Використання фантастичної казки у процесі розвитку словесної творчості дітей старшого дошкільного віку

Педагогіка » Вплив фантастичної казки на словесну творчість дітей старшого дошкільного віку » Використання фантастичної казки у процесі розвитку словесної творчості дітей старшого дошкільного віку

Сторінка 4

Матеріал: ілюстрації осінньої і літньої природи,олівці та аркуші паперу.

Хід заняття:

Вихователь заохочує дітей до бесіди про літо, запитує за що люблять літо діти, про те,який вигляд має природа влітку. Разом з вихователем діти розглядають ілюстрації. Поступово вихователь підводить дітей до проблемного запитання,куди ховається літо восени і взимку? Вислухавши дітей,пропонує послухати вірш.

Дідусь таємницю повідав мені,

Що літечко любе зимує в . сосні.

Тому-то й зелена взимку сосна,

Бо літечком щедрим зігріта вона.

Вихователь проводить розповідь за змістом вірша: Можливо,й насправді літо зимує в сосні? Поміркуйте,як воно могло домовитись з деревом? Про що просило? Що воно робить в дереві всю зиму? Придумаймо про це казку «Де зимує літо». Розпочніть казку словами: «Одного разу,коли на порозі вже стояла осінь,літечко сказало…». Щоб наша казка вийшла цікавою потрібно пригадати засоби виразності які ми вивчили і подумати як їх можна використати в казці. Після колективного складання казки вихователь дає завдання скласти свою казку «Де зимує літо» і зробити до неї малюнок.

Заняття №10

Тема: складання власної казки за сюжетом казки «Лисиця й Журавель».

Мета: розвивати творчу уяву, перевірити набуття навички складати послідовне, зв’язне самостійне висловлювання, вміння використовувати образні вислови, засоби виразності для передачі настрою героїв, опису їх характеру.

Хід заняття:

Вихователь просить дітей пригадати,що робили звірі в казці «Лисиця і Журавель». Просить пригадати,чому вони посварилися? Хто, на думку дітей, з них винний? Чому? вислухавши відповіді дітей, вихователь пропонує помирити героїв казки. Запитує в дітей: як могли помиритися Лисичка і Журавель? Що могло трапитись, щоб вони прийшли на допомогу? (Лисчка чи Журавель рятують один одного з біди, Лисичка й Журавель разом рятують ліс від пожежі, Лисичка і Журавель разом рятують інших звірів з біди тощо). Придумаймо казку «Як Лисичка й Журавель помирилися».

У ході формуючого етапу експерименту, було виявлено що в дітей значно підвищився інтерес до поезії, казок; з'явилося в ставленні дітей до занять зі сприймання художніх творів, в бажанні складати власні казки, при цьому більшість дітей використовувала влучні вирази,засоби художньої виразності у своєму мовленні. Проведена робота свідчить про доцільність використання малих фольклорних форм в навчанні дітей складати казки, та можливість і необхідність використання казок в процесі розвитку словесної творчості дітей старшого дошкільного віку. Казки позитивно впливають на розвиток словесної творчості, розширюють словниковий запас, вчать використовувати засоби виразності у власному мовленні.

Метою контрольного етапу експерименту було визначення динаміки показників рівня сформованості словесної творчості у дітей старшого дошкільного віку під впливом фантастичної казки.

Після проведення формуючого етапу експерименту було проведено повторне вимірювання рівня розвитку словесної творчості у дітей старшого дошкільного віку.

Аналіз результатів показав, що в експериментальній групі значно підвищився рівень сформованості словесної творчості , а в контрольній групі фактично залишився на тому ж рівні.

В експериментальній групі: В контрольній групі:

30% дітей мають високий рівень; 29% дітей мають високий рівень; 57% дітей мають середній рівень; 52% дітей мають середній рівень;

Страницы: 1 2 3 4 5 6 7 8

Цікаве про педагогіку і навчання:

Види робіт з письма в букварний період
Одним із найголовніших завдань уроків рідної мови в початкових класах э формування молодших школярів красивого, чіткого, каліграфічного і орфографічно правильного письма. Ці вміння починають активно ...

Активізація пізнавальної діяльності
Навчання - найважливіший і надійніший спосіб здобування систематичної освіти. Відображаючи всі істотні властивості педагогічного процесу (двосторонність, спрямованість на усесторонній розвиток особи, ...

Сімейне виховання

Сімейне виховання

Загальновідомо, що становлення повноцінної особистості дитини залежить насамперед від системи стосунків у сім’ї.
Музичне виховання

Музичне виховання

Найскладнішою проблемою сучасної загальноосвітньої школи є забезпечення художньо-творчого розвитку учнів.

Головні теми

Copyright © 2019 - All Rights Reserved - www.educationua.net