Особливості організації самостійної роботи на уроках трудового навчання

Педагогіка » Специфіка організації самостійної роботи учнів на уроках трудового навчання » Особливості організації самостійної роботи на уроках трудового навчання

Заработок на криптовалютах по сигналам. Больше 100% годовых!

Заработок на криптовалютах по сигналам

Трейдинг криптовалют на полном автомате по криптосигналам. Сигналы из первых рук от мощного торгового робота и команды из реальных профессиональных трейдеров с опытом трейдинга более 7 лет. Удобная система мгновенных уведомлений о новых сигналах в Телеграмм. Сопровождение сделок и индивидуальная помощь каждому. Сигналы просты для понимания как для начинающих, так и для опытных трейдеров. Акция. Посетителям нашего сайта первый месяц абсолютно бесплатно.

Обращайтесть в телеграм LegionCryptoSupport

Сторінка 5

Примітка: деяким учням вчитель надає індивідуальну допомогу.

Самостійна практична робота учнів та поточний інструктаж.

Форма роботи: індивідуальна.

Якщо в процесі роботи учнів у декого з них виникають питання, інструктаж проводиться в залежності від ситуації та роду запитань.

10. Заключний інструктаж.

Підведення підсумків лабораторно-практичної роботи;

Повідомлення результату роботи кожного учня;

Аналіз найхарактерніших помилок і недоліків в роботі учнів.

11. Закріплення нового матеріалу. Гра <Блеф-клуб>.

Методичні рекомендації.

Гра може проводитися в усній або письмовій формі. Учням пропонується визначити правильні та помилкові тверджёння, позначивши їх знаком <+> або <->.

Підбиваючи підсумки, учитель аналізує типові помилки, допущені учнями.

Матеріал до гри:

Підведення підсумків уроку.

Таким чином сьогодні на уроці ми ознайомились повторили матеріал про будову фанери. Поглибили ваші знання про конструкторську діяльність, розмічання заготовок за допомогою шаблонів.

Розповісти про роботу учнів на уроці, їх поведінку.

Завдання для виконання вдома.

На наступний урок обов’язково мати спец одяг. Я вас буду опитувати по матеріалу який ми сьогодні розглядали. Розглянути в підручнику § 19. Підготувати відповіді на запитання в кінці параграфа.

Прибирання робочих місць і приміщення майстерні; закінчення уроку.

Кожен з учнів прибирає сміття зі свого робочого місця, знімає свій спецодяг, складає речі. Вчитель відпускає учнів на перерву.

Питання формування умінь і навичок самостійної роботи виникло не сьогодні. Воно й раніше постійно турбувало науковців різних країн. Увага до цього питання пояснювалась динамічним характером виховання, необхідністю нової організації самостійної праці учнів у школі, що було викликано зміною взаємовідносин учителя й учня в процесі навчання, коли учень почав займати активну, діяльну позицію. Тому тогочасна дидактика почала звертати більше уваги, ніж раніше, на підготовку учні до раціонального самонавчання, самоосвіти та самовиховання. Основним постулатом розв’язання цієї проблеми у тогочасній педагогіці стало гасло: "навчити учня, як він має вчитися".

Проблемами удосконалення організаційних форм і методів самостійної роботи займалися Я.А. Коменський, Й. Песталоцці, Г.С. Сковорода, О. Ващенко та ін. В останні роки питання вдосконалення організаційних форм і методів навчання розглядалися в роботах А.М. Алексюк, Ю.К. Бабанського, В.О. Онищука, О.Я. Савченко, І.Ф. Варламова тощо [15; 19; 22].

До цього часу немає єдиної думки про те, що потрібно розуміти під поняттям "самостійна робота", і це, без сумніву гальмує розвиток практики навчання.

Ми дотримуємось тлумачення самостійної роботи, даного Б.П. Єсиповим.

Самостійні роботи слід класифікувати за декількома дидактичними ознаками, що характеризують різні сторони однієї і тієї ж самостійної роботи: самостійні роботи розрізняються за їх дидактичною метою; самостійні роботи розрізняються за матеріалом, над яким працюють учні; самостійні роботи розрізняються за характером діяльності, якої вони вимагають від учня; види самостійної роботи розрізняють за способом організації.

Для того, щоб самостійна робота була ефективною, важливо дотримуватись взаємозв’язку різних видів самостійної роботи учнів на уроці та урізноманітнювати їх, повинен існувати взаємозв’язок класної і домашньої самостійної роботи.

Слід підкреслити, що в передовому педагогічному досвіді питання самостійної роботи учнів на уроках у навчальному процесі висвітлено на досить ґрунтовному рівні, але в масовій школі поки що не запозичено ідей педагогів-новаторів у повній мірі. Прикладом цього є використання передусім репродуктивних форм самостійної роботи на уроці вчителями та ігнорування самостійної роботи творчого характеру.

Страницы: 1 2 3 4 5 6

Цікаве про педагогіку і навчання:

Історія розвитку встановлення навчально-виховних закладів
Починаючи з Стародавньої Спарти, де багато століть створювався культ здорового тіла, людей, які мали яскраво виражені відхилення від норми, просто знищували. Про це свідчать праці Аристотеля, Платона ...

Сутність поняття колектив
Слово «колектив» походить від латинського «collectivus», яке виникло від слова «collegere» - збирати разом. Проте в сучасному розумінні коллектив- це зовсім не механічне об’єднання індивідів. Зрозумі ...

Сімейне виховання

Сімейне виховання

Загальновідомо, що становлення повноцінної особистості дитини залежить насамперед від системи стосунків у сім’ї.
Музичне виховання

Музичне виховання

Найскладнішою проблемою сучасної загальноосвітньої школи є забезпечення художньо-творчого розвитку учнів.

Головні теми

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.educationua.net