
Матеріал: якщо немає можливості спостерігати природній соняшник, вихователь використовує зображення соняшників, а також кольоровий папір для аплікації.
Хід заняття:
Вихователь пропонує відгадати загадку про соняшник, проводить бесіду про те який вигляд мають соняшники, на що схожі , де ростуть,чим корисні для людини. Робота над розробкою аплікації. Вихователь читає вірш П.Ребра «Соняхи» і спонукає дітей запитаннями до складання казки про те,як гралися соняхи. (Чи веселі соняхи?У що вони грають? Що їм говорить сонечко?) В кінці заняття вихователь збирає аплікації і записує кращі казки.
Заняття №7
Тема: складання казки за віршем Л. Повх «Жабка».
Мета: вчити складати казку, передаючи настрій,сюжет вірша, використовувати мовні засоби виразності.
Матеріал: зображення жабки,ілюстрації осінньої природи.
Хід заняття:
Розглядання ілюстрації і бесіда про те, як змінилася природа восени. Читання вірша. Діти отримують завдання самостійно скласти казочку про жабку,яка збиралася на осінній бал і чомусь засумувала. Дітям подається порада: опишіть як збиралася жабка на бал, що бачила і кого зустріла на балу,чи сподобалось їй там, що трапилось на балу тощо.
На третьому етапі важливо підвести дітей до усвідомленого переносу сформованих уявлень про жанрові особливості, засоби виразності мови в самостійну творчість.
Наведемо фрагменти занять, які проводилися на третьому етапі.
Заняття №8
Тема: Гpa-фантазування "Добери рими" .
Педагог може провести цю гру після заняття і слухання, сприймання віршів. Він пропонує дітям самим стати поетами, складати вірші. Для початку треба знайти рими для слів, потім спробувати закінчити коротенький віршик.
"Швидко слово називай, йому риму підбирай":
Лисичка - ; copкa - . , вовчик - , сонце - . , гриб - ,
Їжачок - . , сніжок - . , рак - …, дуб -…, жабка -…, мишка-…
Розташуй вірно рядки і відгадай загадку
Що за диво- кавунець –
Скільки ти по нім не бий,
Стрибунець і скакунець
Він не лопне – ось який (М’яч)
"Склади віршик"
На дворі йде сніжок
3айчику, зайчику, де бував?
Подивись, до нас у віконце
Сіла на гілку сорока –
Маленький їжачок –
Заняття №9
Тема: Складання казки за віршем В.Струтинського «Таємниця».
Мета: вчити дітей складати виразну ліричну казку за темою вірша,використовуючи мовні засоби виразності для передачі краси осінньої природи.
Цікаве про педагогіку і навчання:
Дільність вчителя й учнів у процесі дидактичної гри
Відомо, що навчання – це цілеспрямований процес взаємодії між учителем та учнями з метою їхнього розвитку, освіти й виховання. Дидактична сутність навчання полягає в тому, що воно відбувається у пост ...
Загальний висновок про проведену виховну роботу
Виховний потенціал процесу навчання забезпечується змістом, формами, технологіями навчання та характером спілкування між його учасниками. Індивідуалізація освітньо-виховного процесу вимагає формуванн ...