Відмінні особливості в освітніх та корекційних програмах навчання дітей грамоті

Педагогіка » Традиційні методи навчання грамоти дітей » Відмінні особливості в освітніх та корекційних програмах навчання дітей грамоті

Заработок на криптовалютах по сигналам. Больше 100% годовых!

Заработок на криптовалютах по сигналам

Трейдинг криптовалют на полном автомате по криптосигналам. Сигналы из первых рук от мощного торгового робота и команды из реальных профессиональных трейдеров с опытом трейдинга более 7 лет. Удобная система мгновенных уведомлений о новых сигналах в Телеграмм. Сопровождение сделок и индивидуальная помощь каждому. Сигналы просты для понимания как для начинающих, так и для опытных трейдеров. Акция. Посетителям нашего сайта первый месяц абсолютно бесплатно.

Обращайтесть в телеграм LegionCryptoSupport

Сторінка 1

Програма корекційного навчання дітей, маючих недоліки в мовленнєвому розвитку, побудована з урахуванням психічних процесів та мовленням, зі всіма її компонентами: вимовою, звуко – буквеним аналізом, словником, грамотичною стороною й зв’язним мовленням. Система занять підводе дитину до розуміння способу читання, її увазі до слів, їх фонетиці, морфології, орфографії, синтаксису та кінцевому результаті попередження різних порушень письма й читання, що її вигідно відрізняє від звичайної програми навчання грамоті як дошкільнят, так й школярів. Дитина психофізичного розвитку велику увагу звертає на техніку читання, а не на зміст прочитаного. Необхідно враховувати і той факт, що в процесі читання велику роль грає смислова догадка. Вона робить процес читання у дітей є необхідність почути акустичний образ слова (проговарювання). Тобто технічна сторона читання включає зорове сприйняття букв та слів й його ідентифікацію з акустичним образом, і тільки потім після аналізу та синтезу відбувається розуміння й освоєння прочитаного. В ході оволодіння процесом читання треба ураховувати три етапи: аналітичний, аналітико – синтетичний, синтетичний. На основі цих даних етапів, Єгоровим було виділено чотири ступені:

─ оволодіння звуко – буквеними позначеннями;

─ поскладове читання;

─ становлення синтетичного прийома читання (перехідний);

─ синтетичне читання.

Перша ступінь охоплює добуквений й початок буквеного періоду. Дитина вчиться виділяти речення з звукового потоку, тобто аналізувати, виділяти звук зі слова, звукову структуру слова. Труднощі визивають виділення звука зі слова. Дитина співвідносить цей звук зі зоровим образом букви. Успіх присутній тільки тоді, коли є такі умови:

1. Правильна вимова звука дитиною.

2. Слухове диференціювання акустично близьких звуків.

3. Сформованість уявлення о фонетиці, як загальному уявленню о звуці мовлення, який включає в себе совукупність смисловідмінних ознак даної мови (м’який – твердий, дзвінкий – глухий, місце створювання), а також контекстуальні ознаки звучання (місце наголосу, характер слова, артикуляція, просодичний компонент).

Коли дитина засвоює зв'язок фонеми з буквою, може виділити звук, то можна казати о готовності оволодіння дитиною грамотою.

Багато сучасних методик, які якось й апробовані на експериментальних групах дітей, але на нормально розвинутих дітях не дають чекаємого результату. Ще 50 – ті роки Ельконін писав о проблемах початкового навчання грамоті.

Практичний досвід й аналіз історії вітчизняної та зарубіжної букваристики переконали вчених лингвістов в тому, що навичковий підхід до буквеного періоду навчання грамоті не використовує ту потенційну можливість мовленнєвого розвитку, якими володіє письмове мовлення й навчання в сучасній початковій школі вже відстає від розвитку дитини.

Згадуючи Л.Е. Виготського, який вважав й практично доказано, що процес навчання повинен декілька опереджати розвиток дитини та вести його за собою. Традиції Ушинського, Л. Товстого, які знайшли деякі принципи такого ведення дитини в писемність, при якому рішаються задачі формування не тільки навичок письма й читання, але й мовленнєвого розвитку дітей, були почасти втрачені, почасти перекручені їх послідовниками. Тепер вже доказано, наприклад, навчання дітей треба починати в період становлення психічних функцій дошкільника. Запізнюясь в навчанні, педагоги гублять можливість направляти дитячий розвиток по шляху, контролювати цей процес.

Страницы: 1 2 3

Цікаве про педагогіку і навчання:

Розробка змісту тестового контролю навчальних досягнень учнів з теми "Постійний струм"
Перевірка знань і вмінь учнів є важливою частиною учбового процесу, тому що дозволяє встановити однозначний зв’язок, між методами навчання і якістю засвоєння матеріалу, а відповідно є і степеню підго ...

Ігрова форма навчання
Гра є унікальним механізмом акумуляції і передачі соціального досвіду – як практичного, так і етичного, пов’язаного з певними правилами та нормами поведінки в різних ситуаціях. Поява ігрового методу ...

Сімейне виховання

Сімейне виховання

Загальновідомо, що становлення повноцінної особистості дитини залежить насамперед від системи стосунків у сім’ї.
Музичне виховання

Музичне виховання

Найскладнішою проблемою сучасної загальноосвітньої школи є забезпечення художньо-творчого розвитку учнів.

Головні теми

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.educationua.net