- своєчасний розвиток активного сприйняття художнього слова;
- виховання поетичного слуху й удосконалювання навичок виразного читання.
Проаналізувавши данні науково-методичної літератури було визначено такі методи і прийоми розвитку словесної творчості дітей старшого дошкільного віку: надання зразка складання казки вихователем; колективне складання казки; індивідуальне складання дітьми казки за планом поданим вихователем; колективне та індивідуальне складання казки за частинами; закінчення дітьми казки, розпочатої вихователем; придумування казки за заданою темою; складання власної казки за сюжетом відомої народної казки, ігри-фантазування.
Розвиток словесної творчості відбувається за загально-визначеними дидактичними принципами: принципів розробки системи занять, спрямованої на розвиток дитячої словесної творчості, принцип природо-відповідності; всебічного розвитку особистості; взаємозв'язку навчання та розвитку; співробітництва; індивідуального підходу. Останній принцип вважається вченими і практиками одним з найважливіших.
В процесі експериментальної перевірки впливу фантастичної казки на розвиток словесної творчості дітей старшого дошкільного віку було визначено, що найефективнішими методами розвитку словесної творчості є ігри-фантазування, придумування казки за заданою темою; складання власної казки за сюжетом відомої народної казки.
Ігри-фантазування передбачають не тільки розвиток словесної творчості, а й насамперед розвиток мовлення, виховання культури мови дитини, що передбачає особливу організацію мовної роботи, націлену на збагачення словника, вміння будувати граматично вірні конструкції, вміння будувати зв’язні висловлювання у процесі творчої роботи, розвиток поетичної чутливості до краси і точності художнього слова.
Словесна творчість виявляється у вмінні дітей самостійно, образно, зв'язно та виразно будувати власні твори. Вони сприяють розвитку зв’язного мовлення у дітей, відіграють велику роль у досягненні дітьми високого рівня мовленнєвої культури, що характеризується багатством, точністю і виразністю, формують у дітей граматичну компетентність, розвивають всі психічні процеси, головне спонукають дитину до самостійної творчої діяльності.
Цікаве про педагогіку і навчання:
Нові умови життєдіяльності школи козацько-лицарського виховання
“Школа козацько-лицарського виховання – громадський (на базі загальноосвітньої школи) навчально-виховний заклад нового типу, покликаний дати учням додаткову сучасну козацько-лицарську освіту, забезпе ...
Оздоровче, освітнє і виховне значення рухливих ігор
З давніх-давен в Україні будь-які зібрання дорослих і дітей супроводжувались ігровою діяльністю, найбільш поширеними різновидами якої були біг, скачки, стрільба з лука, кулачні бої, метання спису, а ...