Сучасні принципи побудови освіти у вищих навчальних закладах Індії

Педагогіка » Формування системи вищої освіти в Індії » Сучасні принципи побудови освіти у вищих навчальних закладах Індії

Сторінка 1

При виборі учбового закладу багато хто віддає перевагу Європі або Америці. А що ви скажете щодо країн Сходу, дорогі абітурієнти? Наприклад, Індія.

Це країна щороку відкриває двері для іноземних студентів із США, Канади, Західної і Східної Європи. Не варто цьому дивуватися! А ось спробувати здобути освіту в цій східній країні дійсно стоїть.

Індія - у минулому британська колонія і дотримується англійських традицій. Тому навчання тут ведеться англійською мовою. Вища освіта в країні надається на рівні програм європейських Вузів. Це означає, що за невеликі гроші можна здобути якісну освіту, а згодом знайти престижну і високооплачувану роботу. Вартість навчального року близько 15000 доларів.

У Індії функціонує 200 університетів: 16 з них - центральні, останні діють згідно штатним актам. Загальне число коледжів в країні - близько 11000. За останні декілька десятиліть значний розвиток отримала технічна область освіти. В даний час 185 інститутів пропонують аспірантуру по інженерії і технічним дисциплінам.

Крім традиційних, в Індії існують університети з яскраво вираженою специфікою: Вісва Бхараті; Індіра Калу Сангитх в Хайрагархе, де знайомлять виключно з індійською музикою; Рабіндра Бхараті в Калькутті, який орієнтований на навчання мові бенгалі і тагороведенію; жіночий університет в Бомбеї.

Серед університетів є невеликі (від 1-3 тисяч студентів) і гіганти (більше 100 тисяч студентів). Є університети Індії з однією спеціальністю і одним факультетом, а є вузи з багатьма факультетами.

Найбільшими університетами Індії є: Калькутський (150 тис. студентів), Бомбейський (Мумбайський, 150 тис.), Раджастханський (150 тис.), Делійський (130 тис.), Університет імені М.К. Ганді (150 тис.).

Всього в університетах Індії навчається більше 6,5 млн. студентів, що складає 5-6% молоді у віці 17-23 років.

У останні десятиліття переважає число студентів інженерно-технічних спеціальностей, хоча частка випускників гуманітарних вузів залишається високою - близько 40%.

Технічна освіта грає надзвичайно важливу роль в національній економіці і розвитку людських ресурсів Індії. За останні півстоліття дана область освіти отримала значний розвиток. Окрім державного сектора в створенні технічних і управлінських інститутів брали участь і приватні організації. Число політехнічних інститутів зросло з 43 при наборі 3400 студентів в роки незалежності до 1128 при наборі 190 тис. в 1997 році. В даний час 185 інститутів пропонують аспірантуру по інженерії і технічним дисциплінам, куди щорічно поступають 16800 студентів. Окрім державних інститутів і технологічних інститутів в штатах, існують і такі, які знаходяться в сумісному веденні центрального і урядів штатів, а також приватні інститути.

Всі вони визнані регулюючим органом в області вищої технічної освіти – Все індійською радою з технічної освіти, заснованому урядом Індії. Серед головних інститутів, що готують технологів і управлінців, технічні інститути в Мумбаї, Поділи, Канпуре, Кхарагпуре, Ченнаї і Гувахаті, а також шість інститутів по управлінню в Ахмадабаде, Калькутті, Бангалоре, Лакхнау, Індоре і Калікуті. Для отримання першого університетського ступеня потрібний три роки.

Страницы: 1 2

Цікаве про педагогіку і навчання:

Моделі статевого виховання
Зміст статевого виховання становить все те, що виховує здорову й цілісну особистість жінки й чоловіка, здатних адекватно усвідомлювати й переживати свої фізіологічні й психологічні особливості. Відпо ...

Сучасні вимоги до уроку музики в загальноосвітній школі
На початку XXI століття теорія і практика викладання музики в загальноосвітній школі характеризується стійкими тенденціями оновлення змісту музичної освіти, що в свою чергу, передбачає вдосконалення ...

Сімейне виховання

Сімейне виховання

Загальновідомо, що становлення повноцінної особистості дитини залежить насамперед від системи стосунків у сім’ї.
Музичне виховання

Музичне виховання

Найскладнішою проблемою сучасної загальноосвітньої школи є забезпечення художньо-творчого розвитку учнів.

Головні теми

Copyright © 2021 - All Rights Reserved - www.educationua.net