Використання фантастичної казки у процесі розвитку словесної творчості дітей старшого дошкільного віку

Педагогіка » Вплив фантастичної казки на словесну творчість дітей старшого дошкільного віку » Використання фантастичної казки у процесі розвитку словесної творчості дітей старшого дошкільного віку

Сторінка 8

- своєчасний розвиток активного сприйняття художнього слова;

- виховання поетичного слуху й удосконалювання навичок виразного читання.

Проаналізувавши данні науково-методичної літератури було визначено такі методи і прийоми розвитку словесної творчості дітей старшого дошкільного віку: надання зразка складання казки вихователем; колективне складання казки; індивідуальне складання дітьми казки за планом поданим вихователем; колективне та індивідуальне складання казки за частинами; закінчення дітьми казки, розпочатої вихователем; придумування казки за заданою темою; складання власної казки за сюжетом відомої народної казки, ігри-фантазування.

Розвиток словесної творчості відбувається за загально-визначеними дидактичними принципами: принципів розробки системи занять, спрямованої на розвиток дитячої словесної творчості, принцип природо-відповідності; всебічного розвитку особистості; взаємозв'язку навчання та розвитку; співробітництва; індивідуального підходу. Останній принцип вважається вченими і практиками одним з найважливіших.

В процесі експериментальної перевірки впливу фантастичної казки на розвиток словесної творчості дітей старшого дошкільного віку було визначено, що найефективнішими методами розвитку словесної творчості є ігри-фантазування, придумування казки за заданою темою; складання власної казки за сюжетом відомої народної казки.

Ігри-фантазування передбачають не тільки розвиток словесної творчості, а й насамперед розвиток мовлення, виховання культури мови дитини, що передбачає особливу організацію мовної роботи, націлену на збагачення словника, вміння будувати граматично вірні конструкції, вміння будувати зв’язні висловлювання у процесі творчої роботи, розвиток поетичної чутливості до краси і точності художнього слова.

Словесна творчість виявляється у вмінні дітей самостійно, образно, зв'язно та виразно будувати власні твори. Вони сприяють розвитку зв’язного мовлення у дітей, відіграють велику роль у досягненні дітьми високого рівня мовленнєвої культури, що характеризується багатством, точністю і виразністю, формують у дітей граматичну компетентність, розвивають всі психічні процеси, головне спонукають дитину до самостійної творчої діяльності.

Страницы: 3 4 5 6 7 8 

Цікаве про педагогіку і навчання:

Аналіз психолого-педагогічної літератури в аспекті досліджуваної проблеми
Людина - частина природи. Потяг до всього живого, закладений в ній від самого народження, найяскравіше виявляється в дитячому віці. Дитина радіє і першій весняній квіточці, і комасі, що прокинулась в ...

Організація роботи учнів на основі кейс-технології
Для проведення аналізу конкретної ситуації робота з матеріалами кейсу залежить від їх обсягу, складності проблематики і ступеня обізнаності учнів з даною інформацією. Можливі такі альтернативні варіа ...

Сімейне виховання

Сімейне виховання

Загальновідомо, що становлення повноцінної особистості дитини залежить насамперед від системи стосунків у сім’ї.
Музичне виховання

Музичне виховання

Найскладнішою проблемою сучасної загальноосвітньої школи є забезпечення художньо-творчого розвитку учнів.

Головні теми

Copyright © 2020 - All Rights Reserved - www.educationua.net