Використання фантастичної казки у процесі розвитку словесної творчості дітей старшого дошкільного віку

Педагогіка » Вплив фантастичної казки на словесну творчість дітей старшого дошкільного віку » Використання фантастичної казки у процесі розвитку словесної творчості дітей старшого дошкільного віку

Сторінка 8

- своєчасний розвиток активного сприйняття художнього слова;

- виховання поетичного слуху й удосконалювання навичок виразного читання.

Проаналізувавши данні науково-методичної літератури було визначено такі методи і прийоми розвитку словесної творчості дітей старшого дошкільного віку: надання зразка складання казки вихователем; колективне складання казки; індивідуальне складання дітьми казки за планом поданим вихователем; колективне та індивідуальне складання казки за частинами; закінчення дітьми казки, розпочатої вихователем; придумування казки за заданою темою; складання власної казки за сюжетом відомої народної казки, ігри-фантазування.

Розвиток словесної творчості відбувається за загально-визначеними дидактичними принципами: принципів розробки системи занять, спрямованої на розвиток дитячої словесної творчості, принцип природо-відповідності; всебічного розвитку особистості; взаємозв'язку навчання та розвитку; співробітництва; індивідуального підходу. Останній принцип вважається вченими і практиками одним з найважливіших.

В процесі експериментальної перевірки впливу фантастичної казки на розвиток словесної творчості дітей старшого дошкільного віку було визначено, що найефективнішими методами розвитку словесної творчості є ігри-фантазування, придумування казки за заданою темою; складання власної казки за сюжетом відомої народної казки.

Ігри-фантазування передбачають не тільки розвиток словесної творчості, а й насамперед розвиток мовлення, виховання культури мови дитини, що передбачає особливу організацію мовної роботи, націлену на збагачення словника, вміння будувати граматично вірні конструкції, вміння будувати зв’язні висловлювання у процесі творчої роботи, розвиток поетичної чутливості до краси і точності художнього слова.

Словесна творчість виявляється у вмінні дітей самостійно, образно, зв'язно та виразно будувати власні твори. Вони сприяють розвитку зв’язного мовлення у дітей, відіграють велику роль у досягненні дітьми високого рівня мовленнєвої культури, що характеризується багатством, точністю і виразністю, формують у дітей граматичну компетентність, розвивають всі психічні процеси, головне спонукають дитину до самостійної творчої діяльності.

Страницы: 3 4 5 6 7 8 

Цікаве про педагогіку і навчання:

Сучасний підхід до позакласної виховної роботи. Нові форми позакласної виховної роботи
В.А. Сухомлинський писав: «Я не один рік думав: у чому виражається найяскравіше результат виховання? Коли я маю моральне право сказати: мої зусилля принесли плоди? Життя переконало: перший і найбільш ...

Рекомендації щодо формування лексичних навичок за допомогою казок
Результати експерименту дозволяють нам сформулювати деякі рекомендації щодо особливостей організації навчального процесу та ефективних способів формування лексичних навичок за допомогою казок (на мат ...

Сімейне виховання

Сімейне виховання

Загальновідомо, що становлення повноцінної особистості дитини залежить насамперед від системи стосунків у сім’ї.
Музичне виховання

Музичне виховання

Найскладнішою проблемою сучасної загальноосвітньої школи є забезпечення художньо-творчого розвитку учнів.

Головні теми

Copyright © 2019 - All Rights Reserved - www.educationua.net