Використання фантастичної казки у процесі розвитку словесної творчості дітей старшого дошкільного віку

Педагогіка » Вплив фантастичної казки на словесну творчість дітей старшого дошкільного віку » Використання фантастичної казки у процесі розвитку словесної творчості дітей старшого дошкільного віку

Заработок на криптовалютах по сигналам. Больше 100% годовых!

Заработок на криптовалютах по сигналам

Трейдинг криптовалют на полном автомате по криптосигналам. Сигналы из первых рук от мощного торгового робота и команды из реальных профессиональных трейдеров с опытом трейдинга более 7 лет. Удобная система мгновенных уведомлений о новых сигналах в Телеграмм. Сопровождение сделок и индивидуальная помощь каждому. Сигналы просты для понимания как для начинающих, так и для опытных трейдеров. Акция. Посетителям нашего сайта первый месяц абсолютно бесплатно.

Обращайтесть в телеграм LegionCryptoSupport

Сторінка 3

Матеріал: великий аркуш паперу,олівці,аркуші паперу для всіх дітей.

Хід заняття:

Вихователь разом з дітьми пригадує яке небо, коли йде дощ, який настрій у дітей і чому. Потім пропонує на великому папері намалювати фарбами дощові хмари і дощ. Керуючи роботою вихователь, пропонує намалювати великі сірі дощові хмари і маленькі хмарки. Вихователь розповідає вірш Григорія Чубая. Потім пропонує дітям скласти казку за сюжетом вірша. Можна придумати як звали хмаринок, хто з них був іменинницею,які подарунки отримала хмарка, в які пригоди вона могла потрапити. В процесі складання казки діти можуть малювати свої казкові історії. Після закінчення роботи, діти розповідають, яка історія вийшла.

Заняття №6

Тема: «Складання творчої розповіді за віршем Петра Ребра «Соняхи».

Мета: вчити дітей складати самостійно розповіді за темою вірша, передаючи веселий настрій віршованого тексту, жанрові особливості казки. Розвивати образність мовлення дітей.

Матеріал: якщо немає можливості спостерігати природній соняшник, вихователь використовує зображення соняшників, а також кольоровий папір для аплікації.

Хід заняття:

Вихователь пропонує відгадати загадку про соняшник, проводить бесіду про те який вигляд мають соняшники, на що схожі , де ростуть,чим корисні для людини. Робота над розробкою аплікації. Вихователь читає вірш П.Ребра «Соняхи» і спонукає дітей запитаннями до складання казки про те,як гралися соняхи. (Чи веселі соняхи?У що вони грають? Що їм говорить сонечко?) В кінці заняття вихователь збирає аплікації і записує кращі казки.

Заняття №7

Тема: складання казки за віршем Л. Повх «Жабка».

Мета: вчити складати казку, передаючи настрій,сюжет вірша, використовувати мовні засоби виразності.

Матеріал: зображення жабки,ілюстрації осінньої природи.

Хід заняття:

Розглядання ілюстрації і бесіда про те, як змінилася природа восени. Читання вірша. Діти отримують завдання самостійно скласти казочку про жабку,яка збиралася на осінній бал і чомусь засумувала. Дітям подається порада: опишіть як збиралася жабка на бал, що бачила і кого зустріла на балу,чи сподобалось їй там, що трапилось на балу тощо.

На третьому етапі важливо підвести дітей до усвідомленого переносу сформованих уявлень про жанрові особливості, засоби виразності мови в самостійну творчість.

Наведемо фрагменти занять, які проводилися на третьому етапі.

Заняття №8

Тема: Гpa-фантазування "Добери рими" .

Педагог може провести цю гру після заняття і слухання, сприймання віршів. Він пропонує дітям самим стати поетами, складати вірші. Для початку треба знайти рими для слів, потім спробувати закінчити коротенький віршик.

"Швидко слово називай, йому риму підбирай":

Лисичка - ; copкa - . , вовчик - , сонце - . , гриб - ,

Їжачок - . , сніжок - . , рак - …, дуб -…, жабка -…, мишка-…

Розташуй вірно рядки і відгадай загадку

Що за диво- кавунець –

Скільки ти по нім не бий,

Стрибунець і скакунець

Він не лопне – ось який (М’яч)

"Склади віршик"

На дворі йде сніжок

3айчику, зайчику, де бував?

Подивись, до нас у віконце

Сіла на гілку сорока –

Маленький їжачок –

Заняття №9

Тема: Складання казки за віршем В.Струтинського «Таємниця».

Мета: вчити дітей складати виразну ліричну казку за темою вірша,використовуючи мовні засоби виразності для передачі краси осінньої природи.

Страницы: 1 2 3 4 5 6 7 8

Цікаве про педагогіку і навчання:

Використання навчальних програм
За цілями і завданнями навчальні комп’ютерні програми поділяються на: · ілюстраційні; · консультуючі; · програми-тренажери; · програми навчального контролю; · ігрові; · операційні середовища тощо. Од ...

Дидактичні умови використання ігор на уроках іноземних мов у початковій школі
Як свідчить досвід, потенційні можливості та ефективність педагогічної технології дидактичної гри визначаються сукупністю взаємопов’язаних дидактичних умов, які забезпечують її функціонування. Зістав ...

Сімейне виховання

Сімейне виховання

Загальновідомо, що становлення повноцінної особистості дитини залежить насамперед від системи стосунків у сім’ї.
Музичне виховання

Музичне виховання

Найскладнішою проблемою сучасної загальноосвітньої школи є забезпечення художньо-творчого розвитку учнів.

Головні теми

Copyright © 2021 - All Rights Reserved - www.educationua.net