Сучасні принципи побудови освіти у вищих навчальних закладах Індії

Педагогіка » Формування системи вищої освіти в Індії » Сучасні принципи побудови освіти у вищих навчальних закладах Індії

Сторінка 1

При виборі учбового закладу багато хто віддає перевагу Європі або Америці. А що ви скажете щодо країн Сходу, дорогі абітурієнти? Наприклад, Індія.

Це країна щороку відкриває двері для іноземних студентів із США, Канади, Західної і Східної Європи. Не варто цьому дивуватися! А ось спробувати здобути освіту в цій східній країні дійсно стоїть.

Індія - у минулому британська колонія і дотримується англійських традицій. Тому навчання тут ведеться англійською мовою. Вища освіта в країні надається на рівні програм європейських Вузів. Це означає, що за невеликі гроші можна здобути якісну освіту, а згодом знайти престижну і високооплачувану роботу. Вартість навчального року близько 15000 доларів.

У Індії функціонує 200 університетів: 16 з них - центральні, останні діють згідно штатним актам. Загальне число коледжів в країні - близько 11000. За останні декілька десятиліть значний розвиток отримала технічна область освіти. В даний час 185 інститутів пропонують аспірантуру по інженерії і технічним дисциплінам.

Крім традиційних, в Індії існують університети з яскраво вираженою специфікою: Вісва Бхараті; Індіра Калу Сангитх в Хайрагархе, де знайомлять виключно з індійською музикою; Рабіндра Бхараті в Калькутті, який орієнтований на навчання мові бенгалі і тагороведенію; жіночий університет в Бомбеї.

Серед університетів є невеликі (від 1-3 тисяч студентів) і гіганти (більше 100 тисяч студентів). Є університети Індії з однією спеціальністю і одним факультетом, а є вузи з багатьма факультетами.

Найбільшими університетами Індії є: Калькутський (150 тис. студентів), Бомбейський (Мумбайський, 150 тис.), Раджастханський (150 тис.), Делійський (130 тис.), Університет імені М.К. Ганді (150 тис.).

Всього в університетах Індії навчається більше 6,5 млн. студентів, що складає 5-6% молоді у віці 17-23 років.

У останні десятиліття переважає число студентів інженерно-технічних спеціальностей, хоча частка випускників гуманітарних вузів залишається високою - близько 40%.

Технічна освіта грає надзвичайно важливу роль в національній економіці і розвитку людських ресурсів Індії. За останні півстоліття дана область освіти отримала значний розвиток. Окрім державного сектора в створенні технічних і управлінських інститутів брали участь і приватні організації. Число політехнічних інститутів зросло з 43 при наборі 3400 студентів в роки незалежності до 1128 при наборі 190 тис. в 1997 році. В даний час 185 інститутів пропонують аспірантуру по інженерії і технічним дисциплінам, куди щорічно поступають 16800 студентів. Окрім державних інститутів і технологічних інститутів в штатах, існують і такі, які знаходяться в сумісному веденні центрального і урядів штатів, а також приватні інститути.

Всі вони визнані регулюючим органом в області вищої технічної освіти – Все індійською радою з технічної освіти, заснованому урядом Індії. Серед головних інститутів, що готують технологів і управлінців, технічні інститути в Мумбаї, Поділи, Канпуре, Кхарагпуре, Ченнаї і Гувахаті, а також шість інститутів по управлінню в Ахмадабаде, Калькутті, Бангалоре, Лакхнау, Індоре і Калікуті. Для отримання першого університетського ступеня потрібний три роки.

Страницы: 1 2

Цікаве про педагогіку і навчання:

Особливості державної політики в Україні та український національно-культурний рух в кінці XIX — першій чверті XX ст
Питання культури та освіти не можна розглядати окремо від політичних, економічних та загальнокультурних подій і процесів, що відбувалися в Російській імперії. Тому вкрай важливим є окреслення тодішнь ...

Цілі навчання іноземній мові, поставлені для молодших школярів
Чотирирічна початкова освіта розглядається як перший ступінь 11-річної школи, перед якою ставляться завдання, що відповідають світовим тенденціям розвитку освіти. На початковому ступені освіти відбув ...

Сімейне виховання

Сімейне виховання

Загальновідомо, що становлення повноцінної особистості дитини залежить насамперед від системи стосунків у сім’ї.
Музичне виховання

Музичне виховання

Найскладнішою проблемою сучасної загальноосвітньої школи є забезпечення художньо-творчого розвитку учнів.

Головні теми

Copyright © 2020 - All Rights Reserved - www.educationua.net