Особливості організації мовної підготовки вчителів у вищих навчальних закладах України у першій половині ХХ ст

Педагогіка » Організація мовної підготовки педагогічних кадрів в Україні у першу половину ХХ ст » Особливості організації мовної підготовки вчителів у вищих навчальних закладах України у першій половині ХХ ст

Заработок на криптовалютах по сигналам. Больше 100% годовых!

Заработок на криптовалютах по сигналам

Трейдинг криптовалют на полном автомате по криптосигналам. Сигналы из первых рук от мощного торгового робота и команды из реальных профессиональных трейдеров с опытом трейдинга более 7 лет. Удобная система мгновенных уведомлений о новых сигналах в Телеграмм. Сопровождение сделок и индивидуальная помощь каждому. Сигналы просты для понимания как для начинающих, так и для опытных трейдеров. Акция. Посетителям нашего сайта первый месяц абсолютно бесплатно.

Обращайтесть в телеграм LegionCryptoSupport

Сторінка 5

1920–1933 рр. можна визначити як етап існування різноманітних експериментальних вищих педагогічних навчальних закладів: тимчасових вищих педагогічних курсів, гумспінів, академій теоретичних курсів, інститутів народної освіти та педагогічних інститутів професійної освіти; цьому етапові були властиві такі особливості: орієнтування на практику, зв’язок науки, навчання й життя; педагогізація змісту підготовки вчителів-філологів; упровадження в структурі, формах і методах педагогічної підготовки демократичних інновацій та поширення бригадно-лабораторного і методів самонавчання; розподіл науково-дослідної та навчальної роботи.

Наступний етап, що визначав характер організації підготовки вчителів-філологів у вищих навчальних закладах, почався нормативно з постанови ЦІК СРСР «Про навчальні програми і режим у вищій школі і технікумах», згідно з якою відновлювалася робота університетів з метою підвищення рівня кваліфікації фахівців з загальнонаукових дисциплін та викладачів середніх навчальних закладів

1930–1931 навчального року деякі інститути народної освіти було реорганізовано в інститути соціального виховання з трирічним терміном навчання. В них здобували підготовку вчителі-філологи семирічних трудових шкіл. В 1932–1933 навчальному році усі інститути соцвиху та ІНО було реорганізовано в державні педагогічні інститути з чотирирічним терміном навчання.

УІЛО в 1933 р. було переведено до Харкова. Натомість того ж року, в кінці 1932–1933 навчального року, у Київському державному університеті було відкрито відділ західноєвропейських мов та історії всесвітньої літератури. В 1937 р. було організовано окремий факультет іноземних мов, перейменований у 1938 р. у факультет західноєвропейських мов і літератур. В 1947 р. цей факультет було реорганізовано в романо-германський відділ філологічного факультету. В Київському університеті вивчалась англійська, німецька, французька і іспанська мови. Спочатку існувала єдина кафедра для всіх мов. У 1938 р. було утворено три кафедри: германського мовознавства, романського мовознавства та кафедру іноземних мов, яка об'єднала викладачів «нормативних» курсів, а в 1945 р. ці кафедри було реорганізовано і утворено кафедри англійської мови, німецької мови і романських мов.

Як вже було зазначено, в 1933 р. УІЛО було переведено до Харкова. Наприкінці 1935 р. Український інститут лінгвістичної освіти став називатися Харківським педагогічним інститутом іноземних мов. У той час він готував також і перекладачів на спеціальному перекладацькому відділенні. В 1941 р. сталася ще одна зміна у назві цього вузу, йому надали ім'я Н. Крупської.

Як один із провідних інститутів іноземних мов на Україні, він відігравав велику роль у комплектуванні кадрами ряду інших закладів з виданням іноземних мов, які в цей час були відкриті на Україні – в Одесі, Дніпропетровську, Луганську, Кременчуці і ін.

Протягом роботи інституту в ньому було створено 13 кафедр: кафедра мовознавства, історії та географії, сучасної англійської мови, сучасної французької мови, сучасної німецької мови, кафедри англійської, німецької й французької філології, кафедра методики, педагогіки і психології, кафедра перекладу, кафедра другої іноземної мови, кафедра літератури.

1936 р. став роком заснування вчительського інституту при Харківському педагогічному інституті іноземних мов, який готував вчителів німецької, французької та англійської мов для 5–7 класів. Він працював 10 років і був ліквідований у 1946 р. Також у 1936 р. в Харкові був відкритий вечірній інститут для вчителів, які не мали вищої освіти. Вечірній, заочний та інститут підвищення кваліфікації проводили роботу на консультаційних пунктах у сесії та міжсесійний час.

У період Великої Вітчизняної війни позитивні зрушення, що відбувалися в організації підготовки вчителів-філологів у вищих навчальних закладах у попередні роки, були призупинені. Внаслідок загрози окупації території України, більшість вищих шкіл було евакуйована, прийом студентів на 1941–1942 навчальний рік у багатьох вузах не проводився.

Страницы: 1 2 3 4 5 6

Цікаве про педагогіку і навчання:

Правила безпеки під час навчання в кабінетах трудового навчання з комп’ютерним обладнанням
Загальні положення: 1. Ці Правила встановлюють вимоги безпеки під час навчання в кабінетах трудового навчання з комп’ютерним обладнанням навчальних закладів системи загальної середньої освіти і пошир ...

Особливості проявів дитячої обдарованості та їх розуміння батьками
Перебудовчі процеси, що набрали розмаху в сучасному українському суспільстві, немислимі без активізації і реалізації творчого потенціалу її громадян, без створення сприятливих умов для навчання і вих ...

Сімейне виховання

Сімейне виховання

Загальновідомо, що становлення повноцінної особистості дитини залежить насамперед від системи стосунків у сім’ї.
Музичне виховання

Музичне виховання

Найскладнішою проблемою сучасної загальноосвітньої школи є забезпечення художньо-творчого розвитку учнів.

Головні теми

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.educationua.net