Зміни у вищій освіті

Педагогіка » Формування системи вищої освіти в Індії » Зміни у вищій освіті

Сторінка 2

Після лібералізації економіки, розпочатої на початку 90-х років і полегшення прямих іноземних інвестицій в освіту, Індія сьогодні є діловим допоміжним офісом для багатьох глобальних компанії та аутсорсинг (передача компанією не основних для компанії бізнес-процесів стороннім виконавцям на умовах субпідряду – В.К.) для доступної і якісної медичної допомоги. Вища освіта, якщо поводитися з нею належним чином, може також наслідувати цей приклад. Сьогодні багато хто стверджує,щонайкращим іноземним університетам (Гарвард, Йєль, Массачусетський технологічний інститут, Стенфорд, Лондонська школа економіки) має бути дозволено створення високоякісних і недорогих (із-за конкуренції з боку керованих державою індійських інститутів, зменшуючи витати на експлуатацію) університетських містечок, заощаджуючи таким чином валютні витати і зменшуючи «виток мізків». На щастя, Нью-Делі під керівництвом прем'єр-міністра Індії Манмохана Сінгха, готові до змін, після отримання ним нового мандата на загальних виборах в 2009 році. За наявності політичної волі, міністр освіти Капілья Сібай сподівається на реформу, в ході якої мають відбутися зміни в законодавстві. Котрі нададуть можливість іноземним постачальникам освіти отримати 100% акцій в університетських містечках Індії. Ідея полягає в тому, щоб просуватися до єдиних владних повноважень для створення приватних закладів, чи то місцевих чи зарубіжних. Де рішення будуть прийматися як на державному так і федеральному рівні прийняття рішень. Хоча регулюючий орган необхідний для того, аби захищати інтереси студентів. В той час, коли при балансуванні комерційних інтересів та автономії приватних установ акцент робиться на державно-приватне партнерство. Стратегія, яка спрацювала в секторах інфраструктури типу доріг і енергетики. «Для цього необхідно провести цілий комплекс структурних реформ, наголосив нещодавно Сібай, - FDI ( іноземні прямі інвестиції – В.К.) повинні прийти до Індії. Входження до сектору освіти не повинне бути ні обмеженим, ні занадто регульованим. Я хочу, щоб доступ до системи освіти був доступний із зовні також».

Індійська цивілізація розвивається вже більше 4500 років. Ці тисячоліття були наповнені боротьбою, підйомами і спади, що виявлялося в піднесенні і загибелі династій, в поширенні, процвітання і згасання релігійних учень; складалися всі нові і нові школи у філософії, архітектурі, ліпленні, музиці і танцювальному мистецтві.

З давніх часів Індія вважалася освітнім центром. Ще великі учені близько тисячі років назад учила по священних писаннях. У Такшашила був заснований перший в світі Університет (700 рік до н.е). У 4 столітті н.е. було побудовано одне з найбільших досягнень стародавньої Індії в області освіти - Університет Наланди. Найранішою школою медицини вважається Аюрведа, заснована 2500 років тому отцем медицини Чарака.

Також з Індії до нас прийшли тригонометрія, алгебра і базова концепція калькуляції. Стародавня гра шахи теж родом з Індії.

Для реформування і інвестицій в систему вищої освіти в Індії терміново потрібно, щоб політичне керівництво Індії та бюрократія були кровно зацікавлені в підтримці освіти, котра нині жорстко регламентується. Суворий контроль і нескінченна бюрократична тяганина дозволяє підживлювати корумповану систему, створюючи кошмарні бар’єри на шляху створення і відкриття приватних навчальних установ в Індії. При цьому цей контроль означає, що якісні зарубіжні організації тримаються осторонь від Індії. Поки що жорсткі правила в сфері освіти приносили негативи в цьому секторі. Однак протягом останнього десятиліття нові можливості в галузі працевлаштування, і 300-мільйонний середній клас (уповноважений економічно і політично) створили можливості для випускників і після вузівської освіти в Індії.

Страницы: 1 2 

Цікаве про педагогіку і навчання:

Поняття, зміст, аналіз самостійної роботи учнів
"Будь-яка перебудова суспільства пов’язана із перебудовою школи", - таку думку висловив відомий педагог П.Ф. Лесгафт. Сучасне українське суспільство переживає справжній інформаційний вибух. ...

Електронні видання та ресурси
Під електронними виданнями та ресурсами (ЕВР) розуміють інформаційні продукти, для відтворення яких потрібен комп'ютер. Електронними виданнями (ЕВ) зазвичай називають інформаційні продукти, які розмі ...

Сімейне виховання

Сімейне виховання

Загальновідомо, що становлення повноцінної особистості дитини залежить насамперед від системи стосунків у сім’ї.
Музичне виховання

Музичне виховання

Найскладнішою проблемою сучасної загальноосвітньої школи є забезпечення художньо-творчого розвитку учнів.

Головні теми

Copyright © 2019 - All Rights Reserved - www.educationua.net